Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: Патува

3 Европски градови најдобар посети со воз

Време на читање: 3 минути Има толку многу убави градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патувањето со железница е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве 3 Европски градови најдобар посети со воз. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Најдобар европски Плажи достапни со возови

Време на читање: 4 минути Многу плажа празници започне со стресни летови, Автобуси, и фериботи, но постои полесен начин. Патувањето со воз има толку многу бенефиции, да те оставам чувство опуштено пред сте дури и отворени вашиот одмор. Без разлика дали сте во потрага за вкусен оброк со поглед на море или…

Најдобрите хотели во близина на железнички станици во Италија

Време на читање: 4 минути Италија, една од најпопуларните дестинации за одмор во Европа, има сето тоа. А богата културна историја, луксузни хотели, светски познатата кујна, архитектура, сајтови на природна убавина ... и потоа, тука е шопинг! Traveling to Italy by train is a breathtaking experience. You get to enjoy all of the beautiful scenery

Зошто Патувањето со воз е еколошки

Време на читање: 4 минути Железнички транспорт е најстариот еколошки начин да се патува. ефектот на стаклена градина на емисијата на гасови по километар на железничкиот сообраќај е 80% помалку од автомобили. Во некои земји, помалку од 3% на сите транспортни гасови доаѓаат од возовите. Единствените методи кои се поповолни за животната средина…

Што да се прави на долг воз Патувањата

Време на читање: 4 минути А возот вози нè тера да се откажеш, погледот низ прозорецот и ја ценат луксуз за преземање на нашето време. Патувањето не е возбудлив, но понекогаш може да потрае и целата наша енергија, патување долго воз е шанса да го исклучите и да се развивам. Make the most

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија