Koha e leximit: 8 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/10/2021)

Në çatinë e rrugëve të famshme në Paris, ose mes malësive skoceze ose Alpeve, këto janë vendet më të dëshiruara të pushimeve në Evropë. për më tepër, këto 10 destinacionet kryesore me fusha tenisi do t'ju japin energji që nga flladi i parë dhe do ta ngrenë lojën tuaj në një nivel të ri. solo ose çiftet, ju do t'i doni këto vende mahnitëse dhe fushat e tyre të tenisit.

 

1. Destinacioni më i mirë në Francë me fushë të madhe tenisi: Akademia e Tenisit Mouratoglou

Riviera Franceze është një nga destinacionet kryesore të pushimeve në Francë, lëre më Evropën. Pamje malore alpine, lagunat blu, dhe plazhe me rërë, vetëm disa hapa larg fushës së tenisit Mouratoglou. Me pamje nga deti Jon, kjo fushë tenisi moderne është një vend i mrekullueshëm për të praktikuar stërvitjen tuaj me disa nga instruktorët më të mirë të tenisit në Evropë.

Akademia e tenisit Mouratoglou mirëpret të gjithë llojet e lojtarëve në të gjitha nivelet. Fushat e tenisit Mouratoglou janë të hapura çdo ditë. Gjatë qëndrimit tuaj në hotel & turistik, mund të rezervoni një gjykatë prej një ore në ditë. Fusha e mahnitshme e tenisit Mouratoglou është pjesë e famës botërore Akademia Mouratoglou dhe kishte disa nga tenistët më të mirë në botë që praktikonin këtu dhe vazhdonin banjën ose plazhin e hotelit për relaksim dhe çlodhje.

 

man serving on a clay tennis court in Mouratoglou Tennis Academy

 

2. Destinacioni i mrekullueshëm i pushimeve në Itali me fushë tenisi: San Pietro Di Positano

Kjo fushë e madhe tenisi është ekskluzive për mysafirët e hotelit Il San Pietro. Fusha e tenisit Positano me 5 yje ofron Detin Mesdhe dhe Bregun e mrekullueshëm Amalfi. Fusha e tenisit San Pietro është në Positano, një nga 10 destinacionet më mahnitëse për t'u vizituar në Bregun Amalfi, dhe Italia sigurisht.

Udhëtimi në Amalfi është ëndrra e të gjithëve. Plazhi, e fshatra piktoresk, jeta detare, dhe pamjet e kartolinave të komplimentuara me terrene të mrekullueshme në natyrë për sport dhe tenis, a mundet dikush të kërkojë më shumë? Nëse jeni lodhur duke praktikuar lojën tuaj, mund të zbresësh në plazhin me guralecë, ose shkoni në një ekskluzive boat Ride së bashku me Positanon që të lë pa frymë.

Milano në Napoli me një tren

Firence në Napoli me një tren

Venecia në Napoli me një tren

Pisa në Napoli me një tren

 

Holiday Destination In Italy With Tennis Court: Il San Pietro Di Positano

 

3. Tai Fusha më e mirë e tenisit në Angli: Kreu i kokës, Cornwall

Limane shkëmbore, plazhe me rërë, Oqeani Atlantik blu, dhe vila angleze në tokën e gjelbër të tokës, Cornwall është një nga destinacionet më piktoreske të pushimeve në Angli. Gadishulli mahnitës është perfekt për relaksim në bregdet, dhe e madhe Aktivitetet në natyrë, si tenisi apo sportet e ujit.

Në Cornwall, ju mund të zgjidhni nga 4 fusha tenisi për të luajtur një ndeshje të madhe. Për shembull, Klubi i tenisit Penzance është i hapur për të gjithë vizitorët dhe lojtarët në të gjitha nivelet. Megjithatë, fusha më e mirë e tenisit është në Hotelin Headland në Newquay. Me pamje nga plazhi Fistral dhe Oqeani Atlantik, Headland është një hotel luksoz, me objekte të shkëlqyera në natyrë për të qëndruar aktiv në pushimet tuaja në bregdetin mahnitës anglez.

 

Tennis Field In England: Headland, Cornwall

 

4. Destinacioni kryesor i pushimeve të tenisit në Zvicër: Pallati Gstaad

Shumë turistë mund ta njohin qytetin Gstaad si një vend mrekullish dimëror, por është gjithashtu një përrallë verore gjithashtu. E Alpet zvicerane janë mahnitëse në pranverë, me kushte të shkëlqyera moti për shëtitje, çiklizëm, dhe një ndeshje tenisi. Gstaad është një destinacion i mahnitshëm për një pushim aktiv në Zvicër, me pamje të mrekullueshme dhe ajër të pastër alpin në natyrë që do të rrisë nivelet tuaja të energjisë lart.

