Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 27/11/2020)

Kush nuk i pëlqen për të kursyer para, kur është e mundur? Udhëtim mund të jetë i shtrenjtë, por duke blerë biletën tuaj trenit me të ruaj një tren dhe planifikuar me ndihmën tonë, ju mund të sjellë poshtë shpenzimet. Ruaj të holla ndërsa udhëtonte me këto 10 këshilla pushime tuaj të ardhshëm dhe portofolin tuaj do të ju falenderoj.

 

majë 1: Libër një dhomë me një frigorifer dhe një mikrovalë ose zonë Kuzhina

Drink Cafe inside your hotel room to Save Money While Traveling


Edhe pse disa njerëz nuk mund të pëlqen të gatuaj, ndërsa në pushime, të hahet vetëm një vakt në ditë në 'shtëpi' mund të ju kursejnë një kovë. Pse të mos gëzojnë të paturit e një filxhan kafe me pamje një destinacion i ri pa tarifë shërbimi në dhomë çmendur? Në vend që të hani-in për mëngjes dhe drekë dhe pastaj të mburrem në një darkë dashuroj. Një mikrovalë dhe frigorifer do të jetë e dobishme për reheating lëna!

Paris për Trenat Lille

Roma për Trenat Milanit

Hamburg për Trenat Berlin

Gjenevë për Trenat Paris

 

majë 2: Para se të librit, të jetë Të vetëdijshëm për vendndodhjen e ku jeni duke qëndruar

Transporti mund të shtoni deri më shpejt, kështu që ju mund të dëshironi të qëndroni në një vend qendror. Booking një vend që është larg mund të duket më e lirë, por ju do të vërtetë të paguani për atë më vonë. në mënyrë ideale, libër diku ju mund të ecin kudo nga. Jo vetëm do të merrni për të parë më shumë nga qyteti ju jeni në, por ju do të kursyer para gjatë udhëtimit.

Florence për Trenat Levanto

Florence për Trenat La Spezia

Roma për Trenat La Spezia

Roma për Trenat Levanto

Before you book, be aware of the location of where you’re staying

 

majë 3: Shikoni për kartat e Qytetit të Turizmit për të kursyer para Ndërsa Udhëtim

Në varësi të kartës, ju mund të fitojë hyrje të lirë në atraksionet më të lartë vizitor, Zbritje në restorante dhe dyqane, kaloni-the-line options në të zënë tërheqjet, transport publik falas, dhe madje edhe udhëzues të lirë. Në varësi të tuaj itinerar, ajo mund të jetë me vlerë të parave.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

majë 4: A nuk merrni më të mirë Room

Sa kohë jeni të vërtetë do të shpenzojnë brenda dhomën tuaj? A do të vetëm të fjetur atje? A keni nevojë për një dhomë me një pamje të mirë ose hapësirë ​​aq shumë ekstra? Do të përdorni lehtësitë, të tilla si një pishinë apo një dhomë palestër? Le te jemi te sinqerte, pushimet nuk kanë të bëjnë me përshtatjen! Pra, rezervoni dhomën tuaj zgjuar dhe kurseni të holla gjatë udhëtimit.

Bruksel për Trenat Roterdamit

Antwerp për Trenat Roterdamit

Berlin për Trenat Roterdamit

Paris për Trenat Roterdamit

Don’t get the best room to Save Money While Traveling

 

majë 5: Shpenzojnë më shumë kohë në vende gjithnjë e ju do të kurseni para Ndërsa Udhëtim

We Love udhëtimit ngadalshëm. në të vërtetë, më saktë ... ne dashuri udhëtimit kuptimplotë. Në vend të gara nga një fund të një vend në një tjetër, ose vrull përmes 6 vendet në 6 javë, njihuni me rajonin jeni në, mirë. Duke marrë një tren është mënyra më e mirë për të bërë këtë, si ju keni kohë për të marrë në të gjitha vendet dhe skena si ju shkoni nga. Përveç gëzimin e marrjes së lehtë, ndërmarrje shumë fluturime, udhëtime me autobus, dhe lëvizëse distanca të gjata mund të vërtetë të hani në buxhetin tuaj. Kështu ngadalësojnë, të marrë më shumë në, and discover all the cool free stuff.

