Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 17/12/2022)

Cili vend është më mirë të shijosh pica sesa vendi që e ka shpikur atë, e drejtë? dashuria italianët, dashuri, love këtë shijshme rostiçeri-kthyer-vakt! Asnjë pizzas çudi në Itali janë kthyer në një formë të pastër e artit, dhe janë në fund UNESCO-miratuar!

Roaming rreth Italisë, ju do të gjeni piceri hapur në shekullin e 18, por edhe ato të reja, me një qasje krejtësisht të freskët për pjekje. Ka me qindra e varieteteve të opsioneve bazë, toppings, madhësive, dhe flavors. në parim, ju nuk mund të kaloni duke pasur pica të paktën një herë gjatë vizitës tuaj në këtë bukur mesdhetare vend… Mirë? mirë. Edhe nëse ju nuk jeni një tifoz pica, chefs italiane do të merrni ju të ndryshojë mendjen tuaj

Lista jonë do t'ju japë restorante të nivelit të lartë në Romë, milan, Firence, Napoli, dhe Verona. Këtu janë top 8 pizzas në Itali.

SHËNIM: Mos harroni të Shkarko Të gjitha Apps e super të dobishme të udhëtimit përpara se të filloni udhëtimin tuaj.

 

  1. Da Vittorio në Trastevere, Romën: Pizza me një kthesë aventureske

Në këtë marr të pizzas në Itali, ju mund të marrin pjesë në marrjen e mostrave të "Tre Colori Pizza." Tre përbërësit të ndryshme pikante të bëjë për një të kuqe, e bardhë, dhe pica jeshile, ashtu si italian flamur. Mundohuni të mos le speca jalapeno, suxhuk djegëse Sicilian, dhe tangy djathi i bardhë djeg gojën tuaj. Nëse keni mbaruar të gjithë pica në 10 minuta ose më pak ju të fitojë një çmim. Përveç kësaj rregulle, Ju gjithashtu nuk mund të pini më shumë se 16 ounces ujë ose birrë. Fituesi merr darkën e vet më të lirë, nje maice, dhe një foto të postuar në murin e famës. Dhe, çfarë ndodh në qoftë se ju nuk e bëni atë? Ju gjithmonë mund të provoni përsëri, kështu që mos harroni këtë vend, kur ju udhëtimit në Romë.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Salerno për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

lunch is served

 

  1. Piceri Da Attilio, Napoli: Kind vërtetë i Pizza

Le të fillojmë historinë tonë për pizzas në Itali me disa bazat. shumë italianë konsideroj Margherita lloji i vetëm i vërtetë i pica. Vetëm disa përbërës të freskëta dhe shtëpi duhet të bëjë për një gjellë të mrekullueshme, me sa duket. Dhe kur është fjala për Margherita Da Attilio-së, ata janë të drejtë. brumë shtëpi, salcë domate të freskëta, vaj ulliri, dhe mocarela freskët janë të gjitha që ju duhet. Nëse goja juaj është lotim si jeni duke e lexuar këtë, Da Attilio është vendi për ju. Të jetë i sigurt për të kontrolluar atë, ndërsa eksploruar qytetin e Napolit.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

Roma për Trenat Napolit

 

https://www.youtube.com/watch?v = QyWLTQx–uc

 

  1. aromë, Verona: Artin e bërë Doe

Sapore është një vend ku ju mund të gjeni gamë të gjerë të brumë me cilësi të lartë në vetëm një restorant. Renato Bosco, organizatori i këtij marr të pizzas në Itali vendin, është konsideruar si një prej bukës duke e bërë më të mirë të Italisë ekspertët. Që ju mund të gjeni shumë stile të ndryshme të pizzas këtu, ajo do të jetë e madhe për të kërkuar për një menu degustation. Ajo është gjithashtu e rekomanduar për të pyetur në lidhje me opsionet e ndryshme bazë para se të bëni një vendim përfundimtar. vegans zakonisht duan ofertën Sapore që nga ajo ka një bollëk të pizzas që përputhen me preferencat e tyre.

Milani për Trenat Verona

Roma për Trenat Verona

Florence për Trenat Verona

Venecia për Trenat Verona

 

Veggie pizza in Verona

 

  1. Piceri Brandi, Napoli: Ndër pizzas më të mirë në Itali që prej shekullit të 18-të

Pizzeria Brandi thuhet se është përgjegjës për coining termin Pizza Margherita. Ata e morën këtë emër për të nderuar mbretëreshën me të njëjtin emër. Sigurisht, pica me të njëjtat përbërësit ekzistuar më parë, por kjo moniker bërë të portreti në univers pica. Pizzeria Brandi daton në 1870 kur ai vepronte nën emrin e Pizzeria di Pietro. Tradita dhe historia prapa këtij vendi kanë bërë të popullarizuara në mesin e italianëve dhe turistët. Kjo është arsyeja pse turmat ende mblidhen këtu të uritur për një fetë e një kënaqësi mbretëreshë me emrin.

