Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: travelgermany

Врв 5 Вино градови во Европа и како да одам таму

Време на читање: 5 минути Секој вистински вино љубовник знае дека виното градови во Европа им понуди поволни и прекрасни вино. Од Франција до Италија, и понатаму, овие земји се идентификувани од страна на многу да се имаат најдобра вина во светот. Во дел, ова се должи на идеална клима расте…

Зошто воз патување во Германија е неверојатна

Време на читање: 3 минути Германија има величествени планини, село што одзема здив, и космополитски градови кои го прават патувањето со воз таму волшебно искуство. Постојат многу чудесната места да се види, вклучувајќи Берлин, Минхен, Хамбург, Келн, и Франкфурт, и многу други. сите овие жариштата и помалите градови се поврзани со добро организиран систем Hi-брзински воз. ова…

Топ европскиот воз Турс Вие не треба да Мис

Време на читање: 4 минути Патуваат насекаде секогаш е неверојатен и ние го направи тоа да се открие најубавите градови, историјата на една земја или култури многу различни од нашите. Сепак, вие не мора да се оди далеку од дома за да се открие убави места. There are a few European train tours

Најдобар начин да патувате од Амстердам до Берлин со воз

Време на читање: 3 минути Патувањето од Амстердам до Берлин со воз му нуди на патникот незаборавно искуство и најеколошки избор. Иако шест-часовното патување е малку бавен, удобноста понудени од страна на возови и шармот на патувањето е извонредна. With beautiful scenery along the

5 Причини да се прошетаат ноќ возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Иако европските ноќ спанко возовите да стане нешто од загрозен вид (буџетот авиокомпании ние сме во потрага на вас!), љубители на возот се уште не се откажуваат! За љубителите на ентузијасти воз, ништо не се удира подрипнувајќи на бродот ноќ возови и ужива во убавината на долги растојанија без…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија