Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2021)

trenat zvicerane janë më të mirë në Evropë në bazë të Boston Consulting Group. Para së gjithash, zviceranët arritur vlerësime të larta pavarësisht rënie të cilësisë. Zvicerane arritur një 7.2 Vlerësimi i përgjithshëm nga 10. ndërsa Danimarka, Finlandë, dhe Gjermania gjitha arritur një 6+ vlerësim. Ndër ratings, është veçanërisht e rëndësishme të përmendet se Bullgaria arriti një vlerësim të ulët të 1.9. Zvicra ka arritur normën e saj të lartë për shkak se ajo shënoi shënon të plotë mbi Intensiteti përdorim.

 

Trenat zvicerane
pamje mahnitëse në bordin e trenave zvicerane.

Detajet e raportit

Përveç arritjes së vlerësimeve të larta, Trenat zviceranë gjithashtu konsiderohen të jenë një vlerë e mirë për para. Ratings indeks janë si më poshtë;

rresht 1

Zvicra (7.2)

Danimarkë (6.8)

Finlandë (6.6)

Gjermania dhe Austria (6.1)

Suedia dhe Franca (6.0)

————————————————————————-

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

rresht 2

Britania dhe Holandë (5.3)

Spanja (5.0)

Belgjika (4.6)

Italia (4.5)

————————————————————————-

Lyon për Trenat Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Lluganos të Gjenevës Trenave

 

rresht 3

Rumania dhe Bullgaria (1.9)

————————————————————————-

Mynih për Trenat Bazelit

Zurich për Trenat Bazelit

Bern të Trenat Bazelit

Gjenevë për Trenat Bazelit

 

Çfarë e bën trenat zvicerane më të mirë në Evropë?

Së pari, ka disa faktorë që e bëjnë tren zviceran udhëtimit më të mirë në Evropë. Jo vetëm që trenat zvicerane sigurojë besueshmërinë më të mirë dhe saktësinë në Evropë, por edhe ata janë të konsiderohen të jenë jashtëzakonisht të sigurt me shërbim me cilësi të mirë. Zviceranët janë udhëtarët më të shpeshtë të trenave në Evropë me mbi 10,000 Trenat running çdo ditë në 3000 Rrjeti hekurudhor km. Rrjeti hekurudhor zviceran ka shfrytëzimin e kapaciteteve më të lartë në Evropë.

Basel për Trenat Interlakenit

Bern të Trenat Interlakenit

Lucerne për Trenat Interlakenit

Zurich për Trenat Interlakenit

 

https://www.youtube.com/watch?v = D2wPhSjx09I

 

E vogël është më e mirë

Ka një arsye pse trenat zvicerane janë renditur numër 1 që nga 2012. Vendet me rrjetet e vogla hekurudhore (nën 6,000 km) kemi parë të gjithë vlerësimet e tyre të përmirësuar gjatë kësaj kohe. Kjo përfshin Zvicrën, Danimarkë, Finlandë, Norvegjia, Holanda, dhe Luksemburg. Këto vende ofrojnë saktësinë më të lartë, përqindje hekurudhore me shpejtësi të lartë dhe ofrojnë një kosto më të ulët për km për shërbimin e tyre. Po aq e rëndësishme, këto trenat vende kanë më pak aksidente dhe viktima që përmirëson rezultatin e tyre të përgjithshëm të sigurisë.

Zurich për Trenat St Moritz

Zermatt për Trenat St Moritz

Lyon për Trenat St Moritz

Basel për Trenat St Moritz

 

Vendet më të mira për të vizituar në Zvicër me trena zviceranë

Ka shumë destinacione të bukura për të vizituar në Zvicër, pavarësisht nga madhësia e saj të vogël. Alpet dhe akullnajat janë tërheqja kryesore por udhëtarët gjithashtu shijojnë të lashtën kështjella, qartë liqenet bruz, dhe fshat bukolik. Çdo kohë të vitit ju mund të gëzojnë shëtitje, akull patinazh, festivale dhe Karnavalet në Zvicër. Për më tepër, ekziston një shkallë shumë e ulët e krimit në Zvicër që e bën atë një vend më të sigurt për udhëtarët. Vendet që duhen parë në Zvicër përfshijnë Matterhorn, Zermatt që është mali më i fotografuar në botë. njëlloj, Kalaja Chillon, Montreux është një duhet-shih për turistët. Kjo kala e lashtë të ujit i cili përbëhet nga 25 Ndërtesat dhe tre oborret është një nga ndërtesat më të vizituara historike në botë.

 

Libri i një tren zviceran me Save një tren

Në përfundim, ka kaq shumë arsye për të udhëtuar në një tren zviceran. stacionet e trenit në Zvicër janë ndoshta më stacionet e bukur treni në Europë. Nëse jeni duke kërkuar për një pushim romantik ose ura befasues, Zvicra është vendi për të shkuar. marrin 3 minuta tani për të rezervoni biletat për një tren zviceran në tonë të lehtë-to-use tren site. Biletat mund të blihen duke përdorur kartat e kreditit, dhe shumë pagesa alternative.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fswiss-trains-ranked-best-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)