Rimini për Trenat Napolit

Siena për Trenat Napolit

Venecia për Trenat Napolit

Pisa për Trenat Napolit

 

  1. Taverna Gourmet, milan: Një Gourmet Pizza Moderne

A pak të shtrenjta për një vend pica, por brendshme dhe vendndodhja e tij e justifikojnë një faturë të madhe. megjithatë, pica është shumë e shijshme. Kjo piceri është për ata që mendojnë jashtë kutisë. Përbërësit ekstravagante do të kundërshtojnë ty për të provoni diçka të re dhe të jashtëzakonshme, si një pica me fiq, ose me ushqim deti. përsëri, një menu degustation është një zgjedhje e madhe këtu, pasi ajo nuk është e lehtë për të vendosur se çfarë për të marr. Për më tepër, ndryshe nga pizzas më të tjera në Itali, kjo është me të vërtetë e lehtë për të tretet.

Rimini për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Turin për Trenat Milanit

Venecia për Trenat Milanit

 

friends eating together in italy

 

  1. Trapizzino, Romën: Diçka pak më ndryshe

Il Trapizzino është një surprizë e vërtetë për çdo lover pica. Kundërta të pizzas të tjera në Itali, pizzas këtu duken më shumë si sanduiçe trekëndësh. Disa e quajnë ata pizzas pellushi. Brenda këtyre trekëndëshat pellushi ju mund të gjeni përbërësit si pule steamed, patellxhan, dhe oktapod kuqe. Brumë është shumë i lehtë, ju e cila lejon për të ngrënë dy apo tre pjesë. Kjo i vogël, vend komod në lagje e Testaccio është gjithmonë e mbushur me njerëz. Kështu që ju më mirë të bëjë një rezervë të paktën disa orë më parë.

Trieste për Trenat Romës

Siena për Trenat Romës

La Spezia për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

 

  1. AM Pizza, milan: Një vend ku ju mund të hani në orientohem pizzas në Itali

Kjo është një nga pizzas më të njohur në Itali dhe ajo është në Milano. kështu, mos u habitni nëse ju shihni një linjë të njerëzve që presin jashtë dyqan. Cues janë një gjë e rregullt në Pizza AM. Që ata nuk duan që ju të shkoni diku tjetër, Pronarët do t'ju ofrojë feta të vogla pica, ndërsa ju jeni duke pritur. Ju mund të merrni një gotë të bardhë italiane verë shumë. Ata kanë një meny të vogël, me vetëm 3 llojet e pica. hej, mos keni merak – ata janë të gjithë të mrekullueshme, kështu që ju nuk do të ndjehen si ju jeni të humbur në të gjitha.

Genoa për Trenat Milanit

Trieste për Trenat Milanit

Perugia për Trenat Milanit

Lecce për Trenat Milanit

 

veggie pizza in milan

 

  1. Simbiozë Pizza Organike, Firence: Një shëndetshëm Merrni mbi pizzas në Itali

Në rast se ju jeni duke kërkuar për një gluten free-pizzas në Itali, Simbiozë në Organike Firence është emri që ju duhet të mbani mend. Ka edhe disa opsione vegan, por në përgjithësi, çdo pica shije të mahnitshme! Çdo gjë është bërë nga përbërësit organike, duke e bërë këtë pica një grimë të shëndetshme se të tjerët. Brumë është shumë e trashë, e cila mund të jetë pas shijet e të gjithëve. por – të gjithë do të duan mbushjen e pasur e cila ju sfidon për të ngrënë një pica të tërë! Nëse ju nuk mund të hani të gjitha, paketë çfarë ka lënë dhe për të shpëtuar atë për nesër. Ajo do të vazhdojë të shijojë shijshme.

Salerno për Trenat Florence

Lecce për Trenat Florence

Bari për Trenat Romës

Genoa për Trenat Florence

 

 

Kështu që nuk keni atë. Kjo ishte zgjedhja jonë e pizzas më të lartë në Itali. Pra, shumë restorante për të vizituar, dhe kaq shumë variacione të ndryshme për shije! Megjithatë, këto ishin vetëm sugjerime. Ju me siguri mund të gjeni shumë më shumë vende me pica të shijshme rreth Italisë vetë. Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë të vendoset që rruga është më të mirë për të udhëtuar në Itali, Na vizitoni në www.saveatrain.com. Ne do të jenë më se të lumtur për të ndihmuar! Pack tren tuaj udhëtojnë domosdoshme para-ardhje, na japin një telefonatë, dhe le të fillojnë aventurë!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje(www.saveatrain.com) për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-8-pizzas-italy%3Flang%3Dsq/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)