Siç u përmend më lart, Gstaad është një destinacion kryesor për një pushim tenisi në Alpet Zvicerane. Nga fushat e tenisit me 5 yje në hotelin turistik Gstaad Palace në Swiss Open J. Fusha e tenisit Safra Sarasin, dhe qendra sportive e klubit Gstaad, zgjedhja varet nga ju, pikëpamjet Alpine do të presin në çdo fushë të vetme për të praktikuar lëvizjet tuaja me disa nga tenistët më të mirë në botë.

Bazel në Interlaken me një tren

Gjenevë në Zermatt me një tren

Bern në Zermatt me një tren

Luzern në Zermatt me një tren

 

 

5. Luaj tenis në liqen Gjenevë, Zvicra

I qetë, jeshile dhe blu, bukuri natyrore befasuese, Liqeni i Gjenevës është një destinacion magjik i pushimeve. Peizazhi Alpin në sfond tërheq vizitorët gjatë gjithë vitit, për një fundjavë të mrekullueshme të skive, ose pushime relaksuese pranverore. këtu, ju mund të zgjidhni nga ecje në livadhet alpine apo relaksuese nga liqeni, nga qëndrimi aktiv ose i ftohtë, Sido që të jetë, ju zgjidhni do t'ju bëjë të ndiheni më të shëndetshëm dhe me energji.

Meqenëse Liqeni i Gjenevës është destinacioni ideal për argëtim në natyrë, fushat e tenisit këtu shtojnë hijeshinë dhe tërheqin tenistë nga e gjithë bota. Hotelet dhe vendpushimet këtu ofrojnë fusha të mrekullueshme tenisi, dhe weekenders mund të gëzojnë një të vetme ose çifte’ përputhen në një nga klubet e tenisit në liqenin e Gjenevës. Kjo perlë zvicerane mirëpret lojtarët në të gjitha nivelet dhe për çdo buxhet.

Lyon për në Gjenevë me një tren

Cyrih në Gjenevë me një tren

Parisi në Gjenevë me një tren

Bernë në Gjenevë me një tren

Tennis rackets And Picnic In Lake Geneva, Switzerland

 

6. Destinacionet kryesore me fusha tenisi: Pushime tenisi në Paris

Nuk e dini se kryeqyteti elegant dhe romantik i botës ka fushat e tenisit të mirëmbajtura në Evropë. Një nga këto pika fshihet në rrethin e 12 -të, Parisi’ klubi qendror i tenisit. Meqenëse klubi është i fshehur në një rrugë të vjetër pariziane, kjo fushë tenisi moderne u shndërrua në një fushë të madhe tenisi nga një stallë. Nëse e keni të vështirë të besoni, ejani ta shihni vetë, pasi ky klub tenisi është i hapur për të gjithë.

Meqenëse të gjithë ëndërrojnë të vijnë në Paris, dhe shumë përmbushin ëndrrën e tyre të përjetshme për të udhëtuar në Paris ose për të lëvizur përgjithmonë, qyteti është super i mbushur me njerëz. Prandaj nuk është për t'u habitur që disa nga institucionet më të famshme në Paris të ngjiten në çati. Ky është rasti edhe me fushat e tenisit, ndërsa në shumë vende këto janë fusha në natyrë, Në Paris, ju mund të praktikoni lëvizjet tuaja në krye të një stacioni treni, në Kopshtin Atlantik, me pamje nga Tour Montparnasse.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

City center tennis in Paris

 

7. Luaj Tenis Në Pikes Hotel Ibiza

Ishulli spanjoll është i famshëm falë festave përrallore, hotele luksoze, dhe plazhet. Do të habiteni kur të mësoni se Ibiza ka disa prej tyre pamjet më befasuese në Spanjë. Ishulli shkëmbor, plazhet e arta, dhe deti i pacenuar krijon një imazh që i bën të gjithë të harrojnë vallëzimin gjatë gjithë natës. Në vend të kësaj, ata ngrihen me diellin, për të mirëpritur një ditë tjetër të mrekullueshme në Ibiza.

për më tepër, pamja e mrekullueshme e ishullit spanjoll jashtë e bën ishullin një destinacion perfekt për një pushim aktiv. Hotelet ofrojnë mjedise të shkëlqyera sportive, si fusha fantastike tenisi. Një nga vendet më të mira për një lojë tenisi tenisi është fusha rozë e Pikes Hotel. Kjo fushë argëtuese tenisi mbikëqyr detin me kodra të gjelbërta përreth dhe qiellin blu sipër. E përkryer për beqarët, ose dyshe, nëse jeni të apasionuar pas tenisit, atëherë Pikes në Ibiza është një domosdoshmëri.