Bremen për Trenat Nurembergut

Leipzig për Trenat Nurembergut

Hanover për Trenat Nurembergut

Hamburg për Trenat Nurembergut

hammock lifestyle on the beach

 

majë 6: Ndiqni ne në Social Media

Ruaj të holla ndërsa udhëtonte nga "simpati" tuaj të preferuar udhëtimi faqet në Facebook dhe "ndiqni" ata në Twitter. Është gjithnjë e më e zakonshme për kompanitë e udhëtimit për lirimin e marrëveshjeve të nxehtë direkt nëpërmjet kanaleve të tyre të mediave sociale.

Mynih për Trenat Bazelit

Zurich për Trenat Bazelit

Bern të Trenat Bazelit

Gjenevë për Trenat Bazelit

Social Media Buttons

 

majë 7: Deals Newsletter

Get regjistruar në një gazetat disa që prodhojnë një listë të marrëveshjeve të tanishme në dispozicion në neto për çdo periudhë të caktuar kohore. Këtu janë zgjedhjet tona aktuale për gazetat për të kursyer para gjatë udhëtimit:

  • Travel Zoo - Regjistrohu për newsletter javore lirë të Më të tyre 20 merret - botimet për vende të ndryshme.
  • Deal Base - Regjistrohuni për sinjalizimet e tyre të marrëveshjes falas. Ata kanë të bëjë me shitje unadvertised dhe ofron ju nuk do të gjeni kudo tjetër.

Basel për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Gjenevës

Aeroporti i Lyonit në Trenet e St Moritz

Zurich për Trenat Zermatt

 

majë 8: Me qira një apartament

Banesat janë BOMB për familjet ose ata që duke kërkuar për hapësirë ​​shtesë gjallë dhe një kuzhinë kështu që ju mund të ruani në ushqim. Airbnb është a good way to get low-cost vacation rentals and sublets from locals in 180 vendet.

Paris për Trenat Reims

Paris për të Nancy Trenave

Metz në Paris Trenave

Nancy në Paris Trenave

Airbnb is a good way to Save money while traveling

 

majë 9: Travel në sezonin e ulët

Nëse ju keni luksin e të qenit në gjendje për të shmangin udhëtimet sezonin e pikut, Rrëmbej atë! Çmimet hidhen deri në mënyrë të konsiderueshme gjatë pushimeve shkollore. Dhe kjo nuk është vetëm verë ju duhet të shmangin - mos harroni se Pashke, Krishtlindje dhe dy gjysmë-gjatë pushime janë gjithashtu të ngjarë të jenë më të i shtrenjtë. Udhëtimi jashtë sezonit do të thotë bileta treni të lirë dhe destinacionet më pak të zënë - një fitore të fitojë situatë për të kursyer para gjatë udhëtimit!

Dijon për Trenat Provence

Paris për Trenat Provence

Aeroporti i Lyonit në Trenat e Provence

Marseilles për Trenat Provence

Travel in low season and pin where you want to go

 

I fundit: Kërkoni Out lirë Wi-Fi për të kursyer para Ndërsa Udhëtim

Gjej të lirë Wi-Fi Në bibliotekat dhe kafene, kështu që ju nuk arrijnë të dhënat tuaja. Dhe në qoftë se ju jeni phoning shtëpi për të gjetur nëse ajo është ende bie shi atje, mos harroni të përdorni shërbime falas të tilla si Skype ose Google!

Cologne për Trenat Bonit

Bonn për Trenat Koblenz

Koblenz për Trenat Bingen

Bingen për Trenat Frankfurt

 

 

A Ne Ndihmë Save Money Ndërsa Udhëtim?

Le ta dinë se nëse ne ju ndihmuar kurseni të holla duke udhëtuar me këto 10 Këshilla. Ne do të duan të dinë! Nderkohe, vizitoni Shpëtuar Një Tren për të marrë të bëjë më të mirë në bileta treni. Nuk ka tarifa të fshehura, pa bujë! Vetëm Train Travel!

 

A jeni gati me këto 10 Këshilla për të kursyer para gjatë udhëtimit? libër bileta treni tuaj tani dhe le veten të shkundej nga bukuria e udhëtimit!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Këshilla për të kursyer para ndërkohë Udhëtim” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-save-money-traveling%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)