Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 08/10/2021)

Udhëtimi me tren mund të jetë një nga mënyrat më të relaksuar dhe të kënaqshme për të marrë rreth. Ju duhet të dini se si të bëjnë më të mirë nga udhëtimi juaj dhe të jetë i zgjuar. Duke qenë i organizuar mirë dhe duke ditur se çfarë është ajo shkon një rrugë të gjatë drejt duke e bërë udhëtimin tuaj të trajnuar një të nxjerrë në pah të pushimeve tuaja ose aventurë. Hidhni një sy në këto Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar. Jenë të përgatitur për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

 

Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar – TIP ONE: Blej biletën tuaj paraprakisht

Top 1 e Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar, Sigurohuni që të planifikojnë udhëtimin tuaj dhe të blerë bileta tuaj treni paraprakisht për t'u siguruar që ju të merrni në trenat që ju dëshironi. Të jetë i sigurt për të pyetur në lidhje me ndonjë Speciale ose ulje që mund të jenë në dispozicion për ju. Kush nuk ka dashuri për të shpëtuar disa para! Do të jesh në gjendje të ruajtur një pak të holla për të shpenzuar në pjesët e tjera të udhëtimit tuaj.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

Roma për Trenat Napolit

 

Train Station Woman - Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar
Një grua në një stacion treni

TIP TWO: Stow bagazhin tuaj

Easy Këshilla më e mirë për treni është se ju nuk gjithmonë duhet të kontrolloni tuaj çanta në dhe nëse ato janë të një madhësie të arsyeshme, ju gjithashtu mund të zgjidhni t'i ruani ato në raftin mbi sediljen ose t'i vendosni në hapësirën trekëndore midis sediljeve të pasme.. Në këtë mënyrë ju keni çanta tuaj pranë jush në çdo kohë.

Messina për Trenat Palermo

Syracuse për Trenat Palermo

Sicili për Trenat Palermo

Catania për Trenat Palermo

 

TIP THREE: Të jetë i zgjuar me çanta tuaj

Ne nuk jemi duke thënë se çdo treni ka një hajdut gatshëm të hidhem në mundësinë e parë që ata marrin, por më tepër të jetë në anën anën e sigurt. Të jetë vigjilent kur është fjala për çanta tuaj. Ruajtur ato njohuri sesa në fund të një makine të trenit. Nëse ju keni një shpinës ju gjithashtu mund të clip shiritat tuaj në raft bagazhit të jetë e sigurt shtesë.

Milani për Trenat Torino

Liqeni i Como për Trenat Torino

Genoa për Trenat Torino

Parma për Trenat Torino

 

 

TIP FOUR: Gjej vendin tuaj

Nëse keni përdorur këshillat tona të mëparshme të lehtë për të udhëtuar Trenit dhe kanë rezervuar një vend ju jeni të gjithë të renditura. Ju mund të shkoni direkt në vendin tuaj. Nese jo, ju jeni të mirëpritur të kërkoni ndonjë vend pa rezerva. Nëse nuk ka shumë prej tyre në dispozicion, kontrolloni tags rezervim postuar mbi vende apo dyert ndarje. Tags tregojnë shtrirje e udhëtimit që vend është i rezervuar për. Ata gjithashtu tregojnë nëse jeni duke marrë jashtë para se pronari merr edhe mbi ju jeni të lirë për të marrë atë vend.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

TIP FIVE: Përdorni Train Koha mençuri

Merrni mundësinë për të përdorur koha e kaluar në udhëtim tren për të marrë veten të organizuar. Ju mund të planifikoni për destinacionin tuaj të ardhshëm. Përdoreni këtë kohë për të lexuar udhëzues tuaj, kontrolloni drejtime për në destinacionin tuaj të ardhshëm. Go përmes fotot tuaja, organizojnë tuaj çantë shpine, double-kontrolloni lidhjen tuaj, ose të përfunduar çdo detyrë tjetër që ju duhet për të, ndërsa ju keni kohë. Nëse udhëtimi juaj është më e gjatë, kjo është edhe një mundësi e mirë për të marrë në disa nga pamjet.

