Koha e leximit: 4 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2020)

Ky blog është në lidhje me vende për të festuar Vitin e Ri në një stil me një udhëtim tren në qytetin tuaj të preferuar Evropian për një pushime të paharrueshme dimrit. Nëse jeni duke kërkuar për një natë romantike kulturore, një fishekzjarre shfaqje spektakolare apo partia e vitit, ne kemi të mbuluar. Zgjidhni destinacionin tuaj evropiane dhe të gëzojnë një vit se keni pasur kurrë më parë New dukshëm më unike. Here is our list of top places to celebrate New Year’s – and you can reach them all by train!

 

Firence

New Year’s is a magical time to visit Florence, Itali. Florence ka një atmosferë të veçantë gjatë kësaj kohe dhe është e të arritshme me tren. Gëzojnë palëve të organizuar, romantik darka jashtë, të piroteknike tregon që tërheqin mijëra njerëz nga e gjithë Evropa në shpresat për të bërë natën e tyre të paharrueshme. Visitors can also go to a concert in Piazza Della Signoria or Piazza Pitti, ku këngëtarë të famshëm si Alessandro Mannarino dhe Irene Grandi donte për të kryer.

Milani për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Florence për Trenat Romës

Venecia për Trenat Florence

 

fireworks in Florence is one of the places to celebrate New Year's

 

Firence është një destinacion i preferuar për njerëzit, kur është fjala për të telefononi në Vitin e Ri dhe një herë ju keni qenë atje, ju do të dini se pse.

 

vende Berlin për të festuar New Year-së

Have fun në kapitali Germany për Vitin e Ri dhe të gëzojnë të saj të klasit botëror natës skenë. Berlin is a busy rail hub in northern Germany and luckily there are regular trains that run throughout the country to neighboring ndërkombëtar Qytetet.

Berlin is one of Europe’s pikat e nxehta gjatë Vitit të Ri. gjallëri e saj dhe larmia e ngjarjeve të mbrëmjes janë pakrahasueshëm. Për një mbrëmje të veçantë, plan në piknik në Portën e Brandenburgut ku ka një fishekzjarre profesional tregojnë. Përveç kësaj, zakonisht ka DJ të gjalla dhe ushqimi qëndron në funksion një rrjet ndërkombëtar të kuzhinave.

Mynih për Trenat Berlin

Frankfurt për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Paris

eiffel tower is one of the places to celebrate New Year's

 

Nëse jeni duke kërkuar për diku më romantike, atëherë Paris është vendi për të kalojnë vite të reja. Shko në Kulla Eifel dhe të shikojnë shfaqjen e Dritat vetëtin. Mos humbisni tregojnë shquar dritë që shkon nga 11:30 jam në kullë e famshme me muzikë të mjaftueshme dhe efektet për të bërë atë një natë që ju kurrë nuk do të harroj.

Nëse ju përkundrazi do të kaloni mbrëmje në shtëpi, rezervoni një darkë për dy në një nga të mirën restorante parizian ose të gëzojnë një nga shumë shfaqje të jetojnë që të kandidojë gjatë Vitin e Ri. Me disa trenat në Paris nga të gjithë Francën, si dhe gjatë natës dhe trenat me shpejtësi të lartë në shumë qytete të ndryshme, duke marrë në Paris për të Vitit të Ri ka kurrë nuk ka qenë kaq e lehtë.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

Londër – Vendet më të mira për të festuar New Year-së

New Year’s Eve in London is always an extraordinary experience. You will be spoilt for choice with the grup i ngjarjeve që zhvillohen në Londër gjatë kësaj kohe të vitit. Nga shikuar fishekzjarre për piknik në bare të nxehta në Londër dhe klube, ka diçka që i përshtaten të gjithëve. Nëse ju jeni duke vizituar qytetin nga afër ose larg, ka mjaft trenat evropiane që mund të ju merr në Londër.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

vende Amsterdam për të festuar New Year-së

Amsterdam bridge is among the places to celebrate New Year's

 

Amsterdam është një tjetër e mirë evropiane të qytetit për një parti serioze gjatë gjithë vitit, por kur vjen puna për të Vitit të Ri, nuk ka vend si ajo. Me disa shpejtësi të lartë vendor dhe distancave të gjata të trenave për të dhe nga Amsterdami, ajo me të vërtetë është një qytet i lehtë për të arritur me tren.

Kanë kohën e jetës tuaj si ju të bashkohet me partitë jozyrtare që derdhje jashtë mbi Sheshet e qytetit. Watch fireworks light up the sky throughout the evening and hit their peak at midnight to match the growing celebrations.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Barcelona – E fundit një lista jonë e vendeve për të festuar New Year-së

Barcelona është një qytet i shkëlqyer për të vizituar në çdo kohë të vitit, por gjatë Vitit të Ri atmosfera është elektrike. më bare dhe klube, dhe madje edhe restorante të organizojnë një formë e kremtimit të Vitit të Ri që zakonisht shkon në orët e hershme të mëngjesit. edhe shumë njerëz zgjedhin të kalojnë mbrëmje në një plazh të bukur për disa festimet në natyrë, me mundësinë që ju do të trajtohet në një shfaqje spektakolare firework rreth mesnatës. Nëse jeni të udhëtojnë nga Parisi, Zurich ose në një tjetër vend evropian, ju nuk do të mbërthyer për transport pasi ka disa trena që të kandidojë në Barcelonë.

 

A keni kaluar ndonjëherë Vite të reja në një qytet tjetër evropian? Let us know your favorite place that you have visited during this time by tweeting us at @SaveATrain! ose Shkoni në Ruaj Një tren në linjë të shikoni të gjitha Mbrapa çmimet tona dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/the-best-places-to-celebrate-new-years/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)