Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 10/03/2020)

Student Travel me tren në Evropë jo vetëm që mund të jetë kënaqësi, por edukative dhe pasurimin, shumë. Edhe më e rëndësishme se shumë studentë (dhe prindërit) rrallë mendojnë është e gjitha praktike, shkathtësitë e menaxhimit jeta nxënësit duhet të mësojnë në mënyrë që të bëhet e pavarur, vetë-drejtuar, përgjegjës, rriturit shkathët! solo Travel Student me tren në Evropë mund të ju tregojnë më shumë se vetëm pamjet e bukura.

 

Travel Student duke tren marrë një foto të lëvizshme

 

Të mësuarit për të lundruar jetën tuaj personale, në përgjithësi, është po aq e rëndësishme sa të dish se çfarë tuaj orar eshte per universitet. Ju nuk mund të mendoj për të marrë drejt A, nëse ju nuk e dini se si për të kapur një tren, menaxhuar një buxhet apo edhe të pastruar rrobat tuaja! Një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar rreth vetes ndërsa keni një kohë të mirë është të udhëtoni me tren në Evropë. Kjo është larg nga mënyra më e lehtë për të marrë rreth dhe ju do të keni kohë për të kuptoj se veprim tuaj të ardhshëm, ndërsa shijuar një pamje të bukur. Kështu që, marrë atë udhëtim dhe të mësojnë se çfarë është si atje në botën e vërtetë. Ne ju kemi dhënë disa ide për të merrni ju keni filluar.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

  1. së pari udhëtimi ynë Student nga Trenit është: Gëzojnë një sesion By Seine

Travel Student me tren në Evropë nuk është vetëm amazingly fun, por nëse ju jeni i zgjuar është gjithashtu mund të jetë e lirë! Diçka që është mjaft të rralla në Paris! Grab një shishe pak të lirë të verës dhe kokë në Seine për të shijuar krem ​​e kulture në skenën e xhazit Paris. Student udhëtuar me tren në Paris është super i lehtë, edhe në qoftë se ju nuk e flasin gjuhën!

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lyon për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

  1. Vizitoni Frederick Chopin, Jim Morrison, Edith Piaf dhe Oscar Wilde në Pere Lachaise Cemetery Në Paris, Francë

Ne nuk faj ju në qoftë se ju mendoni se kjo është pak e çuditshme, por Pere Lachaise Varrezat në fakt është vërtetë e madhe! Këshilla: Hyrja është falas; shkarkoni një hartë në në telefonin tuaj ose tabletë para se të shkoni për të gjetur varret e famshme.

Lille për Trenat Paris

Luksemburgu për Trenat Paris

Frankfurt për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Paris

 

  1. Kujdes 4 Mbart në Kroaci

Travel Student me tren në Evropë mund të jetë më shumë se vetëm argëtim. Si student, është e rëndësishme që të marrë kohë për të gjetur pasionin tuaj, ose thjesht të kthej! Nëse keni kohë në vend të së pushime, pse jo? Nëse jeni duke kërkuar për disa momente ndjehen-mirë, të marrë kohë për të udhëtuar me tren në Kroaci dhe vizita Kuterevo. Një kamp refugjatësh për arinjtë ngjyrë kafe të cilët kanë nevojë për ndihmë në mënyrë që të ri-hyrë në të egra. gëzojnë duke luajtur, ushqyerit apo vetëm shikuar këto kafshë të bukur.

 

  1. Të jetë i rrethuar nga fluturat në kopshtin zoologjik Amsterdam, Holandë

Ndërsa ne jemi në temën e natyrës, Ndalesa tjetër është kopsht zoologjik Amsterdamit. E vendosur në kopshtin zoologjik të qytetit është një serrë të madhe plot me fluturat e bukura. A eksperiencë me të vërtetë unik. Kopshtin zoologjik ka kafshë të tjera too, si sloths, Kangaroos, dhe Jaguars! majë: Në verë ajo është e hapur deri muzg dhe ata kanë koncerte 6-8 pm me verë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

