Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/08/2021)

Nëse keni dy javë për të shpenzuar në Spanjë, një nga mënyrat më të mira për të marrë rreth është për të shqyrtuar Spanjë nga Train. Jo vetëm që do të lejojë këtë ju të shihni disa pamjet e pabesueshme në të gjithë vendin, por udhëtimi tren në Spanjë është shumë efikas dhe i lehtë. Pjesa më e vështirë është blerja e bileta treni. Mënyra më e mirë për të blerë tuaj bileta treni për të udhëtuar në Spanjë me tren është në linjë. Ka disa faqe në internet që ju lejojnë ta bëni këtë. Çelësi është që të gjeni një që punon më mirë për ju në drejtim të lehtësinë e përdorimit, gjuhe, dhe buxheti. Blerja bileta tuaj në fillim ju lejon të marrin avantazh e normave të mundshme të veçanta, si dhe duke u siguruar që ju të merrni mbi trenat ju doni të para se të bëhen rezervuar plotësisht.

Planifikoni përpara dhe porositni biletat tuaja paraprakisht për të marrë më të mirë nga të udhëtimit tuaj trenit. Hidhni një sy në këtë dy-javë Itinerari për të udhëtuar rreth Spanjën nga Train. Le të jetë kjo një udhëzues për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

 

Spanja ynë i parë nga i Trenit është Madrid (ditë 1- 3)

Kjo është kryeqyteti spanjoll dhe kjo është një përzierje e mirë e të dyja të vjetra dhe të reja, me parqe elegante, pazar pabesueshme, vibey natës dhe sigurisht Malasana zonë. Madrid është edhe shtëpia e disa prej muzeve më të lartë të Spanjës. Shumë vepra shtëpi të njohura ndërkombëtarisht. Sepse nuk ka aq shumë për të bërë në këtë qytet në mënyrë tuaj 3 ditë këtu do të jetë i kaluar. Kjo është një fillim i mirë për të udhëtimit tuaj dy-javore dhe lehtë për të marrë një tren për diku nga këtu. Madrid Atocha është stacioni i trenit që Renfe merr kompania zyrtare hekurudhore, dhe gjithashtu ky stacion hekurudhor është një nga më të bukurit stacionet e trenit në Spanjë.

 

San Sebastian (ditë 3 - 5)

Ky qytet i bukur i vogël është në Spanjës Bask dhe është e drejtë në Gjirin e Biscay. Ajo ofron dy plazhet dhe malet që të marrë të gjithë vëmendjen gjatë ditës, por kur vjen nata kjo është e gjitha në lidhje me qytetin e vjetër, ku ju do të jetë në gjendje të gëzojnë dhjetëra bare pintxo për enët këndshëm kafshoj-size. Mos e humbisni një shëtitje në mbrëmje përgjatë Playa de la llapë e veshit mbaron me pintxos në Qytetin e Vjetër. Getting në San Sebastian me Spanjën duke i trenit është e lehtë pasi ka të paktën katër trenat nga Madridi çdo ditë.

 

Pamplona (ditë 5 – 6)

Ky qytet është shtëpia e diskutueshme Drejtimin e Bulls që zhvillohet në korrik të çdo viti, por ka shumë më tepër për të Pamplona se kjo. Është e vendosur në majë të një kodre në provincën Navarre që do të thotë nuk janë pikëpamjet e pabesueshme e të malet dhe luginat poshtë. Qyteti është i vogël që e bën të lehtë për të ecin përreth dhe të marrë në arkitekturën e bukur dhe histori. Ka një bar të gjallë dhe skena tapas gjatë gjithë vitit. Mos shkoni në një shëtitje nëpër qytetin e vjetër ose retracing rrugën e marra gjatë Running e Bulls. më në fund, ky qytet është gjithashtu e lehtë të arritshme nga San Sebastian dhe një të shkurtër tren larg.

