Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 24/01/2020)

Një herë e një kohë, kur buxheti nuk ka luajtur një rol në zgjedhjen e destinacioneve (ose të paktën, jo si e madhe e një rol!) gjërat ishin të lehtë; keto dite, në qoftë se ne duam për të udhëtuar, ne duhet të jetë i zgjuar me mënyrën se si ne të trajtojë buxhetin tonë. Edhe pse tren udhëtojnë në Evropë është opsioni më i buxhetit-miqësore për të gjithë ata që është në kërkim të përjetojnë më emocionuese (dhe relaksuese!) mënyrë për të udhëtuar, ka ende mund të jetë situata portofolin-problematike ju doni për të shmangur.

Kështu që, për t'ju ndihmuar të marrë maksimumin e udhëtimit tuaj, ne kemi vënë së bashku një listë të asaj që ne mendojmë janë të lartë para kursim këshilla për udhëtime trenit në Evropë.

 

A nuk udhëtuan në kulmin Holiday Times

po, kjo duhet të shkojë pa thënë, por nuk ka asnjë të keqe në përkujtimet e tij edhe një herë. Kur vjen puna për të trajnuar udhëtojnë në Evropë, pushime ju doni të rri larg janë kryesisht Krishtlindjeve, Viti i Ri, dhe Pashkëve si dhe muaji i gushtit. Për një arsye, e çmimet fishekzjarr gjatë këtyre muajve, kështu ... punojnë rreth tyre pak.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Qëndroni në Evropën Lindore kur udhëtoni me tren në Evropë

Edhe pse këshilluar ju nuk për të eksploruar pjesë të Europës që ju doni të shikoni është lloj i padrejtë dhe i sforcuar, ne jemi duke bërë atë për të përfituar tuaj. Tren udhëtojnë në Evropë, ju do të gjeni se çdo gjë në fund perëndimore është mënyra më e shtrenjtë se bllokut lindor. Kështu që, deri në portofolin tuaj trashet, në lindje dhe të eksplorojnë bukuritë e këtë anë të Evropës!

SHËNIM: Kur në Evropën Lindore, sigurohuni që ju të ndaluar duke Pragë (Republika Çeke), Budapestin (Hungari), Beogradi (Serbisë), Bukuresht (Rumani), Zagrebi dhe Split (Kroacia), sarajevo (Bosnja dhe Hercegovina) dhe Moska (Rusi).

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Shmangni 1 klasë Kur tren që udhëtonte në Evropë

mirë, qartë! ende, nuk do të jetë një prej atyre udhëtarëve që "rastësisht" të ulen në klasë 1. Përse? Sepse ju do të përfundojë duke paguar një gjobë shumë të shtrenjtë në qoftë se ju merrni kapur e cila do të kushtojë më shumë se vetë biletë të klasës 1!

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Train Udhëtim në Evropë Overnight

Book Overnight Trenat nëse Train Udhëtim në Evropë midis vendeve

trenat natës, aka trenat e natës janë më kosto-efektive opsion për udhëtarët evropiane. Jo vetëm që ju të ruajtur në çmimin e nga shtrati, por edhe ju të merrni të përjetojnë Europën nga një perspektivë krejt të re.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Pak një piknik

mirë, jo fjalë për fjalë një piknik, por një "sasi" e ushqimit nga shtëpia, kështu që ju nuk keni për të blerë ushqim të shtrenjtë në bord. Ju do të kurseni një pasuri në qoftë se ju të aksioneve deri në trajton në supermarket!

Cologne për Trenat Frankfurt

Mynih për Trenat Frankfurt

Hanover për Trenat Frankfurt

Hamburg për Trenat Frankfurt

 

Shmangni Biletat Blerja avancuar në udhëtimet më të shkurtër brenda Evropës kontinentale

Kur treni udhëtojnë në Evropë, presin udhëtime të shkurtra të jetë pricier se ato të gjata; ende, nuk është përfitimi i të mos pasur nevojë për të në librin e parë e cila ka shtuar në fleksibilitetin e udhëtimit tuaj dhe nikoqirllëk e saj. Kur ju jeni të udhëtojnë në Evropë kontinentale ju mund të blej një biletë në stacionin para se të hipni në tren.

 

Save-A-Tren është mënyra më e mirë për të librit destinacione fantastike në normat e lirë dhe të gëzojnë tren tuaj udhëtonte në Evropë me një copë të mendjes.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-train-traveling-europe%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)

  • Në qoftë se ju vetë një faqe interneti, ju mund të lidheni me tonë RSS Feed.
  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet e kërkimit tonë. Në këtë link, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Brenda ju keni lidhjet tona për faqet ulje angleze, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml dhe ju mund të ndryshojë / RU në / de ose / ajo dhe më shumë gjuhë.