 

Coastline At Pikes Hotel Ibiza

 

8. Tenuta Delle Ripalte Ishulli Elba, Toskana

Shumë pak akomodime pushimesh në ishullin Elba nuk kanë një fushë tenisi. Ishulli Elba në Toscana është buzë detit, jashtë shtigjeve të vreshtit dhe vilave italiane, por po aq ëndërrimtare. Ishulli Elba është një nga destinacionet kryesore të snorkeling në Evropë, dhe do të pajtohesh sapo të kalosh nën dhe madje edhe më parë, ndërsa admironte arkipelagun më të madh në Itali.

prandaj, Ishulli Elba është një destinacion i shkëlqyer i pushimeve në natyrë. Shtimi i argëtimit në plazh, ju mund të luani vetëm ose të shkëlqeni avantazhin tuaj të fuqisë në një nga vendpushimet kryesore’ fusha tenisi. Siç u përmend më lart, çdo akomodim pushimi në Elba ofron fusha private tenisi, Pishina, ose plazhe private. Kur mund të hidheni nga gjykata në det në një hap të vetëm, ju po jetoni një jetë të mirë, me siguri.

Rimini në Firence me një tren

Roma në Firence me një tren

Piza në Firence me një tren

Venecia në Firence me një tren

 

Tennis court in Tenuta Delle Ripalte Elba Island, Tuscany

 

9. Destinacionet kryesore me fusha tenisi: Pushime tenisi në Skoci

Kështjella, vila, Natyra skoceze e shkëmbinjve dhe malësive, udhëtimi në Skoci po kthehet në kohët e kalorësve dhe legjendave. Ndërsa vilat me kashtë dhe kështjellat madhështore janë të paprekura nga koha brenda, gjelbërimi i madh jashtë akomodon plotësisht udhëtarët sot. Nga pishinat në fushat e tenisit, çdo detaj është krijuar për t'u siguruar vizitorëve gjithçka që u nevojitet larg shtëpisë.

Kështu që, nëse doni një ndeshje tenisi, ose ecje deri në pamje madhështore të fshatit, Skocia është një destinacion i mrekullueshëm. Fjalët nuk do të përcjellin plotësisht përvojën e një pushimi në Skoci derisa ta shihni bukurinë për veten tuaj. Kur jeni në një shkëlqim kaq natyral, ju do të vlerësoni çdo minutë argëtimi dhe relaksi në natyrë.

 

Scotland Tennis Vacation

 

10. Pushime tenisi në Salzkammergut Austria

Ju mund të shkruani poezi buzë liqenit, duke parë perëndimin e diellit, me Strudel. Ne anen tjeter, ju mund të merrni trenin malor Schafberg në Liqenin e lavdishëm Wolfgang në Salzburg. Rajoni i liqenit Salzburg është jashtëzakonisht i bukur dhe një destinacion i shkëlqyer pushimesh në natyrë. Pamje nga liqeni, Kullota alpine, rruga e ecjes në pelegrinazh midis St Gilgen dhe St Wolfgang janë mënyra të mrekullueshme për të rinovuar pikat tuaja të forta.

Ndërsa shumica e vizitorëve vijnë në Liqenin Wolfgang për t'u çlodhur, është në fakt një destinacion i mrekullueshëm aktiv pushimesh. Përveç ecjes së madhe, ju mund të bëni, rajoni austriak është i mahnitshëm për adhuruesit e tenisit. Hotelet në Salzkammergut kanë fusha të mrekullueshme tenisi me pamje alpine dhe liqenore. Kështu që, nëse ëndrra juaj jetëgjatë është një festë tenisi në Austri, Salzkammergut është vendndodhja më e mirë.

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

Salzkammergut Austria

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni një pushim të madh aktiv. këto 10 destinacionet kryesore kanë pamje të mrekullueshme dhe fusha të mrekullueshme tenisi. Kështu që, ju mund të praktikoni lojën tuaj solo ose në një ndeshje kundër miqve tuaj, duke krijuar kujtime argëtuese në festën tuaj të bukur.

 

 

A doni të vendosni postimin tonë në blog "10 Destinacionet kryesore me fusha tenisi" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fen%2Ftop-destinations-tennis-fields%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)