Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2021)

Këshilla Trajnimi për udhëtojnë nëpër Evropë janë thelbësore për udhëtarët. së pari, ka shumë arsye të ndryshme për të udhëtonte për në Evropë. Ju mund të dëshironi të shikoni ura të bukura, stacionet hekurudhore, and equally pamje të lë pa frymë. Apo ndoshta ju jeni të udhëtojnë për të parë kulturën e mrekullueshme të Itali. Ne anen tjeter, ju mund të jenë udhëtojnë për biznes. Ose të gjitha më lart dhe duke bërë biznes dhe udhëtime argëtuese – Ndërsa arsyet për udhëtime janë gjithmonë të ndryshme domosdoshmërinë e këshilla dhe hacks për të udhëtimit të mbetet e njëjtë.

 

Këshilla Trajnimi dhe hacks
udhëtar i pavarur në Evropë.

 

Këshilla të mira Trajnimi & Hacks for traveling Europe by train

Gabimet Rookie

së pari, mos e bëj gabim udhëtimi rishtar e përpjekjes për të parë gjithçka në Evropë në një udhëtim. Përveç faktit se Evropa është shumë i madh për të parë në një udhëtim, qytete në Evropë janë gjithashtu shumë të mëdha për të parë në një udhëtim. Ne realitet, është më mirë për të zgjedhur një fokus për udhëtimin tuaj dhe rrinë në të. Në rast se kjo është vizita juaj e parë në Evropë, ju duhet të konsideroni të popullsisë si Franca, Itali, Spanjë, dhe Gjermani.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Këshilla Trajnimi për rrugët e Evropës

 

Planifikoni dhe rezervoni përpara

Këshilla Trajnimi për prenotim përpara është se jo vetëm prenotim bileta përpara ndihmë në kohë të buxhetit ai gjithashtu mund të ju ndihmojë të garantojë që ju kanë rezervuar vende për të gjithë udhëtimin tuaj. Në dritën e biletave prenotim hershme të qenit e përfitimit maksimal, ne rekomandojmë prerjet në të rezervoni biletat sa më shpejt që ata të bëhen të disponueshme (2-3 muaj para udhëtimit). Përveç kësaj, planifikimi i udhëtimit tuaj jashtë sezonit mund të sigurojë që të shmangni turmat dhe të merrni çmime edhe më të mira. Për të mos përmendur, që prenotim në fillim mund të ju ndihmojë të shmangur turmave të mëdha dhe radhët e gjata të mëdha. gjithashtu, në qoftë se ju libër për të shkuar në pikat e nxehta turistike gjatë kohëve të larta të sezonit si Korrik / gusht, you are less likely to encounter local people and more likely to be surrounded by tourists. So although you may still be able to see all the sights at these times you will miss out on the authentic experiences. Në rast se po udhëtoni si çift ose në një grup ju mund të keni të drejtë të çmimeve me zbritje për udhëtimet tuaja. Por mos harroni këto ulje do të jetë e vlefshme vetëm në qoftë se ju qëndroni së bashku si çift / grup për të gjithë kohëzgjatjen e udhëtimit.

Zurich për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Paris

Montpellier për Trenat Paris

Nice to Trenat Paris

 

Dokumentet e udhëtimit

Këshilla e parë Trajnimi për dokumentet e udhëtimit është se: vende në Evropë kanë tendencë që të ketë një marrëveshje mes tyre që lejon turistët të kalojnë përtej kufijve pa treguar dokumentet e udhëtimit. Vendet në Bashkimin Evropian, veçanërisht, lejojnë pasagjerët të largohet dhe të hyjnë pa pasur nevojë për të treguar pasaportat. megjithatë, Jo të gjitha vendet e Bashkimit Evropian që marrin pjesë në këtë politikë të hapur kufitar like Croatia, Bulgari, dhe Rumania. në të kundërt, there are countries that are not part of the European Union that do participate in the agreement like Switzerland and Norway.

Lyon për Trenat Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Bern të Trenat Gjenevës

 

 

Përdorni këshilla tuaj tren me çmimet tona të shkëlqyera biletave

Save A Train do të ju kursejnë sa më shumë para të jetë e mundur. So our search engine finds you the cheapest tickets. Browse to our Save A Train site now and take 3 minuta për të gjetur biletat tuaja ardhshëm i trenit. Ju mund të paguani duke përdorur Credit Card, dhe 10 opsionet e tjera.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-tips-hacks%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)

  • Në qoftë se ju vetë një faqe interneti, ju mund të lidheni me tonë RSS Feed.