Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/09/2022)

Paqësore dhe të kënaqshme. Dy fjalë që rrallë i dëgjoni prindërit kur u tregojnë prindërve të udhëtimit pushime Historitë me fëmijët. Kështu që, ne kemi vendosur t'ju japim këshillat më të rëndësishme për të udhëtuar me tren me fëmijë në Evropë.

Ka vetëm diçka në lidhje me trenat që i qetëson fëmijët në një mënyrë që nuk e bën udhëtimi me ajër ose me makinë. (Ne shkroi një blog të gjithë se pse udhëtimit tren është më e mirë shpejtë dhe Më mirë se Driving në qoftë se keni nevojë për më shumë bindëse). E njëjta gjë vlen edhe për të rriturit! tavolina familjare, kalon peisazhet, dhomë të ecin rreth, objektet kafe, kohë për të biseduar dhe të arrijë deri dhe të, gëzimi i gëzimet, nuk ka kufizime valixhe. Shkuarja me hekurudhë është i sigurt, i rehatshëm, dhe përballueshme kur planifikuar paraprakisht. Mësojini fëmijët tuaj gëzimet e udhëtimit tren nga një moshë të re dhe ata do të jenë konvertuar Lifetime. Nderkohe, Këtu janë këshilla për të udhëtuar me tren me fëmijët në Evropë.

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: Sjellë aktivitete për të zënë Kids

Listening to Music is among the Tips for traveling by train with kids

 

Ndërsa hipur në një tren është e bukur në vetvete dhe në kërkim jashtë mund të mbani fëmijët argëtuan për orë të tëra, ne gjithashtu sugjerojmë duke sjellë disa aktivitete shumë. Në librin e parë dhe për të siguruar një vend nga dritarja me një tabelë që ju lejon për të përhapur libra për t'u ngjyrosur dhe ushqime!

Disa aktivitete rekomanduara Trajnimi përfshijnë:

  • Pllakat: Ngjashëm me një aeroplan, një tabletë mund të jetë një mënyrë e madhe për të kaluar kohën. Një shumë e trenave në ofertën Evropë të lirë Wi-Fi, por shërbimi nuk është e garantuar gjithmonë, prandaj sigurohuni që ju shkarko filma dhe lojra në shtëpi. Në shumicën e trenave, pothuajse çdo vend të vetëm ka një prizë për të mbajtur elektronikë tuaja akuzuar, por të ngarkuar ato në shtëpi, pavarësisht – dhe për të sjellë kufje!
  • libra për t'u ngjyrosur: ngjyrosje libra dhe crayons janë të preferuar pa marrë parasysh se çfarë moshe.
  • Lojëra: Nëse ju mund të rrëmbej vende me një tavolinë, ka mjaft hapësirë ​​për të luajtur kartat apo ndonjë lojë tjetër udhëtimi. Ndryshe udhëtimin ajror, ju nuk do të duhet të shqetësohen për turbullirave, kështu që marr lojë të preferuar të familjes suaj dhe të shkoni të luajë. Kjo mund të jetë mundësi e përkryer për të në fakt të përfunduar një lojë të Monopoly!
  • Luaj lodra: Në varësi të moshës dhe interesin e fëmijës suaj, sjellë disa makina Matchbox ose figurines tjera (mendoj se xhepat Polly). Djali im pretendon tabela është një hipodrom, ndërsa vajza ime ngre kukulla e saj të vogël për të pirë e të ngrënë ato në.

 

Paris për Trenat Lille

Roma për Trenat Milanit

Hamburg për Trenat Berlin

Gjenevë për Trenat Paris

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: Të jetë i vëmendshëm për të udhëtarëve të tjerë

Shumica dërrmuese e njerëzve do të jetë shumë kuptim në qoftë se ju keni një fëmijë qan ose një foshnjë mërzitur që merr kohë për të qetësuar. nuk planifikim përpara dhe të lënë tuaj pak një gërmoj nëpër libra në mërzitje për shkak të mungesës së planifikimit nuk mund të marrë sa më shumë simpati. Plan argëtuese që nuk është futur ose që mund të ndezë argumente. Ne nuk duam që të ketë për të shkruar Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë, që nuk i përkasin për ju…vetëm shaka!

Florence për Trenat Levanto

Florence për Trenat La Spezia

Roma për Trenat La Spezia

Roma për Trenat Levanto

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: Udhëtim brenda natës?

