Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: BeerTravel

пиво Пат – Најдобрите пива во Европа со воз

Време на читање: 5 минути Без разлика дали сте љубител на пиво во потрага да се земе вашата страст на патот или ако веќе имаат едно патување во Европа за книги, разгледајте го Пивскиот пат со воз – Најдобрите пива во Европа со воз. Вие нема да бидете разочарани! Уште подобро,…

Nockherberg Starkbierfest – Минхен Силен фестивал на пивото

Време на читање: 4 минути Повеќето патници пиво-љуби-сè треба Минхен високо на нивните to-do листа. Тоа е поради тоа што Октоберфест ќе биде таму, но Nockherberg Starkbierfest – Минхен Силен фестивал на пивото носи нешто екстра. Не, не на народот. Ќе доживее половина како многу. Но пивото е двојно повеќе од…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија