Време на читање: 7 минути(Последно освежено на: 02/06/2020)

Да останете во форма додека патувате е без сомнение предизвик. Искушувачката храна е секогаш понудена. Ова во комбинација со пауза во вашата вообичаена рутина за вежбање, која честопати води кон паѓање на фитнес вагонот. Па, како некој одговара, додека патува? Не е толку тешко како што мислите. Само придржувајте се до неколку едноставни правила, вежба некоја волја, и ќе можете да се вратите дома во исто одлично здравје со кое започна вашиот одмор.

 

Одете колку што можете повеќе за да останете фит

иако користење на јавен превоз може да звучи како најлесниот план, обидете се да одиме наместо тоа. Кратките растојанија се одлични за оние кои не се многу погодни, иако колку повеќе правите, толку повеќе вашата фитнес додека патувате ќе се зголеми. A long brisk walk can make all the difference when staying in shape while traveling for those who are already quite fit. Consider getting off your bus or taxi a few blocks before so that you can walk the rest. Возови се, секако, исто така одличен начин да се заобиколите не само од земја до земја, но град до град, па дури и во градовите. Скокни од вашиот воз неколку постојки рано, and take in the sites and sounds of your holiday destination to maximize your ability to stay in shape while traveling.

Билети за Милан до Рим

Билети за Фиренца до Рим

Билети за Пиза до Рим

Билети за Неапол до Рим

 

останување во форма додека патувате велосипед

 

Пакувајте ги правиот материјал

Ако планирате да останете во форма додека патувате, тогаш подгответе се да продолжите со трчање, или пешачење, па дури и возење велосипед треба да бидете сигурни дека имате соодветна опрема. Имајте го ова на ум додека се пакувате. Ако треба да изберете помеѓу друг пар паметни чевли или пар патики, спакувајте ги патиките. Нема да има ништо полошо отколку да стигнете до убава дестинација, сфаќајќи дека РЕАЛНИ сакате да имате бегство, и да не бидете во можност затоа што ја оставивте вистинската опрема дома. Будењето рано и одењето на џогирање е еден од најдобрите начини на разгледување. Пред сите останати се надвор од кревет, светот е тивок и убав. Не можете да го направите ова во фармерки и чизми.

Билети во Цирих до Берн

Билети во Genенева до Берн

Влезници на Интерлакен до Берн

Билети во Цирих до Хамбург

 

Стави на страна 15 Минути за да останете во форма додека патувате

Останување во форма додека патувате е сè за вежбање. Не можете да очекувате да ја одржите мускулната маса и фитнесот додека патувате ако јадете многу храна, пијте многу пијалоци, и не правете вежби. Вие само треба 15 минути секое утро за да добиете мини тренинг. Ако сте во природна област како што е плажа, излези пред да стане премногу зафатен, и направете јога или тренинг со сила на песок. Кардио може да се постигне со бегство, планинари, или брзо пливање. YouTube има многу одлични видеа со кратки идеи, вежби засновани на одмор за одржување и подобрување на фитнесот додека патувате. Обидете се да не претерувате во вечерните часови, бидејќи тоа ќе влијае на вашите утрински вежби и на крај колку добро останувате во форма додека патувате.

Билети за Брисел до Бриж

Билети за Антверпен до Бриж

Билети за Брисел до Виена

Билети за Гент до Бриж

 

 

Останете во форма додека патувате здраво да јадете храна

Вкусно, кроасани од месар и други добра може да ве повикаат од стаклените табли, но секогаш е добра идеја да се одржи умерена количина на волја. Јадете третира, со сите средства, но немој да се качуваш. Добијте овошје за појадок, и салата за ручек да ви помогне да останете во форма додека патувате. На тој начин ги задржавте вашите калории доволно ниски за да можете да ве занесе малку на вечера.

Билети за Амстердам до Лондон

Билети во Париз до Лондон

Билети во Берлин до Лондон

Билети за Брисел до Лондон

 

јадете добро за да останете во форма додека патувате

 

Останувајќи во форма додека патувате By Taking The Stairs

Ако престојувате во хотел со многу спрата, имате совршена можност! Наместо да го земете лифтот, земи скалите! Оваа едноставна промена на навиката ќе внесе многу кардио во вашиот секој ден, и да ве постави за многу поздраво и построго патување. Ако немате скали или само еден лет, пронајдете неколку во вашата непосредна близина и неколкупати трчајте нагоре и надолу, помогнете да останете во форма додека патувате.

Билети од Дизелдорф до Минхен

Билети за Дрезден до Минхен

Билети за Париз до Минхен

Билети за Бон до Минхен

 

користете скалите за да останете во форма додека патувате

 

Возете велосипед за да останете во форма додека патувате

На ист начин што ви предложивме да пешачите наместо да го понесете автобусот, обидете се да ангажирате велосипед наместо да фатите транспорт. Многу земји ќе имаат велосипеди достапни за изнајмување. Фатете воз до вашата дестинација, а потоа тргнете со велосипед со остатокот од патот. Кога сакате да се вратите, едноставно циклус назад кон железничка станица и оставете го вашиот велосипед таму каде што го најдовте, одлично да останете во форма додека патувате!

Билети за Франкфурт до Берлин

Билети за Копенхаген до Берлин

Билети за Хановер до Берлин

Билети за Хамбург до Берлин

 

Проверете ги локалните активности и останете во форма додека патувате

Многу земји имаат планирано локално извршување во градовите. Јога или калиhenhenics во паркови или организирано скокање често се достапни. Придружете се во овие активности за да останете во форма додека патувате. CrossFit е уште еден светски феномен што го подобрува фитнесот, затоа одвојте малку време од вашиот распоред за да се приклучите на час, или внатре или надвор. Your local guide or concierge should be able to point you in the right direction for these.

Билети за Амстердам до Париз

Билети од Лондон до Париз

Билети од Ротердам до Париз

Билети за Брисел до Париз

 

пешачење во природа

 

Користете железнички станици и аеродроми како патеки за одење

Колку е забавно колку и патувањето со воз, нема толку многу можности за вежбање додека вие всушност се движите. Истото важи и за авионите. Додека чекате за вашиот лет или воз, искористете ја можноста да приклучите некои слушалки и да направите брза прошетка низ терминалот за да ви помогне да останете во форма додека патувате. Бидете сигурни дека вашиот багаж прво е безбеден, сепак! Секогаш оставајте ја вашата носивост со некој на кого му верувате. Додека одите, инкорпорирајте неколку lunges во прошетка. Можеби изгледате смешно, но вашето тело ќе ви се заблагодариме подоцна. Останување во форма додека патувате вклучува и искористување на секоја можност што се претставува. Резервирајте го вашиот билет за воз преку Интернет сега, и дајте си дополнително време да го користите продуктивно да останете во форма!

Билети за Милан до Венеција

Билети за Падова до Венеција

Билети за Болоња до Венеција

Билети Рим до Венеција

 

Користете железнички станици и аеродроми како патеки за одење

 

Пакувајте ги вашите фитнес опции за да останете во форма додека патувате

Вежбите за вежбање се лесни, лесен за носење и одличен начин да останете трим додека патувате. Можете да ги поставите во вашата соба, и да се создаде мини-теретана коло во најзгодниот простор. Одвојте време секој ден да направите круг или пет од вашето коло, и нема да се чувствувате толку лошо кога ќе ги јадете сите вкусни колачи.

Билети за Салцбург до Виена

Билети од Минхен до Виена

Билети за Грац до Виена

Билети во Прага до Виена

 

опрема за престој во форма додека патувате

 

Limit Your Alcohol

Имајќи го тој коктел покрај базенот, или ледениот пиво во пабот е секогаш убаво. Overdoing it will result in a drop in your fitness. Not just because of the sugar but also the lack of motivation the next day. Имајте необичен пијалок ако сакате, но обидете се да ги задржите на минимум. Запомнете дека шеќерните слатки коктели се многу високи во калории, како што е пивото, па дури и белото вино. Да се ​​работи за да им помогнете да останете во форма додека патувате, ќе ви ги отежнат планираните вежби.

Билети во Нирнберг до Прага

Билети од Минхен до Прага

Билети во Берлин до Прага

Билети за Виена до Прага

 

Ограничете го алкохолот додека патувате

 

Патувањето е многу забавно во повеќето случаи. Може, сепак, биди многу нарушен за секој режим на фитнес. Престојот во форма додека патувате се состои од лепење на здрава програма за исхрана и вежбање колку што можете повеќе. Не заборавајте да ги ограничувате шеќерните алкохолни пијалоци. Изберете Зачувај воз, би сакале да ви помогнеме да уживате во вашето патување!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Совети да останете во форма додека патувате” на вашиот сајт? Можете да земете нашите слики и текст и да ни дадат кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-staying-shape-traveling%2F%3Flang%3Dmk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно слетување нашите страници воз пат.
  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да ги замените основите на fr или nl и повеќе јазици по ваш избор.