Gjithmonë të përpiqemi për të rezervoni një ndarje në një tren fle. Duke marrë trenat natës është awesome, dhe gjumi është zakonisht i madh për shkak të figurë e natyrshme e trenit. Është gjithashtu kaq emocionuese duke shkuar për të fjetur dhe të zgjohen në një vend tjetër. compartments Fjetur ndryshojnë nga vendi, por në qoftë se ju jeni vetëm tre dhe nuk duan një ndarjen banon me ju, atëherë ju ndoshta do të duhet të buxhetit për të blerë një krevat shtesë për të mbajtur kabina juaj fjetur Private.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: Lejoni vetes mjaft kohë kur zbrisni

All the family should read Tips for traveling by train with kids

 

Shumica trenat do të ndalet vetëm për disa minuta maksimale në çdo stacion, kështu që rreth pesë minuta para se të mbërrini ju duhet të jetë paketim gjërat, fëmijët zgjim gjumi, veshja e palltove, dhe nxjerrja e çantave nga rafti i sipërm. Ky nivel i organizimit jep shumë paqe e mendjes sidomos në qoftë se ju keni një shumë të fëmijëve ose një shumë e bagazhit. Nëse platforma është i zënë, siguruar çanta tuaja të shkojnë jashtë për herë të parë nga rruga e dyerve, pastaj ulni fëmijët më pas për të parandaluar që dikush të humbasë.

Bruksel për Trenat Roterdamit

Antwerp për Trenat Roterdamit

Berlin për Trenat Roterdamit

Paris për Trenat Roterdamit

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: Sillni endacak juaj në bord

Kids Stroller On Board A Train

 

Një tjetër arsye për të përdorur trenat në vend të udhëtimit ajror është se ju mund të rrip fëmijët tuaj të drejtë në karrocë dhe rrokulliset e tyre të drejtë mbi tren, pa dhimbje koke e të pasurit për të çmontuar dhe pastaj reassemble endacak. Ju ndonjëherë mund edhe të parkojë karrocë tuaj në zonën rostiçeri apo vende të tjera të hapura në tren (tilla si Zona e arritshme për aq kohë sa ajo nuk është e zënë nga dikush në një karrige me rrota), e cila është e dobishme për fëmijët e rinj të cilët do të fle në karrocë e tyre. Ky është një avantazh i madh për të udhëtuar aeroplan si unë të gjeni të marrë një fëmijë për të fjetur në një tren shumë më të lehtë.

Bremen për Trenat Nurembergut

Leipzig për Trenat Nurembergut

Hanover për Trenat Nurembergut

Hamburg për Trenat Nurembergut

 

Këshilla për udhëtime me tren me fëmijët në Evropë: mbërrijnë Rreth 30 minuta në fillim

Një nga kryesore përfitimet e udhëtimit me tren me fëmijët në Evropë apo kudo tjetër në botë për këtë çështje. Është që të japë vetes kohë për të arritur! Ndryshe udhëtimin ajror, ju nuk keni nevojë për të arritur në stacionin e trenit shumë larg përpara kohës. Kur udhëtojnë me fëmijët, ne sugjerojmë duke arritur rreth 30 minuta në fillim për të marrë veten të vendosur, ndoshta pak më herët, nëse ndalesa banjo dhe prishet rostiçeri janë në rendin e ditës. në mënyrë tipike, procesi konvikt nuk do të fillojë deri në 10 minuta para nisjes në më, por ju nuk doni të përpiqen dhe për të gjetur veten kalon nëpër një Stacioni i zënë.

Mynih për Trenat Bazelit

Zurich për Trenat Bazelit

Bern të Trenat Bazelit

Gjenevë për Trenat Bazelit

 

snacks Pack!

Ndoshta maja më e rëndësishme e të gjitha. MERENDA! Shumë nga rrugët në distanca të gjata përmbajnë makina ngrënieje me shërbim të plotë me shumë ushqime të përshtatshme për fëmijët – mendoj dolli frëngjisht, djathë i pjekur në skarë, qofte me Penne. Në rrugët më të shkurtra, Trenat kanë bare rostiçeri ofron sanduiçe, bagels, patate të skuqura, dhe ushqime të tjera. Sidoqoftë, mund të dëshironi të paketoni disa nga ushqimet e preferuara të fëmijës tuaj! Udhëtonte me një fëmijë? Të sjellë ushqim për fëmijë apo formulë dhe pyesni stafin ushqim-shërbimit të ngrohtë atë për ju. Ju mund të bëni rezervimet për makinën e ngrënies menjëherë pas konvikt. Si gjithmonë kur udhëtojnë me fëmijët, ju duhet gjithmonë të sjellë snacks dhe pijeve, në rast se ju nuk mund të merrni një rezervë ose bar-rostiçeri vendos për të mbyllur vetëm kur fëmijët tuaj të njoftuar se ata janë të uritur.

 

Gatshme për të guximshme një udhëtim tren me fëmijët tani që ju jeni të armatosur me këshillat tona për të udhëtuar me tren me fëmijët? i madh! Rezervoni biletat tuaja me Ruaj një tren, pa sherr!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj? ju mund të bëni fotot dhe tekstin tonë ose thjesht të na jepni kredi me një lidhje në këtë postim në blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-travelingy-train-kids-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)