Order A Train Ticket TANI

etiketë: florence udhëtimi

5 Qendrat më simpatike të qytetit të vjetër në Evropë

Koha e leximit: 5 minuta Qendrat simpatike të qytetit të vjetër në Evropë janë një shembull i mrekullueshëm i fuqisë së historisë së Evropës. Shtëpi të vogla çuditëse, katedrale mbresëlënëse në qendër të qytetit, pallate të ruajtura mirë, dhe sheshet qendrore shtojnë magjinë e qyteteve evropiane. e 5 e vjetër më simpatike…

Turne në Italinë Veriore me tren

Koha e leximit: 3 minuta Italia është një nga vendet më të njohura në Evropë për t'u vizituar për shkak të shumëllojshmërisë së destinacioneve brenda kufijve të saj. Pjesën veriore të Italisë është një pikë e nxehtë Kryeministri kur është fjala për kulturën italiane, me aq shumë për udhëtarët për të parë dhe të bëjë. Nëse mostrave verë gjobë…

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë