Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 28/03/2021)

Udhëtimi për të parë pamjet është një zgjedhje e madhe - por çfarë nëse ju vetëm dëshironi të keni fun? Në atë rast, ka qytete me të natës më të mirë, dhe shkuarja atje me tren është e lehtë dhe të lira.

Për kafshët e partisë, nuk ka asgjë fare si përjeton natës e një qytet të ri. Gjëja më e mirë për të bërë atë në Evropë është se çdo qytet ka një vibe të ndryshme. Hidhni një sy në krye 5 qytetet me natës më të mirë dhe të shikoni se cilat një që ju të gëzojnë më shumë:

 

1. Nightlife Berlinit, Gjermania

Ju do ta gjeni Berlinin në Top 5 Qytetet me natës më të mirë për një arsye. Qyteti ka një skenë të gjallë dhe intensive Clubbing që është e pashembullt në Evropë. Berlini tërheq shumë mendje-mendje kafshët e partisë. Kjo është arsyeja pse kjo është pothuajse një garanci që të ketë një kohë të mirë në një nga klubet e saj të shumta. Berghain është me siguri klubi më i famshëm i natës i qytetit, si dhe ajo më ekskluzive dhe disa, do të thoshte më e mira në Evropë. Pasi një termocentral, tani është epiqendra e skenës clubbing Berlinit. Ju nuk mund të humbasë duke vizituar atë në qoftë se ju jeni duke kërkuar për një kohë të madhe! Për fat të mirë, duke arritur në Berlinin me tren është e lehtë - ju mund të merrni atje nga Amsterdami, Londra, dhe Frankfurt, në mesin e qyteteve të tjera.

Berlin për Trenat Potsdam

Berlin për Trenat Hamburg

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Mynihut

2. Nightlife Amsterdamit, e Holandë

Amsterdam canal at night

 

Amsterdam është një nga qytetet që meritojnë reputacionin e saj si një e mirë të partisë. Kjo është një popullor destinacion, sidomos për të dashuruar e ekstazë, tekno, hip hop, Shtepi e thelle, dhe EDM. Disa nga më të rëndësishmet vende per te vizituar janë Magazina Elementenstraat dhe Factory sheqerit. Të dyja janë klube të mëdha të partisë në, në varësi të asaj që ju pëlqen. Një gjë është e sigurt - palët janë të egër. Klubet nuk mbyllet deri në 3 ose 4 jam., kështu që nuk ka shumë kohë për të shijuar. Arrijnë Amsterdam me tren nga çdo e madhe Qytetet evropiane si Berlin, Parisi, Londra, dhe Bruksel.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

3. Stokholm, Suedi

Në Skandinavi ftohtë, dy vendasit dhe turistët e di se si të partisë. Stokholm është ndër qytetet me natës më të mirë për shkak të ndryshme të klubeve dhe turma të mëdha në to. Kuzhina Hell-së është një vend që ju nuk mund të humbasë në Stokholm, prandaj sigurohuni që të kontrolloni it out. Ky qytet është arritur lehtë me tren nga tjetri shpërndarës hekurudhor evropiane.

Stockholm is among Top 5 Cities With The Best Nightlife In Europe

 

4. Romën, Italia

atmosferë unike historike të Romës rrit cilësinë e Clubbing në qytet. quintessentially italiane, përvoja e Clubbing në Romën ka një të caktuar të jetës-loving, bukuri rastësor për atë. kate Big valle, banakiere miqësore, dhe një atmosferë fun bërë natës Romës një eksperiencë unike. Një nga pjesët më të mira rreth vizitës në Itali është se ka shumë rides tren. Ata mund të merrni ju kudo që ju doni të shkoni. Disa prej tyre do t'ju trajtojnë me pamje të mrekullueshme gjatë rrugës.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

 

5. Londra, Angli

London is among Top 5 Cities With The Best Nightlife In Europe

 

Londër ka një skenë tjetër Clubbing që i vë atë në mesin e pesë qyteteve më të lartë me natës më të mirë në Evropë. Ju mund të vizitoni klube nate joshës, tregon Burlesque, klubet retro, dhe çdo gjë në mes. Është një vend i madh te festoj, dhe marrjen në Londër nga Treni është i arritshëm nga qytetet më të mëdha evropiane. Mos humbisni përvojën clubbing London!

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Gati për udhëtimin tuaj të ardhshëm të partisë, që kërkojnë? Top ynë 5 Qytetet me natës më të mirë në Evropë nuk do t'ju zhgënjej, edhe në qoftë se keni vizituar ato para. Rezervoni biletat tuaja tren dhe të gëzojnë argëtim dhe muzikë!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-cities-best-nightlife%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)