Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/03/2021)

Ka mënyra të shumta të transportit në dispozicion sot për udhëtime nëpër Evropë, por udhëtimi tren kundrejt udhëtimit ajror është më interesante.

Megjithatë, që mënyra e transportit është më i miri? Në Ruaj një tren, ne jemi sigurisht të njëanshëm dhe të mendoj se udhëtimi tren është larg nga eprori llojin e transportit! Lexoni më poshtë për të zbuluar se çfarë është më mirë dhe le të zhytemi në postimin tonë në udhëtimin me tren kundrejt udhëtimit me aeroplan.

 

Eko- miqësor

Udhëtimi ajror tani njihet si kontribuesi me rritjen më të shpejtë në ngrohjen globale. Shmangia avionët kur ka të lehtë alternativa për të udhëtuar është ndoshta gjëja më e madhe e vetme që çdo individ mund të bëni për të prerë karboni gjurmë e tyre. Ndotja e ajrit është reduktuar në mënyrë dramatike duke marrë trenin mbi aeroplan. Në shumicën e vendeve evropiane, rrjetet Trajnimi janë të gjera dhe shërbimet janë të shpeshta, kështu që ju mund të jenë të Eko-miqësore që udhëtojnë pa asnjë sakrificë.

Foggia të Trenat Bari

Florence për Trenat Bari

Napoli për Trenat Bari

Roma për Trenat Bari

 

eko miqësore udhëtimit tren

 

Fleksibiliteti i udhëtimit me tren kundrejt udhëtimit me aeroplan

Udhëtimi me avion zakonisht do të thotë që ju duhet të siguruar javë tuaja sigurimit, ose edhe muaj, paraprakisht për të marrë një fare të arsyeshme.

Pasi të keni siguruar vendin tuaj, kjo nuk është e lehtë për të ndryshuar fluturimet tuaja pa pasur nevojë të paguani një tarifë të madhe.

Edhe pse disa trena të kërkojë nga ju për të bërë rezervimet vend në paraprakisht, ka shumë më tepër fleksibilitet, veçanërisht në qoftë se keni nevojë për të ndryshuar kohën që ju dëshironi të udhëtoni.

Tani me Save një tren edhe nëse bie çmimin e biletave tuaj, ata do të le ju e dini dhe të ju ndihmojë të shkëmbyer biletën tuaj në një çmim më të lirë!

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

Pa bujë

imagjinoj duke marrë një udhëtim të dhe nuk ka për të arritur dy orë më herët, presin në një linjë të gjatë të sigurisë, masë nga lëngjet tuaja dhe gels, ose të marrë off këpucët për inspektim. Mirë se vini në botën e udhëtimit të trenit. Kur ju udhëtoni nga ajri, Më shumë kohë dhe të sigurisë masa janë të nevojshme. Udhëtimi me tren zakonisht do të thotë që ju mund të arrijnë 30 minuta para kohe dhe të ecin drejt në platformën tuaj pa ndonjë sherr dhe nuk ka nevojë për kontrolloni në valixhet tuaja, kështu që këtu ju prezantuam me një pikë tjetër të mrekullueshme të udhëtimit me tren kundrejt udhëtimit me aeroplan, ku udhëtimit treni fiton!

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

Train udhëtimit kundrejt udhëtimit avionit, Speed ​​- derë më të shpejtë në derën

Ajrore të udhëtimit është i njohur të jetë një nga më të mënyrat më të shpejtë për të arritur destinacionin tuaj, megjithatë, kjo është vetëm duke marrë fluturimin vetë në konsideratë. Sa larg përpara fluturimit tuaj nuk keni për të arritur për të kaluar gjatë Check-in dhe linjë të sigurisë? Nëse jeni regjistruar në një çantë duhet të prisni për ta mbledhur këtë kur të mbërrini - kjo kërkon shumë kohë. Ndryshe nga aeroportet, në stacionet e trenit nuk ka kontrolloni-ins ose linjat e sigurisë, kështu që ju nuk duhet të jetë në orët e para të stacioneve tuaj fluturim. Shumica Stacionet e mëdha të trenit janë të vendosura të drejtë në zemër të qyteteve që shërbejnë. Kryesisht kur ju të marrë tren, të mbërrini direkt në destinacionin tuaj. Megjithatë, duke marrë një aeroplan, ju mund të shpenzojnë orë duke marrë në dhe nga aeroporti.

Amsterdam për Trenat Londër

Lyon për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Kosto-efektive

Në dekadën e fundit, të udhëtimit tren është bërë gjithnjë e më tërheqëse për udhëtarët të ndërgjegjshëm për buxhetin. Edhe pse duke marrë një avion për të destinacioni juaj është ende një mënyrë efektive për të arritur destinacionin tuaj, ka kosto shtesë që ne zakonisht lënë pas dore për të marrë në konsideratë. Kur e konsideruar mënyrën tuaj të transportit, ju duhet të shtoni në kosto shtesë të marrë në dhe nga aeroporti. Kjo ose përfshin koston e karburantit dhe parkim, ose autobus aeroport ose fare taksi. Asnjë nga të cilat është i lirë.

Mynih për Trenat Potsdam

Hamburg për Trenat Potsdam

Hanover për Trenat Potsdam

Frankfurt për Trenat Potsdam

 

Rehati

Nëse ju keni paguar për klasën e biznesit, Hapësira juaj është e kufizuar zakonisht në një ndenjësen aeroplan. Në një tren, ju mund të lëvizin më lirshëm, dhe ju do të keni më shumë legroom rreth vendeve tuaja. Gjatë fluturimit tuaj, ju duhet të prisni për shenjë rrip sigurimi për të fikur për të lëvizur nga vendi juaj. Megjithatë, në një tren të lëvizin poshtë aisles, grabbing një pickim ose kafe, dhe shikuar botën duke kaluar. A udhëtim skenik tren mund edhe të jetë një festë. Shumica e trenave evropian gjithashtu ofrojnë WiFi falas - diçka që nuk mund të thuhet ende për të gjithë linjat ajrore.

udhëtimit tren gjithashtu ju lejon të udhëtoni të qetë me manar tuaj Adored. shumë Pets nuk janë të përshtatshme për të udhëtimit ajror për shkak të shëndetit, mosha, ose shumohen.

pasagjerët në trenat evropiane mund të marrë qentë, macet, dhe të tjera kafshë të vogla me ta dhe shumicën e kohës pa ndonjë kosto shtesë!

Duke marrë të gjithë këta faktorë në konsideratë, ajo është e lehtë për të parë se si të udhëtimit tren po bëhet gjithnjë e më dominuese sot. Planes janë të përshtatshëm për të marrë ju në vende milje larg. Megjithatë, nëse po udhëtoni nëpër Evropë ose zona të tjera me transport të shkëlqyer hekurudhor, udhëtimit tren është mënyra më efikase dhe të rehatshme të transportit.

Frankfurt për Trenat Salzburgut

Berlin për Trenat Salzburgut

Cologne për Trenat Salzburgut

Dresden për Trenat Salzburgut

 

komoditetin e udhëtimit të trenit

 

Pra, tani që kemi konstatuar fitues në udhëtimit tren kundrejt udhëtimit ajror, Për të gjetur fares mirë Trajnimi në Europë, vizitë Ruaj një tren.

Për më shumë informacion, Ndiqni Ruani një tren në Facebook, Llogaria Instagram, dhe Cicëroj Llogaritë.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-versus-plane-travel%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)