  1. Pije në një Igloo, lloj, në bar Absolut Ice në Stokholm, Suedi

Ice Bar Stokholmit, e cila u hap në 2002, është ndoshta më i njohur tërheqje alkoolike në Suedi. ajo tërhoqi 70,000 vizitorë në vitin e parë, ka qenë i paraqitur në BBC dhe CNN, dhe ka qenë i frekuentuar nga të famshëm të tilla si Pierce Brosnan dhe vetë Suedisë Stellan Skarsgård. Ky vend me të vërtetë nuk jep kuptim të ri për shprehjen “në shkëmbinj” Për të përfunduar përvojën, pije janë shërbyer edhe në uritur kube akulli, në një bar bërë nga blloqe akulli të qarta! Pse të mos zgjasë udhëtimin tuaj Student me tren në Evropë duke aplikuar për një punë pushime këtu. Kur ju jeni një student, bota është me të vërtetë gocë deti tuaj.

 

  1. Vizitoni Bruges, Belgjika si Udhëtimi tjetër Studentor me Tren

Nisem qëndrimit tuaj në Belgjikë me një turne të Bryzh. Bruges është një qytet i vogël që ndodhet në lindje të Belgjikës. Foto kalldrëm korsi dhe kanalet Dreamy, dhe sheshet e tregut të veshur me kulla fluturues, kishat historike, dhe almshouses vjetra whitewashed. Ka një të veçantë bukuripranverë kur daffodils qilim në oborrin qetë e tërheqje historike Begijnhof, ose në dimër (përveç Krishtlindje) kur ju mund të ketë madhështore nëse akullt, një qytet thuajse të veten.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

  1. vizitë jerm Cafe

Nëse ju jeni në kërkim të më shumë një parti, pastaj hidhen në një tren për Bruksel, ashtu si tjetri shokun e Studentëve të udhëtuar me tren, dhe vizitoni jerm Cafe ku ata kanë 2500 lloje birrë në rubinet! Është shumë e lehtë për të gjetur. Ju nuk mund të humbasë shenjën famëkeq jerm e elefant rozë.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

 

  1. Shkoni në një parti në Ibiza, Spanjë

Disa gjëra që ju mund të merrni vetëm larg me kur ju jeni i ri, piknik natën(s) larg në Ibiza është një prej tyre! Shko në një tren në Ibiza në hapjen ose mbylljen javë për një përvojë të vërtetë! Këto dy javë, e hapja ndodh në maj dhe mbyllje në gusht / shtator, të presë artistë të mëdha ndërkombëtare nga e gjithë bota.

 

  1. Shko te ishull, Festivali më i madh Music Evropës në Budapest, Hungari

Nëse ju jeni një tifoz i madh i festivale muzikore ju duhet të bëni Sziget prioritet. Çdo vit ky festival-javor luan të presë për aktet e mëdha ndërkombëtare Ju ose mund të kamp në atë, ose qëndrojnë në Budapest e cila është vetëm një gur i hedhur larg si festivali zhvillohet në një ishull në qendër të qytetit! dhe shumë studentë si ju Udhëtimi Studentor me Tren atje.

 

 

  1. Go Ghost Gjuetia në Edinburg, Skocia si një Udhëtim Studenti me Tren

Shumë më poshtë rrugët e zënë Edinburg ka qëndron një dark, i qetë, vend i harruar. Në mesin e viteve 1980 një grup i nëntokësor Vaults u zbuluan - dhomat që ishin braktisur për gati dyqind vjet. Këto dhoma të mrekullueshme të errëta janë ndërtuar e lashtë guri Edinburgut, me kufijtë harkuar, zjarrit dhe 18verë shekullit- vaults. Nëse ju nuk besoni në fantazma këtë turne e bën historinë e Edinburgut të vërtetë interesante. Kjo është krejtësisht me vlerë të 13 duhan për të mbllaçitur (11 në qoftë se ju jeni një student!).

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Kështu që shumë evropianë Tours Trajnimi për të marrë, kështu që shumë vende të bie në dashuri me! Ne ju ofruar vetëm një paraqitje e shkurtër e asaj që ju mund të vizitoni si një udhëtimit të studentëve me tren. Vizito faqen e internetit Save një tren dhe udhëtoni në çdo vend që zemra juaj dëshiron në Evropë.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/student-travel-by-train/- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)