Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/12/2020)

Udhëtim nëpër Itali me tren është një eksperiencë të paharrueshme. Rrjeti i trenit Italisë lidhet me pothuajse çdo qytet të madh në Itali, duke e bërë të lehtë për të marrë nga vendi në vend. Udhëtim rreth me tren nuk është vetëm një mënyrë të shpejtë dhe efektive për të parë Italinë, por ajo gjithashtu ofron më pamje spektakolare e fshat të saj. Këtu janë një të thjeshtë disa këshilla udhëtimi për të eksploruar Itali me tren, që do të ju garantojnë udhetimin e jetës.

 

Travel Këshilla për të eksploruar Italinë – Libër sa më herët

Vendet dhe vagonave janë të pastër dhe të rehatshme nuk ka rëndësi se ku ju vendosni për t'u ulur. megjithatë, kur blerjen biletën tuaj, të përpiqet të librit në fillim për të siguruar që ju të merrni vendin që është e drejtë për ju.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Paris për Trenat Londër

Amsterdam për Trenat Paris

 

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Save A Train (@saveatrain)

Në varësi të destinacionit tuaj, ne kemi këshilla të ndryshme të udhëtimit për të eksploruar Itali me tren, ju do të mund të udhëtojnë për disa orë kështu që mendoj se për nevojat tuaja. A jeni të kënaqur për t'u ulur nga dritarja? shpenzimet disa kohë zbutës dhe gazing jashtë si ju shikojnë pamje mahnitëse kaloj, ose do të keni vend të jetë në vend në mes? ku ju mund të lëvizin nga vendi juaj më lirshëm, por ende vlerësojmë pikëpamjet nga dritare të mëdha kabinës.

 

Merrni përparësi të kohës tuaj në bord

Koha që ju kaloni në Rides të gjatë tren mund të jetë një mundësi për të marrë të organizuar, arrijë deri në disa gjumë ose të bëjë plane për destinacionin tuaj të ardhshëm.

Kjo nuk është shpesh që ju mund të vërtetë të kaloni off dhe të marrë disa kohë për veten tuaj. Nëse ju do të donte për të lexuar një libër, punojnë në italisht tuaj ose të mësojnë rreth histori dhe faqet e destinacionit tuaj të zgjedhur, zgjedhja është e juaja. Gëzojnë udhëtimin dhe mos harroni të mbani një sy jashtë dritares për të marrë në Itali e peizazh piktoresk.

Cologne për Trenat Berlin

Mynih për Trenat e Vjenës

Frankfurt për Trenat Mynihut

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Bisedoni me vendasit ose udhëtarët e tjerë

Nje nga me te miret Këshilla në këtë blog post, këshilla udhëtimi për të eksploruar në Itali me tren është që në fakt udhëtonte me tren është një mundësi e madhe për të përmbushur vendasit ose udhëtarët si-mendje. Është e mahnitshme se çfarë ju mund të mësoni nga të tjerët. Vendorët mund të ju tregojnë më të mirë-gems fshehur per te vizituar, ndërsa udhëtarët e tjerë mund të ndajnë përvojat dhe rekomandimet e tyre. Ju mund të ulen të gjithë nga një heshtur, por interesante dhe personi miqësore për një të tërë tren, ose ju mund të thyejnë akullin duke bërë një pyetje. Të jetë i hapur për bisedë, ju kurrë nuk e dini se çfarë ju mund të mësoni ose që ju mund të takohen gjatë rrugës.

Offenburg për Trenat Konstanz

Stuttgart për Trenat Offenburg

Leipzig për Trenat Dortmund

Dortmund për Trenat Stuttgart

 

 

Ndiqni rregulla të mirësjelljes tren – këshilla udhëtimi për të eksploruar Itali me tren

Udhëtim rreth Italisë me tren është një përvojë e mrekullueshme. Është e rëndësishme të jenë të respektueshëm i udhëtarëve të tjerë në tren për t'u siguruar që të gjithë ka një udhëtim i këndshëm. Stafi gjithmonë do të sigurojë mysafirët janë shikuar pas dhe të ndiheni rehat, megjithatë, ajo është e deri për të gjithë në tren për të vepruar considerately.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pompei për Trenat Romës

Napoli për Trenat Pompei

 

Kushtoj vëmendje të nivelit të zhurmës në karrocë tuaj dhe të përpiqen që të rrinë në këtë. Duke luajtur muzikë me zë të lartë, ose duke përdorur vend të gjithë nga ju si një mbështetëse këmbe nuk është vlerësuar. Me sjellje dhe konsideratë për të tjerët, kjo do të bëjë udhëtimin tuaj tren dhe gjithë të tjerët udhetimin se shumë më të këndshme.

 

Dëshironi të përjetojnë Italinë me tren dhe të përdorni këshillat tona të udhëtimit për të eksploruar Italinë? Shko te SaveATrain online të shikoni të gjitha Mbrapa çmimet tona dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-tips-for-exploring-italy-by-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)