Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/04/2021)

A keni menduar ndonjëherë atë që ndihet si të ngul sytë, gjerë me sy, nga dritare të mëdha foto si whirls botë me? Si në lidhje me duke u lulled të fle me figurë e qëndrueshme të një treni si ajo trundles poshtë një udhë? udhëtimit tren është një metodë shumë e zakonshme e transportit në të gjithë Evropën, dhe ndoshta një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë është nëpërmjet një tren që fle. këto trena, të cilat zakonisht pushohen në orët e vona të pasdites dhe udhëtojnë natën, ofrojnë një përvojë shumë të ndryshme nga standardi përvojë udhëtimi treni. Ne kemi mbledhur së bashku trenat më fle në Evropë për ju. Nga Italia në Francë, këtu janë gjashtë trenat tanë më të mirë europianë.

 

Top Sleeper Train 1: Milano Te Palermo

Nëse keni ëndërruar ndonjëherë të provoni fshatin italian, ky tren që fle është një nga mënyrat më të mira për të bërë këtë. Edhe pse udhëtim tren merr njëzet orë dajak nga fillimi në fund, treni është i drejtpërdrejtë dhe ka një shumëllojshmëri të opsioneve për kabina fle. Biletat janë gjithashtu në dispozicion nëpërmjet Thello, i cili operon bileta edhe në Venecia.

Nëse ju jeni në kërkim për të kursyer para, ju mund të zgjidhni një couchette me katër persona, e cila funksionon si një lloj mini opsion fle. megjithatë, nëse jeni duke kërkuar për të marrë disa serioze mbyllur-sy, ju mund të vendosni të ndani një kabinë me tre persona me miqtë – apo edhe të huaj, dhe bileta do të kushtojë nën 50 euro. Kjo është një ujdi e çiltër! Nëse jeni duke kërkuar për të kemi një situatë më luksoz, ju gjithashtu mund të rezervoj një që fle vetëm për nën tetëdhjetë euro. Ndërsa ju nuk do të gjeni asnjë objektet en suite, do të keni mundësi të shijoni gjumin në paqe për një çmim relativisht të lirë.

Ky udhëtim sheh një brez i kositur të gjerë të Italisë, si ajo ju merr nga Milano gjatë gjithë rrugës për në majë të boot të vendit. Pergjate rruges, do të merrni pamje gjithëpërfshirëse të vijës bregdetare dhe kodrave të Toskanës. Kjo është, sigurisht, përveç statujave të mermeruara të Romës dhe historisë së saj.

Biletat Milano në Romë

Biletat e Firences për në Romë

Biletat Pisa në Romë

Biletat e Napolit në Romë

 

Treni i Fjetur për në Palermo

 

Top Sleeper Train 2: Cyrih Në Hamburg

vini ynë i dytë për trenin më të mirë të fle në Evropë është ai që rrjedh nga Cyrihu, Zvicra në Hamburg, Gjermani. Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të trenit për gjumë, ju do të dëshironi të marrin në konsideratë Nightjet. Ndërsa ka opsione të shumta pa ndalesa në dispozicion për këtë tren, ju mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë duke shkuar nëpërmjet një rrugë që i jep të ndryshon. Fshat është e bukur, dhe treni përshkon fshatra të shumtë të vegjël pergjate rruges, duke përfshirë edhe qytetin e Hanoverit. Këto qytete janë një ndalesë të mirë me vlerë në udhëtimin tuaj në qoftë se ju keni kohë. Mos harroni pamje spektakolare të Alpeve do të mund të përjetoni ose.

Edhe me mire, një herë ju keni bërë rrugën tuaj për Hamburg ju jeni një distancë të shkurtër nga Berlini. Kryeqyteti aktual gjerman është i njohur për klubet e natës në hip dhe përkushtimin e tij absolut për kulturën hipster. Shijoni artin e rrugës dhe kafe e shkëlqyer ndërsa meditoni mbetjet e grafitura të Murit të Berlinit.

Biletat e Cyrihut në Bern

Biletat e Gjenevës në Bern

Biletat e Interlaken To Bern

Biletat e Cyrihut deri në Hamburg

 

Muzgun e Hamburgut

Top Sleeper Train 3: Brukseli deri në Vjenë

E Brukselit në Vjenë tren fle Evropian është një rrugë popullor lidh Belgjikën në Austri. Në varësi të trenit që ju zgjidhni, ajo vrapon në një relativisht nga pasdite dhe mbërrin në mëngjes herët, dhe është katërmbëdhjetë orë’ Koha e udhetimit. Kjo është shumë më e lehtë për stomakun se, them, njëzet orët e kërkuara nga treni i natës nga Milano në rrugën Palermo.

Me një sasi të tillë të shkurtër kohe për të udhëtuar hekurudhor, ju nuk do të duhet të zgjatem tepër i në makinën e ngrënies, megjithëse sigurisht që mund të shijoni lehtësitë që ofrojnë klasa të ndryshme.

Pasi të jeni në Vjenë mundeni përjetoni kulturën e vërtetë të kafesë, pasi Vjena është themeluar mirë si qendra e kafesë evropiane.

