(Последно освежено на: 15/01/2020)

Студент патување со воз во Европа не може да биде само забава, но образовни и збогатување, премногу. Уште поважно дека многу студенти (и родителите) ретко мислам на е сите практични, студентите на вештини за управување живот треба да се научат со цел да станат независни, авто-режија, одговорен, информиран возрасните! соло Студент патување со воз во Европа може да ви покаже повеќе од само убави глетки.

 

Студент патување со воз преземање на мобилен слика

 

Учење да се движите вашиот личен живот, генерално, е исто толку важно како да се знае она што ти го распоред е за Универзитетот. Вие не може да се мисли на добивање чисти петки, ако не знаат како да се фати возот, управување со буџетот, па дури и се исчисти вашата облека! A great way to learn about yourself while having a great time is to travel by train in Europe. Тоа е далеку од најлесниот начин да се добие околу и ќе имате време да дознаам вашиот следен потег додека ужива прекрасен поглед. така, се тоа патување и да научат она што тоа е како таму во реалниот свет. Ние ви даде некои идеи како да започнете.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

 1. Нашиот прв Студентски Патување со воз е: Уживајте во сесија Сена

Студент Патување со воз во Европа не е само неверојатно забавно, но ако сте паметни е, исто така може да бидат слободни! Нешто што е навистина ретки во Париз! Земи неколку евтини шишиња вино и главата на Сена да уживаат во кремот на култура на џез-сцена во Париз. Студент патување со воз до Париз е супер лесно, дури и ако не го зборува јазикот!

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лион во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

 1. Посетете Фредерик Шопен, Џим Морисон, Едит Пјаф и Оскар Вајлд на Пере Лашез во Парис, Франција

Ние не те обвинам тебе ако мислите дека ова е малку чудно, но Пере Лашез е всушност навистина голема! совети: Влезот е бесплатен; преземете сајтот на вашиот телефон или таблета пред да одите да се најде познатиот гробови.

Лил во Париз возови

Луксембург во Париз возови

Франкфурт во Париз возови

Женева во Париз возови

 

 1. Грижа 4 Мечки во Хрватска

Студент Патување со воз во Европа може да биде повеќе од само забава. Како студент, важно е да се преземат на време да најдете вашата страст или да ги врати! Ако имате време во текот на празници, Зошто да не? Ако сте во потрага за некои добро чувство моменти, се преземат на време да патуваат со воз во Хрватска и посета Kuterevo. Бегалски камп за кафеави мечки кои им треба помош со цел повторно да се влезе во дивината. Уживајте во игра, хранење или само гледањето на овие прекрасни животни.

 

 1. Да биде опкружен со пеперутки во зоолошката градина во Амстердам, Холандија

Додека ние сме на тема на природата, Следната станица е зоолошката градина во Амстердам. Се наоѓа во зоолошката градина во градот е голема стаклена градина полн со убави пеперутки. А навистина уникатно искуство. Зоолошката градина има и други животни премногу, како што се sloths, кенгури, и јагуари! Совет: Во текот на летото е отворен до зајдисонце и тие имаат концерти 6-8 часот со вино.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Артис зоолошка градина во Амстердам

 

 1. Пијалок во една Igloo, вид на, Во барот Absolut мраз во Стокхолм, Шведска

Ice Bar Стокхолм, кој беше отворен во 2002, е веројатно најпознатиот алкохолни атракција во Шведска. тоа привлече 70,000 посетители во првата година, е пишувано на BBC и CNN, и е често од страна на многу познати луѓе Пирс Броснан и Шведска е Стелан Скарсгард. Ова место навистина не им даде ново значење на фразата “на камењата” Да ја заврши искуство, пијалаци дури и се служи во шупливи ледени коцки, на бар направени од јасно мраз блокови! Зошто да не се прошири своите студентски патувања со воз во Европа од страна на барање на работа одмор тука. Кога сте студент, светот е навистина вашиот остриги.

Absolut мраз бар Стокхолм во Шведска

 

 1. посетете Бриж, Belgium like other Student Travel by Train

Започнете вашиот престој во Белгија со турнеја на Бриж. Бриж е мал град кој се наоѓа во источниот дел на Белгија. Слика калдрма ленти и занес канали, и пазарот на плоштади наредени со високите кули, историски цркви, и стари варосани almshouses. Има посебна шарм во пролет кога нарциси тепих тивка дворот на историски begijnhof повлекување, или во зима (освен Божиќ) кога ќе може да има прекрасен ако ледените, град речиси себе.

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

 1. посетата делириум Кафе

Ако сте во потрага по повеќе од една партија, потоа скок на воз за Брисел исто како и другите колеги за студентски патувања со воз, and visit делириум Кафе каде што тие имаат 2500 видови на пиво на чешмата! Тоа е многу лесно да се најде. Вие не може да го пропушти злогласните Делириум знак на розов слон.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

делириум Кафе || Брисел || Белгија

 

 1. Оди на забава во Ибица, Шпанија

Некои работи што може да се добие само со далеку кога си млад, забавите на ноќта(s) далеку во Ibiza е еден од нив! Скокни на воз на Ибица во отворање или затворање недела за вистински искуство! These two weeks, на отворање случува во мај, а затворање во август / септември, домаќин на голем меѓународни уметници од целиот свет.

 

 1. Оди до островот, Најголемиот музички фестивал во Европа Будимпешта, Унгарија

Ако сте голем фан на музички фестивали треба да се направи Сигет приоритет. Секоја година ова време на еднонеделниот фестивал е домаќин на голем меѓународни акти Можете или да камп во него, или да остане во Будимпешта која е само да фрлиш камен далеку што фестивалот се одржува на островот во центарот на градот! and many students like you Student Travel by Train there.

 

Службен Aftermovie - островот 2018

 

 1. Оди Дух Лов Во Единбург, Scotland as a Student Travel by Train

Далеку под зафатен Единбург улици лежи темен, тивко, заборавено место. Во средината на 1980-тите збир на подземни Сводови се откриени - комори, кои биле напуштени речиси двесте години. Овие прекрасни темни простории се изградени на античкиот камен Единбург, со засводени тавани, камини и 18вино-ти век сводови. Ако вие не верувате во духови оваа турнеја прави историјата на Единбург навистина интересно. Ова е сосема во вредност од 13 танто (11 Ако сте студент!).

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Толку многу европскиот воз водачи да преземат, така многу места за да падне во љубов со! Ние ви нудат само еден поглед на она што можете да ја посетите како студент патување со воз. Посетете Зачувај воз вебсајт and travel to any place your heart desires in Europe.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/student-travel-by-train/- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

 • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии -- https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / FR до / или ru / tr и на повеќе јазици.