Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2022)

Udhëtim në Evropë me një buxhet është një sfidë! Megjithatë, është e mundur për sa kohë që ju bëni hulumtimin tuaj për të organizoni udhëtimin tuaj me mençuri. Ajo mund të papritur ju se sa ju mund të ruani duke duke marrë Mënyra e drejta e transportit ose duke zgjedhur destinacione më të lirë. na besoni; ka alternativa të buxhetit miqësore për çdo gjë së bashku Udhëtimi juaj - nga tërheqjet të transportit të ushqim për strehim.

mbaj mend, udhëtarët në një buxhet nuk janë "të varfër:"Ata janë tru! Pra, para se të shkoni ndjenjë vjen keq për veten, think about all the money you will save while still making amazing memories. buxheti juaj është e kufizuar dhe të çmuar; prandaj, ju duhet të trajtojë me kujdes. Këtu janë këshilla tona kryesore për të udhëtuar në Evropë, me një buxhet:

 

Plot rrugën tuaj

Build itinerarin tuaj para çdo gjëje tjetër. Pa dyshim, ju keni marrë një listë të duhet-vizitoni destinacione evropiane. realisht, ju nuk mund të vizitoni të gjithë ata kur udhëtojnë në Evropë me një buxhet, veçanërisht në qoftë se koha juaj është e kufizuar si buxhetin tuaj. Pra, në vend që të shtyjnë për të parë ata të gjithë, marr të lartë të dy ose tre. Tani kontrolloni hartën për të parë nëse ju jeni qytetet duke pasur parasysh janë të lehta për t'u lidhur me, dhe ç'farë qytete të tjera janë së bashku këtë rrugë.

Për shembull, ju mund të jenë të interesuar në vizituar Paris dhe Amsterdam. Kontrolloni rrugë, dhe ju do të shihni se Brukseli është një qytet i vendosur në mes të dy! duke zgjedhur Qytetet që lidhin, ose ato që janë midis dy destinacione ëndrrash, ju mund të merrni më shumë zhurmë për dollar tuaj.

Amsterdam për Trenat Paris

Paris për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Brukselit

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Zgjidhni Accommodations mençuri kur udhëtojnë në Evropë me një buxhet

Ju merrni normat më të mirë, kur ju rezervoj tuaj hotel apo Dhomat hotel paraprakisht. më parë, Sa më mirë. Zgjidhni strehimit tuaj me mençuri.

Ndërsa suita në hotele 5 yje të thotë rehati të plotë dhe luks, ata nuk janë zgjedhja e zgjuar kur kanë të bëjnë me një buxhet të shtrënguar. Për më tepër, qëndruar në një dhoma shtrenjtë hotel do të jetë një humbje e parave tuaja, kryesisht në qoftë se itinerarin tuaj përfshin ndonjë gjë dhe eksploruar Qyteti. It means you’ll only be using the room to crash in and spend most of your days out and about.

Në qoftë se ju dëshironi të kurseni, ju mund të qëndroni me një lokal për të lira duke vizituar shkëmbimet mikpritjen. strehim të lirë të tjera përfshijnë hostele që objektet ofrojnë konvikt-style. Rentals dhomë në sheshe online të tilla si Airbnb janë gjithashtu ideale për udhëtime në Evropë, me një buxhet.

 

Hani si një lokal kur udhëtojnë në Evropë me një buxhet

think like a local when traveling in Europe on a budget

 

mrekullon gastronomik janë kudo në Evropë. Por nëse ju jeni të udhëtojnë në Evropë me një buxhet, gjëja e mençur për të bërë është të shmangni ngrënien në vende të shtrenjta turistike. Mos lejoni faturat restorant të thyejnë buxhetin tuaj ushqim.

Në vend të kësaj, ha si një lokal dhe për të marrë një kulturor e vërtetë përvojë. stalla e ushqimit dhe ushqimit street janë të gjithë qytetet evropiane, dhe ata janë pikat e nxehta të përsosur për të blerë kuzhinë autentike. Dhe pjesa më e mirë është se ata do të kushtojë vetëm një pak euro. Nëse ju doni për të ruajtur në ushqim, goditi dyqan ushqimore. Nëse ju jeni duke qëndruar në një dhomë që ka mjetet për të gatuar, blerë përbërësit për një pjatë që ju mund ta bëni lehtë.

Paris për Trenat Lille

Roma për Trenat Milanit

Hamburg për Trenat Berlin

Gjenevë për Trenat Paris

 

 

Sleep on the Train

Fjetur në tren mes destinacioneve është ndoshta një nga këshilla favorite tona për njerëzit që udhëtojnë në Evropë me një buxhet. Në vend të humbur orë të vlefshme të ditës në tranzit, zgjedhin për të shkuar në një tren brenda natës. Ajo mund të papritur ju se sa e lirë është se prenotim një hotel për një natë. i sigurt, ju do të humbasë peizazh, por ju do të zgjoheni të mirë-e zuri gjumi në një qytet të ri!

 

Gati për të filluar udhëtojnë në Evropë me një buxhet dhe rezervoni një tren? bileta treni të librit në fillim dhe për të marrë të bëjë më të mirë në vende!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-europe-budget%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)