Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2022)

Udhëtim në Evropë me tren është një nga më të bukur, skenik, dhe udhëtime kulturore në botë. Nëse jeni duke kërkuar për trenat drejtpërdrejta mes qyteteve të mëdha evropiane, si i ri London në Amsterdam tren ose jeni duke kërkuar për Udhëtimet Trajnimi romantike, udhëtimit tren Evropian ka të gjitha.

Numri i njerëzve interrailing nëpër Evropë çdo vit është 400,000 njerëz. Ju mund të vizitoni gjatë 30 countries using interrailing tickets. Që interrailing filloi në 1972, miliona njerëz kanë udhëtuar nëpër Evropë duke përdorur këtë biletë të vetme hekurudhor.

Udhëtim nëpër Evropë me një biletë të vetme vjen me pro dhe kundra. Ka disa vende online dedikuar për Këshilla për udhëtarët të cilët duan të shohin Evropën me tren. Këto vende përfshijnë Apps të vihet dhe faqet e internetit / blogs që ju ofrojnë këshilla mbi se si të buxhetit.

 

Udhëtojnë vetëm në Evropë

Udhëtim nëpër Evropë me veten ka një shumë e përfitimeve. Kur ju jeni me veten, ju keni kontroll të plotë mbi tuaj udhëtim.

Duke qenë vetëm ju jep mundësinë për të vendosur vetë itinerarin tuaj, hani çdo gjë që ju doni ushqim dhe kur të doni, dhe për të shmangur duke pasur një argument me njerëz të tjerë mbi udhëtimin tuaj,

Një liri e tillë mund të çojë në më shumë zbulimi i vetvetes dhe mundësia për të takuar njerëz të rinj dhe nomadë të tjerë, ndërsa Reinventing veten. Kjo solo përvoja mund të çojë në vetë-rritje.

Dortmund për Trenat Hanover

Essen për Trenat Hanover

Bonn për Trenat Hanover

Luksemburgu për Trenat Hanover

 

Gruaja që udhëton vetëm në Evropë ulet me një udhëzues navigimi

 

të paturit e një mik me ju kur ju e udhëtimit, të jep dikë për të ndani kujtimet tuaja me, E cila është një pjesë e madhe e udhëtimit nëpër Evropë.

 

Këshilla

Kur udhëtojnë nëpër Evropë vetëm të përpiqet për të qëndruar në hostele.

Bujtinat janë të mbushura me njerëz që janë solo udhëtojnë nëpër Evropë, Kështu që bisedoj dhe do të takohet me njerëz.

Mundohuni të jetë si miqësore dhe dalëse si ju mund të kur udhëtojnë vetëm dhe Nëse ju jeni një person i introverted, ju do të duhet për të vënë në përpjekje shtesë që të jetë miqësore për udhëtarët e tjerë. Ajo mund të marrë disa ditë për të marrë të përdoret për të qenë më të hapur dhe miqësore, por ajo do të jetë me vlerë kohën tuaj si ju filloni për të zhvilluar lidhjet me udhëtarët e tjerë.

Ajo është gjithashtu e rekomanduar për të gatuaj ushqim në hotel, e cila do të ofrojë më shumë mundësi për të ndërvepruar me të tjerët.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

 

Nëse ju jeni më të interesuar në përmbushjen vendasit se udhëtarët e tjerë, atëherë CouchSurfing mund të jetë një alternativë e mirë për ju.

CouchSurfing, e cila përfshin meetups e veta në bare dhe baret do të lidheni me kulturën lokale dhe është gjithashtu një shans për të takuar ish-pats.

Ka disa qytete evropiane ku ka shumë hajdutët e xhepave dhe llojet e tjera të kriminelëve të cilët mund të kërkojnë të marrin avantazh i turistëve, Përdorni arsyen tuaj të shëndoshë dhe gjithashtu lexoni forume udhëtimi ose informacione të tjera të rëndësishme për të parë vendet dhe njerëzit për të shmangur.

 

Për të gjetur çmimet më të mira për të udhëtuar nëpër Evropë, identifikohuni faqen tonë të internetit tani. Merrni 3 minuta për të përfunduar një prenotim biletë treni.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fspain-by-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)