Aeroporti i Lyonit në Nice me Tren

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

 

TIP GJASHTË: Përdorni Banjat në tren

Për të kursyer kohë dhe para, provoni dhe përdorni këto Këshilla të Lehta për Trenin dhe përdorni banjat në tren në krahasim me përdorimin e atyre në stacion. Tualetet e trenit janë të vendosura zakonisht në fund të makina dhe janë shpesh shumë më të pastër se tualetet në stacionet, si dhe të qenit i lirë.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Venecia për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Trajnimi Girls marrë foto - Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar

TIP SEVEN: Bisedoni me vendasit dhe udhëtarët e tjerë

majë 7 nga Top tonë 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar, Çfarë është një mënyrë më të mirë për të mësuar në lidhje me një qytet apo vend se duke biseduar me disa prej saj vendasit, ose udhëtarët e tjerë që mund të ketë qenë në vendin që ju do? Ata do të jenë në gjendje të ju tregojnë ins dhe largimet e tuaj destinacion dhe t'ju këshillojë mbi çfarë të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni. Provoni të thyer akullin duke bërë një pyetje, duke ofruar një ëmbëlsirë, ose duke treguar diçka nga qyteti juaj.

Milani për Trenat Levanto

Milani për Trenat La Spezia

Siena për Trenat La Spezia

Siena për Trenat Levanto

 

TIP TETË: Paketë një rostiçeri

Udhëtimi është puna uritur dhe ju mund të dëshironi që të dal diçka për meze të lehtë kur ju jeni në tren. Ju mund të aksioneve deri në ushqime tuaj të preferuar në një supermarket lokal apo ushqime ose vizitoni bodrum vere para se të hip në tren; most stacionet e trenit të ketë të paktën një nga këto. E ushqim të ofruara në trena shpesh është i butë dhe më i shtrenjtë nëse ju jeni duke paguar për një vend në klasë të parë.

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

 

TIP NINE: E di Ku To Get Off

E di që stacioni është një nga këshilla thelbësore të lehtë për të udhëtuar Trenit. Kur mbërrini në një qytet mund të ndaleni në disa stacione periferike me shenja që tregojnë emrin e destinacionit tuaj dhe emri i lagjes, por nuk do të hop off deri sa të arrijë në stacionin qendror. Ju mund gjithmonë të kërkoni pasagjerët e tjerë ose të kontrolloni udhëzues tuaj për ndihmë të mëtejshme.

Hamburg për Trenat e Kopenhagës

Hanover për Trenat e Kopenhagës

Berlin për Trenat e Kopenhagës

 

TIP TEN: Gjithmonë kujtohet trenit lokal mirësjelljes

Merrni shënim të udhëtarëve si të tjerë në makinën tuaj trenit janë duke vepruar. Nëse ata janë të qetë, të jetë i sigurt për të ndjekur shembullin. Watch për shenjat që mund të tregojnë se ju jeni ulur në një makinë të caktuar të qetë ku njerëzit vijnë për të fjetur ose të punës. Nuk ka rëndësi se ku ju jeni ulur, të përpiqet të mos jetë personi loudest në afërsi. Të sigurt që të mos pushoni këmbët tuaja në ulësen e të gjithë nga ju shumë, nëse nuk keni kepucet tuaja fikur.

Nëse ju kujtohet këto Kreu 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar ne ju garantojnë një udhëtim super dhe një përvojë të përgjithshme madhe. Ju mund edhe të përmbushur disa vendasit të reja dhe të bëjë disa miq të rinj! Çdo gjë është e mundur, kur vjen puna për të udhëtuar trajnimit. Pasi të keni zotëruar këto, pastaj e konsiderojnë Bernina Express dhe me shume!

 

– Nëse ju ka pëlqyer postin tonë në Top 10 Këshilla lehtë për të Trenit Riding Zgjuar, të ndjehen të lirë për të ndarë atë, kemi marrë butonat për ndarjen vetëm nën këtë blog post.

 

Gati për të marrë një udhëtim tren? Rezervoni vendin tuaj dhe nuk paguajnë asnjë tarifat prenotim në – www.saveatrain.com

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/top-10-easy-tips-for-train-riding-smart?lang=sq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)