Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/03/2020)

Genova, i cili është një pjesë e Romën dhe Florence, që është kryeqyteti i rajonit Toscana të Italisë, janë të njohura destinacionet turistike dhe kështu rruga nga Genoa në Firence është popullore dhe udhëtoi shpesh rrugë dhe një distancë që mund të komunikohet me lehtësi. Genoa është e vendosur Pjesa veriperëndimore Italisë në rajonin Liguria, është i njohur për rolin qendror ka luajtur në tregtinë detare gjatë shekujve. Florence është e vendosur në pjesën veriperëndimore të Italisë dhe është i njohur për kryeveprat e shumta dhe të ndryshme të Rilindjes arkitekturë dhe art, të cilat janë gjetur në të gjithë vendin.

 

 

Ka mënyra të shumta për të udhëtuar dhe për të marrë në mes të dy. E shpejtë dhe mënyra më e shpejtë e udhëtimit janë patjetër është Genoa në Firence Train.

Milani për Trenat Genoa

Roma për Trenat Genoa

Florence për Trenat Genoa

Venecia për Trenat Genoa

 

 

Genoa në tren Firence

Nuk janë në lidhje 28 Genoa për Trenat Florence me tren para nisjes në 00:02 dhe treni i fundit niset nga Genoa në 19:56. Shumica e këtyre trenave janë të dizajnuara për të udhëtimit ditë; megjithatë, trenat që të kandidojë vonë në mbrëmje ose në mëngjes herët kanë tendencë të kenë shërbimet e fjetura. Koha e udhëtimit për Genoa në tren Firence eshte per 2 orë dhe 58 minuta, që është për tren të drejtpërdrejtë me pa ndryshime. Në rast se ka një ndryshim mes të mënyrë se koha udhëtim për Genoa në tren Firence mund të jetë deri në 3 orë dhe 33 minuta, të cilat mund të ndryshojnë në varësi të mëtejshëm në ditën e udhëtimit.

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Florence për Trenat Romës

Genoa për Trenat Florence

 

 

Nuk janë të njohur të jetë më pak trenat gjatë vikendeve dhe pushime. Kjo tenton të ndikojë herë udhëtim si edhe. Shumica e herë opsioni më i mirë do të ishte kontrolluar trenat si për datën e udhëtimit tuaj, e cila do të sigurojë më shumë qartësi sa i përket kohës së Genoa në Firence Train është konsideruar dhe gjithashtu se sa udhëtim koha do të jetë.

 

Genoa në Firence: mënyrat e tjera të udhëtimit

Genoa në Firence është një rrugë popullor dhe mund të komunikohen nëpërmjet autobus, tren apo edhe nga rrugë. Secilin nga mënyrat e udhëtimit ka kohë në pronësi edhe udhëtim dhe parametrave të tjerë që duhet të shikohen në. Nuk është një "RideShare" opsion gjithashtu në dispozicion i cili është ndoshta Mënyra më e lirë për të udhëtuar në këtë rrugë dhe mund të zgjasë rreth 3 orë për të udhëtuar të kompletohet. Ekziston edhe një opsion për udhëtimit me autobus, cili merr rreth 4 orë. Megjithatë, ka vetëm 2 Autobusë për këtë rrugë. Zgjedhja përfundimtare e udhëtimit varet nga ju, ose personi që udhëtojnë në varësi të asaj që është i përshtatshëm dhe të rehatshme si per preferencat e tyre.

 

Blerja Genoa të biletave të trenit Firence ju kursen kohë të çmuar dhe "Save a Train" ju jep një mundësi për të marrë Genoa tuaj për bileta Florence internet. Ju gjithashtu mund të merrni zbritje të mirë në prenotim nga koha në kohë, ju lutem hyni në të SaveATrain për të kontrolluar shërbimet e tyre dhe çmimin para se të librit Genoa tuaj në Firence bileta.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-from-genoa-to-florence%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)