Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Duke marrë trenin është një nga mënyrat më të mira për të përjetojnë rajonet më piktoreske të Evropës. Gëzojnë malet spektakolare, liqenet, lumenj peisazhet dhe bëmat pabesueshme e inxhinierisë - Këto janë Shumica Udhëtime Scenic Trajnimi në Evropë.

 

Akullnajë Express është ndër më Udhëtime skenik trenave në Evropë

West Highland Line Udhëtime Scenic Trajnimi, Skoci

Të gjithë bordin e Hogwarts Express! Shumica e udhëtimit 264km është në një udhë të vetme që i jep një paraqitje e shkurtër e Moors mahnitëse, liqene, disa nga stacionet më të largëta në Britani dhe - duke shtuar një dash e Harry Potter magji - viadukt Glenfinnan përdorur nga Hogwarts Express.

 

rrugë: Parisi te i mirë

Fshatrat Cue balte-tjegull-mbuluar, vreshta pastra, dhe uji i mrekullueshëm blu!

Një listë e Shumica Udhëtime Treni skenik në Evropë nuk do të jetë e plotë pa Jug-e-Francë. Ajo është e njohur për bukurinë e saj, kështu që nuk është çudi ajo bëri listën tonë. Duke filluar në Paris, ju jeni në luledielli dhe fushat livando e Provence vetëm dy orë më vonë. Sigurohuni që ju paketë kostum tuaj, 'Shkaktojë Riviera franceze nuk është diçka që ju doni të kalojë deri në verë.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

 

Rhine Valley Udhëtime Scenic Trajnimi, Gjermania

Ndiqni kthesa e lumit Rhein si ajo e bën rrugën e saj nga Koblenz të Mainz. Kjo është vetëm një udhëtim pesëdhjetë minuta, por përgjatë rrugës, ju do të shihni kështjella dhe vreshta kapur në shpatet e lumit. Ajo me të vërtetë duket si diçka nga një përrallë!

Berlin për Trenat Koblenz

Frankfurt për Trenat Koblenz

Vjenë për Trenat Koblenz

Stuttgart për Trenat Koblenz

 

Mëngjesi në Mynihu dhe darka në Venecia

3 vendet, 3 x pikëpamjet. Shko në një tren nga Mynih në Venediku dhe për të marrë për të pirë në 3 Vendet me vlerë të pamje spektakolare. Kjo linjë kalon nëpër disa prej maleve më të bukura, lumenj, dhe fshatra alpine në Austri, Gjermania, dhe Italia. 3-in1 e E Shumica Udhëtime Scenic Trajnimi në Evropë.

Milani për Trenat Venecia

Mynih për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Norvegjia

Nëse jeni duke kërkuar për diçka që është e jo si të mbushur me njerëz dhe më shumë në anën e egra, atëherë ky udhëtim është për ju. Duke filluar në nivelin e detit, madhështor FJORDLAND i hap shpejt vendin faqeve të pjerrëta të shkëmbinjve dhe livadheve të harlisur. Të jetë i sigurt që të dal çizme hiking, sepse treni ndalet në disa destinacion hiking.

 

fundit jonë për këtë post nga udhëtimet Scenic tren në Evropë është, Konvikt Express Glacier!

St. Moritz të Zermatt. 8 orë të begatshme pastër skenik. Kjo nuk është quajtur Glacier Express per asgje. Udhëtoni nëpër një peizazh aq të shenjtë për evropianët që hekurudhës (së bashku me Bernina) Eshte nje Vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s; kjo është edhe shtëpia e headwaters të lumenjve e pushtetshme Rhone dhe Rhine.

Zurich për Trenat Zermatt

Gjenevë për Trenat Zermatt

Bern të Trenat Zermatt

Lucerne për Trenat Zermatt

 

Pra, tani që ju jeni bërë lexuar, a jeni gati për të bërë vetë udhëtime tuaj skenik tren në Evropë, në Save një tren ne kemi më të mirë bileta e udhëtimit tren, në normat e lirë, dhe mundësitë e pagesës shumë.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fscenic-train-trips-europe%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)