Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/03/2021)

Udhëtim kudo është gjithmonë e mahnitshme dhe të bëjmë atë për të zbuluar qytete të bukura, Historia e një vendi apo kultura shumë të ndryshme nga e jona. megjithatë, ju nuk keni për të shkuar larg nga shtëpia për të zbuloni vende të bukura. Ka disa turne evropiane tren me një bukuri të veçantë që padyshim meritojnë një vend në listën e dëshirave udhëtimi tonë. nga simpatik qytetet evropiane në kryeqytetet me histori të pasur dhe ndikimeve kulturore, të marrë kohë për të zbuluar se cilat qytete për të vizituar.

 

Këtu janë disa turne evropiane trenit ju nuk duhet të humbasë:

San Sebastian

Ne do të shkojmë në një vend të vogël të ngrohtë, në mënyrë specifike, në rajonin e bukur të Bask. Këtu ne të gjeni atë që kryeqyteti i dytë evropian i kulturës ishte në 2016: San Sebastian. Ky qytet i bukur e vendosur në bregdetin në veri gjithmonë në krye të Listat botërore për e saj ofertë gastronomik dhe e saj të gjallë natës. Ne anen tjeter, surfing, Partitë dhe atmosfera të relaksuar janë diçka që ju do të bie në dashuri me. Është e zakonshme për të gjeni ngjarjet rreth artit, muzikë, dhe valle në të gjitha anët e qytetit. prandaj, it is one of the greatest in Spanjë dhe një pjesë e turne tanë evropianë tren për të vizituar dhe të kalojnë ditën duke zbuluar vendet e saj më të mira dhe të përfundojë në mbrëmje me një darkë të shijshme dhe kokteje nga deti.

Ju mund të merrni me evropiane Tours treni për Sebastian san

Leipzig

Në zemër të Gjermani, rreth një orë nga Berlini, ka një tjetër qytet ju nuk duhet të humbasë. Leipzig është gjithnjë shfaqet si alternativë më moderne dhe të qëndrueshme në kryeqytet. Ndoshta kjo është për shkak të saj historia shquar, lidhur me emra si Bach dhe Wagner; ose, ndoshta, për hapësirat e saj të mëdha të gjelbra, Nuk pushtuar ende nga duart spekulative. Ajo gjithashtu mund të jetë për shpirtin e saj të qetë, ku arti dhe muzika janë të jashtëzakonshme. Sa i përket turne sa shkëlqyer evropiane treni shkojnë, kjo është sigurisht e vlefshme.

Bremen për Trenat Leipzig

Berlin për Trenat Leipzig

Hanover për Trenat Leipzig

Hamburg për Trenat Leipzig

 

Perëndimi Rhein hekurudhore evropiane Tours Trajnimi, Gjermani

Për të gjithë që e do harlisur, bukuria nokaut, kështjella, dhe muzg bathed vreshta, Kjo shtrirje skenik përgjatë lumit Rhine është ajo ku ju duhet të shkoni. Udhëtimit me tren në mes të qytete gjermane Cologne dhe Mainz është një që ju do të mbani mend përgjithmonë dhe kurrë. foto-përsosur peisazhet e tij do të largohet nga ju pafrymë! romantiket True që besojnë në mbaresa të lumtur dhe magji përrallë do të adhuroj kështjellat simpatik peeking përmes vreshtat e gjelbër. Hekurudha West Rhine është i njohur në mbarë botën si pjesë e udhëtimit "Romantic Rhine", kështu që në qoftë se ju keni marrë një të dashur për të sjellë së bashku, bej keshtu. Ju do të keni një kohë të paharrueshme, njëjtë si shumë të tjerë që e kanë bërë hekurudhën West Rhine një pjesë të turneve të tyre evropiane të trenave.

Cologne për Trenat Mainz

Frankfurt për Trenat Mainz

Berlin për Trenat Mainz

Bruksel për Trenat Mainz

 

Lyon, The French European Train Tours

Lioni i bukur është qyteti i tretë më i madh në Francë dhe qendra e vërtetë dinamike të vendit. Është patjetër një më i përshtatshëm dhe destinacion të relaksuar se kryeqytetit, duke ofruar argëtim në çdo cep. Lyon ka të gjitha: Muzetë, restorante, butiqe, dhe dyqane origjinale, si dhe një numër i madh i bare dhe klube. Ajo është gjithashtu një Universiteti gjallë qytet, vlefshme edhe një vizitë në turne tuaj evropiane trenit. ndërtesat e bukura me pamje lumit Rhône, i madh parqet, dhe një mjedis lëvdatë ndikimeve të ndryshme kulturore franceze - çka nuk është në dashuri?

Bruksel për Trenat Lyon

Paris për Trenat Lyon

Marsejë në Lyon Highspeed Train

Amsterdam në Lyon Highspeed Train

 

[https://www.youtube.comwatch?= Është mozmhlEKk0E

 

Tuscany

Nuk ka turne tren evropiane janë të plotë pa hipur nëpër peisazhet piktoreske të Toskanës. Ky rajon në ofertat qendrore Itali pamjet befasues dhe ofron mjaft disa pikat e interesit ju absolutisht duhet ta vizitoni. Nga më të portreti Rilindjes artin e Michelangelo dhe Botticelli veprave të mirën Nënë Natyra në Apenineve, Toscana është i mrekullueshëm. Një turne mirë-planifikuar tren mund të ju merr përgjatë bregdetit etrusk Detit, ose ju lejojnë të shihni vreshtat e famshëm të Chianti.

Milani për Trenat Chianti Castellina

Florence për Trenat Chianti Castellina

Napoli për Trenat Chianti Castellina

Roma për Trenat Chianti Castellina

 

Save A Train ju ndihmon të rezervoni një tren në destinacionin tuaj në 3 minuta, në normat e lirë dhe të çliruar nga tarifat prenotim padurueshëm!

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-european-train-tours%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)