Biletat e Brukselit në Bruges

Biletat e Antwerp në Bruges

Biletat e Brukselit në Vjenë

Biletat e Gentit në Bruges

 

Treni i gjumit nga Brukseli në Vjenë

 

Top Sleeper Train 4: London Në Edinburgh

Ky kurs i famshëm shkon gjashtë herë në javë. Gjithashtu quajtur Caledonian Sleeper, ky shërbim i gjumit përzien luksin me efektivitetin e kostos. Ju mund të gjeni të bëjë që përfshijnë ushqim, pije, sigurisht, kabinat e gjumit.

Nëse jeni duke kërkuar për të vizituar Londrën gjatë udhëtimit tuaj, ju gjithmonë mund të zgjedhin për të marrë Eurostar nga Evropa kontinentale. Kjo është një kosto-efektive dhe të thjeshtë mënyrë për të bërë udhëtimin nëpër kanalin nga Franca në Angli. Biletat janë gjithashtu në dispozicion nga vende të tjera, siç është Amsterdami.

Nëse ju jeni në kërkim për një arsye të marr këtë rrugë, mos harroni se Edinburgh është shtëpia e Harry Potter, krijimi famshëm i JK Rowling. Ju gjithashtu mund të gjeni rrugëdalje të mëtejshme në malësi, të tilla si Fort William, për këtë përvojë autentike skocez. Ajo funksionon për ne!

Biletat e Amsterdamit në Londër

Biletat e Parisit në Londër

Biletat e Berlinit në Londër

Biletat e Brukselit në Londër

 

 

nderuar Përmend 5: Paris Në Mynih

Ndërsa ky udhëtim teknikisht nuk kualifikohet si një rrugë treni për gjumë, për shkak se ajo nuk përfshin një shtrat të plotë gjumi, ajo drejton disa rrugë çdo ditë.

Sigurisht, Parisi është qyteti i dritave dhe një nga qytetet më romantike në botë, kështu që duhet absolutisht të shënuar një vend në pushime tuaj evropiane. Kjo është e vërtetë nëse kjo është vizita juaj e parë ose të qindta tuaj.

ndërkohë, Mynih është shtëpi për Oktoberfest. Ky festival ndodh të jetë një nga të preferuarat e mia të të gjitha kohërave – kjo është një ngjarje e tërbuar e mijëra. Me mijëra të pranishmit në vit dhe një bollëk të aktiviteteve nga të cilat për të zgjedhur, Mynihut ia vlen mjaft mirë një listë në listën tënde.

Biletat e Dusseldorf për në Mynih

Biletat e Dresdenit në Mynih

Biletat e Parisit në Mynih

Biletat e Bonit në Mynih

 

Horizonti i Mynihut

nderuar Përmend 6: Kopenhagë në Berlin

Ky është një tjetër përkujtim për shkak të një përvojë jostandarde trenit që fle, por ia vlen koha thjesht sepse do të gjesh veten duke përshkuar disa prej terreneve më të bukur në Evropë. Danimarka është një përzierje unike e ndikimit skandinave dhe kontinentale kulturën evropiane dhe është e që nuk duhet humbur. Ndarja gjithashtu fillon shumë afër Malmo, i cili është një qytet i bukur për tu vizituar dhe i treti më i madh në Suedi.

Ndërsa ju nuk do të gjeni anijesh plota fjetur në këtë tren, ju do të gjeni kursin e natës në dispozicion çdo ditë. Këto do t'ju lejojë të lënë gjatë natës dhe të arrijë në mëngjes rifreskohen për ditën që do të vijnë. Për përvojën më të mirë me një tren jo fle, do të doni të rezervoni një biletë të klasit të parë. Këto bileta shpesh vijnë me rritjen e gjallërim të tilla si bagazh ekstra, ushqim të përfshira, dhe më shumë përvojë në kabinën private.

Biletat e Frankfurtit në Berlin

Biletat e Kopenhagës në Berlin

Biletat Hanover në Berlin

Biletat e Hamburgut në Berlin

 

Treni i gjumit për në Berlin

Kur udhëtoni nëpër të gjithë Evropa me tren jeni absolutisht i prishur për zgjedhje. Nëse kjo është në Skoci ose Spanjë, Norvegji, ose Suedia, trenat fjetura janë disa nga shërbimet më të mira për rreth mbërritjes në mëngjes rifreskohen dhe të gatshëm për ditën tuaj që do të vijnë. Ndërsa ju keni një bollëk e opsioneve në dispozicion për ju, siç është hoteli i trenit ose gjumit gjatë natës trenat gjatë Pragës, Poloni, Lisbon, apo edhe Moska, bëni një nder vetes dhe e goditi këta trena gjashtë lartë fle në Evropë në vend. Ju nuk do të jetë i keq!

 

Udhëtoni natën dhe rezervoni Trenat tuaj Fjetur me Save A Train!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “më i lartë 6 Trenat me gjumë në Evropë për udhëtime” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe të na japë kredi me një Lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsleeper-trains-europe%2F%3Flang%3Dsq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet tona të rrugës tren ulje.
  • Në linkun e mëposhtëm, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Kjo lidhje është për anglisht rrugëve faqet ulje, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, dhe ju mund t'i zëvendësoni gjuhët es në fr ose de dhe më shumë gjuhë sipas zgjedhjes suaj.