Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 31/03/2021)

Udhëtim nëpër Evropë me tren është një traditë të gjatë që nuk është duke shkuar larg në një nxitim – Trenat janë më të shpejtë, më eko-miqësore, dhe mënyra më efikase e lëvizjes nga vendi në vend. Edhe pse sistemi ynë biletë treni merr dhimbje nga e organizimit udhëtimet e trenit, një shumë e planifikimit dhe përgatitjes Mbetet. Për t'ju ndihmuar të planifikoni udhëtimin e përsosur rreth Evropës, këtu janë këshilla tona kryesore për të udhëtuar në Evropë me tren.

 

Planifikoni rrugën tuaj kur jeni Udhëtoni në Evropë me tren

Për të udhëtuar në Evropë me tren në 2020 është e rëndësishme të merrni parasysh planifikimin e itinerarit tuaj dhe sa kohë do të kaloni në secilin destinacion. nëse Amsterdami, Berlini, Londra, milan, Parisi, dhe Venediku janë në absolut listën tuaj duhet-shih, gjej rrugën më të ndjeshme për të bërë këtë të ndodhë. Bëni një listë të vendeve që dëshironi të shihni dhe në këtë mënyrë ju afërsisht mund të ndajë udhëtimin tuaj. Vendosni në datat tuaja dhe sa ditë ju do të kalojnë në çdo vend për të përfunduar tuaj rrugë Itinerari.

Milani për Trenat Lake Como

Turin për Trenat Lake Como

Padua për Trenat Lake Como

Venecia për Trenat Lake Como

 

Mos u mundoni për të dal itinerarin tuaj me shumë destinacione

Një nga gjërat më të këqija që mund të bëni kur udhëtoni nëpër Evropë me tren është të përpiqeni dhe të përshtateni shumë. Ka një tendencë të natyrshme për të përpiqen dhe të jam sa më shumë qytete dhe vende të jetë e mundur në udhëtimin tuaj, megjithatë, nuk ka asnjë pikë në marrjen udhëtimin në qoftë se ju nuk do të përjetojnë çdo destinacion të duhur! Paketimi shumë shumë destinacione në itinerarin tuaj mund të jetë i kushtueshëm dhe mund të kthehet pushimet në një turbullirë e hotelit check-ins dhe check-opozitë.

Kjo është më e rëndësishme për të shijuar çdo ndalesë të plotë se të përpiqen dhe të përshtaten shumë në. Ju do të kurseni në transport dhe për të fituar më shumë kohë për të eksploruar destinacionet tuaj.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

Kontrolloni monedhën

Kur planifikoni rrugën tuaj për të udhëtuar në Evropë me tren, sigurohuni që të kontrolloni monedhat e vendeve. Jo çdo vend në Evropë përdor Euro. Edhe disa anëtarë të BE-së, të tilla si Bullgaria dhe Kroacia, ende përdorin monedhën e vet i cili është specifik për vendin e tyre. Kontrolloni këtë listë të Euro dhe vendeve jo-euro.

Frankfurt për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

strehim në librin e parë

Edhe pse është e mundur për të librit Hotele dhe bujtina si ju lëvizin nga vendi në vend, Ne ju sugjerojmë të provoni tuaj më të mirë për të mos arrijnë kudo pa akomodim siguruar. Mundohuni për të librit tuaj hostele/hotele paraprakisht për një të parë në tre qytete, veçanërisht për qytete të njohura gjatë sezonit të lartë, si Berlin dhe Pragë. Ngjarje, të tilla si festivale në qytete, të ketë gjithashtu një efekt mbi disponueshmërinë. Nuk shqetësuese në lidhje me mjetet Strehim Ju mund të kaloni kohën tuaj duke bërë më shumë gjëra, si ndonjë gjë dhe shijuar kohën tuaj të lirë!

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Hanover për Trenat Cologne

 

Overnight sa më shumë të jetë e mundur – Udhëtoni në Evropë me tren

Nëse ju vetëm ndërmend të shpenzuar vetëm një ditë në një qytet, përpiqen për të arritur atje nga tren natën. Ju nuk duan të jenë të shpenzimeve kohën tuaj gjatë ditës udhëtojnë Duke marrë një tren nate, ti mundesh kurse para në strehim dhe mund të ketë më shumë kohë për të eksploruar destinacionin tuaj. Kur të rezervoni brenda natës tuaj biletë treni sigurohuni që të kontrolloni se sa kohë duhet për të marrë nga një vend në tjetrin.

 

 

Flisni me njerëzit së bashku me Travel Europe me Tren

Të jetë i sigurt për të biseduar me vendasit ose pasagjerët e tjerë në tuaj udhëtim me tren. Informacioni që ata do të ju jap mund të jetë më e vlefshme se çdo gjë që ju do të gjeni në një udhëzues të udhëtimit. Duke folur për të tjerët, ju mund të këshillohen mbi të Vendet më të mira për të ngrënë, për të shkuar vallëzimi, gems fshehur, i madh vende të ndonjë gjë interesante, dhe mënyra më e lehtë për të marrë rreth.

 

A jeni duke planifikuar për të udhëtuar me tren në Evropën 2020? Get filluar duke e mbajtur deri në datën me të mirë trenit biletë ofron në tonë Facebook dhe Cicëroj faqe ose na vizitoni Ruaj Një tren në linjë për çmimet unbeatable trenit nëpër Evropë

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-tips-travel-europe-train-2018%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)