Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/12/2019)

Kjo mund të thuhet se Zvicra është më i njohur për vet majat dëborë dhe çokollatë e shijshme, por ka shumë më shumë për vendin e bukur se i plotëson sy. Udhëtime të trajnuar në Zvicër janë një nga mënyrat më të mira për të shijuar fshat i bukur. Bëni më e kohës tuaj të kaluar ka. E mot i ngrohte bën tuaj udhëtim edhe më të këndshme. Këto janë disa nga më të udhëtimet piktoreske hekurudhor në Zvicër në verë.

 

Glacier Express në mes të St. Moritz dhe Zermatt është një nga udhëtimet trenave në Zvicër

Kjo është ndoshta një nga më të njohur e trenave piktoreske zvicerane dhe me arsye të mirë. Tren udhëton në mes të St. Moritz dhe Zermatt nëpërmjet Chur, Andermatt, dhe Brig. Kjo është një udhëtim të plotë tren ditë, por shumë njerëz zgjedhin për të bërë atë më shumë se disa ditë. Ata kalojnë disa kohë në të ndryshme destinacionet pergjate rruges. Summer është një e herë më të njohura për të shkuar dhe ka deri në katër Udhëtime në ditë gjatë kësaj periudhe. Më së shumti pjesa skenik nga kjo udhëtim me tren është seksioni mes Chur dhe St. Moritz. Këtu ju do të udhëtojë mbi të shpesh-fotografuar Landwasser Viaduct që përfundon në një tunel.

Zurich për Trenat St Moritz

Zermatt për Trenat St Moritz

Lyon për Trenat St Moritz

Basel për Trenat St Moritz

 

Line The Golden Pass në Gjenevë

Asnjë Trajnimi Udhëtime në Zvicër do të jetë i plotë pa një udhëtim në Linja e Kalimit të Artë. Treni shkon nga liqenit të Luzernit në Gjenevë ose nga Cyrihut në Gjenevë për ata që kanë më pak kohë në duart e tyre. Secili udhëtim është po aq spektakolare sa tjetra. Nuk janë pikëpamjet e tetë të Zvicrës liqenet e mrekullueshme blu, gjatë tre kalon malore dhe në mes të dy rajoneve gjuhësore (Frëngjisht dhe gjermanisht-folëse Zvicër). Duke marrë të gjithë udhëtimin kërkon kalimi trena disa herë, por pamjet janë edhe me vlerë. Pasagjerët duhet të rezervoj vendin e tyre në disa nga trenat dhe makina. Të jetë i sigurt për të plani përpara për këtë udhëtim!

Lyon për Trenat Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Lucerne për Trenat Gjenevës

 

 

Jungfraujoch Kreu i Europës

Edhe pse kjo mund të jetë e verës në Zvicër ju jeni i detyruar për të parë ato majat e famshme të bardhë gjatë gjithë vitit dhe nëse male me dëborë janë ato që ju doni se stacionin Jungfraujoch është një vend që ju duhet për të vizituar. Kjo është më e larta stacion në Evropë dhe mund të arrihet me kapjen e një tren nga Kleine Scheidegg. Pikëpamjet nga udhëtimet e trenit në Zvicër janë diçka e veçantë dhe udhëtim për të arritur atje është e përsosur ndërtuar-up në finalen e madhe. Ky udhëtim është padyshim një për të shtuar në listën.

Ka shumë udhëtime treni pabesueshme për të marrë, por këto janë në mesin e Udhëtime lartë hekurudhor më piktoreske në Zvicër në verën e ardhshme. Çfarë mënyrë më të mirë për të gëzojnë kohë e mirë dhe të marrë në mrekullitë e këtij vendi të bukur sesa me tren? Ne nuk mund të mendoj për një mënyrë më të përsosur për të parë Zvicra kështu të kursyer disa para dhe të udhëtimit tren.

 

Prenotim një biletë treni në për udhëtimin evropian? Pse të mos marrë 3 minuta në faqen tonë për të gjetur udhëtime lirë të trajnuar në Zvicër për udhëtimet tuaja trenit. Login në faqen tonë tani për të Libri trajnon bileta.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fthe-most-scenic-train-trips-in-switzerland-in-summer%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)