 

Spanjë nga Train – Barcelona tren (ditë 6 - 9)

Ky qytet i oqeanit duhet të jetë një nga qytetet më të njohur dhe më të njohur në Spanjë, dhe kjo nuk gaboj! Nëse jeni duke kërkuar për artin dhe kulturën, arkitekturë, ditë dembel në anën plazh, festa gjatë gjithë natës, ose thjesht duke eksploruar një qytet të ri, ka diçka për të gjithë në Barcelonë. Mos humbisni Sagrada Familia, e cila është një nga strukturat më dramatike të botës moderne. Spanjë nga tren ofron trenat të shpeshta nga Pamplona te Barcelona dhe ka vetëm një udhëtim katër-orëshe në mes të dy qyteteve.

 

Valencia (ditë 9 - 10)

Vetëm një Spain shkurtër me tren nga Barcelona, Valencia është anashkaluar shpesh nga turistët. Ky qytet i vogël ka shumë për të ofruar dhe kjo është edhe vlerë duke marrë një ditë për të shqyrtuar një grimë. Kjo është një qytet i bukur për të ecin nëpër dhe ka një liqeni spektakolare dhe duke ecur shtigje. Për ata që duke kërkuar për diçka më të relaksuar nuk është një përzgjedhje të gjerë të plazheve dhe Albufera Park. Mos shkoni në një shëtitje, drejtuar apo cikli nëpër Xhennete Turia – një nga parqet më të mëdha urbane në Spanjë. Ka disa trenat që të kandidojë çdo ditë nga Barcelona në Valencia.

 

Malaga (10 - 13)

Kombinuar një të ndjehen të Mesdheut me një kulturë të art modern dhe zhvillimi është e mundur kur udhëtojnë Spanjë nga Train, Malaga mund të gjenden në të Spanjës jugore Kosta del Sol. Qendra e qytetit është restauruar rishtas dhe kombinon një Katedralja gotike dhe rrugë të ngushta mesjetare për këmbësorë me bare dhe restorante hip moderne. Malaga ka disa plazhe të vërtetë të pabesueshme për të vizituar dhe malet piktoreske përreth atë. Mos humbisni ngjitje në Gibralfaro kala për pamje që të lënë pa frymë nga perëndimi i mrekullueshëm andaluzian dhe qyteti. Ka trena drejtimin përditshme nga Valencia në Malaga.

https://www.youtube.com/watch?v = YNqMQz18HDM

 

Seville – E fundit një lista jonë e Spanjës nga Train

Seviljes është vetëm një udhëtim të shkurtër me tren nga Malaga dhe po aq spektakolare. Mendoni përsëri në perandorinë romake për të marrë një ide të shikoni dhe të ndjehen e këtij qyteti që kombinon elemente të periudhave të shumta historike. Ka shumë për të bërë në qytet, nga eksploruar qytetin enden përgjatë tremujorit Arenal lumi për të vizituar restorantet pabesueshëm apo shikuar një ndeshje me dema në rrjet historike të qytetit. Mos shkoni në një vizitë në katedralen e Seviljes dhe Alcazar, e cila u përdor për të filmuar skena nga shfaqja televizive e goditur Game of Thrones. Trenat drejtuar çdo ditë nga Malaga në Sevilje dhe nga Sevilje kthehet në Madrid ku aeroporti ndërkombëtar është.

Kjo dy-javë Itinerari do t'ju ndihmojë të bëni më të madhe të udhëtimit tuaj dhe të eksplorojnë Spanjë nga Train. Këshilla jonë për biletat e trenit prenotim do të siguruar që ju jeni në gjendje për të marrë ku ju doni të shkoni dhe se pushimi juaj shkon pa probleme në mënyrë që ju mund të gëzojnë veten. Pas te gjithave, kjo është ajo që festat janë për!

 

Nëse keni nevojë për të tjera Bileta treni Europian, vetëm klikoni këtu dhe të shkoni në faqen tonë të internetit dhe të gëzojnë udhëtim.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fspain-by-train%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)