Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 28/03/2021)

Овие Топ совети за патување со своите домашни миленици треба да помогне да се намали вашиот страв. Затоа ајде да се соочиме, патуваат со своите домашни миленици е стресно! Но, што е повеќе стресни, е мислата да ја напуштиш твојата животните дома или грижа за другите. Очигледно, никој не ги гледа како што гледате вие! право?

Постојат бројни опции за што да се прави кога ќе се патува далеку од дома. куче хотели, ангажирање на чувар, или пренесување на товарот, иако една симпатична еден, на вашиот пријател се меѓу избори. Овие се најчестите кои луѓе се свртат кон. Сепак, понекогаш не постои друга опција и треба да се патува со вашето домашно милениче. Иако тоа може да биде доста тешко постапка, Зачувување на железничката има некои врвот совети кои ќе ви помогнат додека сте патуваат со миленичиња!

 

Пет совети 1: Донесе-А настан!

куче игра со своите играчки

Патување на ново место може и најверојатно ќе биде стресно за вашето домашно милениче. Па што си сигурен дека тој останува како опуштено што е можно е клучот за удобно патување за сите кои се вклучени. Донесе редовно неговите или нејзините играчки, ќебиња, и други предмети што можат да го направат вашето куче или мачка удобно. тие беа мирни и не се направи нешто погрешно? Бидете сигурни дека ќе ги награди да се патува со миленичиња поудобно во иднина.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Пет совети 2: Но не премногу многу третира…

младоженецот пред да отпатува со своите домашни миленици

Се чувствувам како тоа е очигледно, но јас идам да го опишат за вас во секој случај! Не им даде тежок оброк или нека пијат премногу вода, така што вашето домашно милениче нема да имаат потреба да се ослободат во непријатна место! (Ние предупреди дека патуваат со своите домашни миленици може да биде незгодно!)

Фиренца во Рим возови

Неапол во Рим возови

Фиренца во Пиза возови

Рим во Венеција возови

 

Пет совети 3: вежба

водење и патуваат со своите домашни миленици

Без разлика дали ви се допаѓа или не, овие врвни совети за патување со вашите миленици значи дека ќе мора да направите некоја форма на вежбање! Само, пред да почне патувањето, ги преземе за некои интензивно вежбање! Поради исклучително долго време на прошетка или интензивна изведба со вашата сакана меки пријател, тој или таа може да биде само премногу уморни за да се грижи за работи. ако имаме една мачка која не е толку убави на што се преземаат за бегство, обидете се да ги стимулира во. На пример, играчките за смена може да бидат во форма на џогери за прашина! Верувај ми… Имам искуство при патување со миленици!

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

 

Пет совети 4: Истражување амбасада Барања

куче пешак

Различни земји имаат различни барања. Многу земји бараат карантин периоди, па ако сакате да потрошите време патуваат со своите домашни миленици, бидете сигурни дека сте двојно провери ова! Повеќето земји бараат снимки за беснило, Bordetella (одгледувачницата кашлица), и Parvo. Повикајте амбасада и направите вашето истражување на интернет да видиме кои се барањата на земјата, и бидете сигурни дека да се има вашата документи при рака кога преминување на границата.

Може да истражите патување со домашни миленици и барања за земја на PetTravel.com.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

5. Се добие сертификат за здравство

Ветеринар проверка на куче

Здравствени сертификати се бара од страна на авиокомпании, гранични власти, хотели, центри миленичиња нега, и други, кога патуваат со своите домашни миленици. Во многу случаи,, кога патуваат со миленичиња треба да ја добиете вашата здравствено уверение во рок од 10 дена од денот на започнување на патувањето. Истражување на специфичните барања на вашиот итинерар пред посетата на ветеринар, така што тие може да вклучуваат се што е потребно во сертификатот.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

6. Чувајте електронска копија од вашето здравје сертификат домашно милениче

многу хотели, туристички оператори, миленичиња центри, авиокомпании, и обичаи и имиграција агенции бараат печатат на вашиот сертификат за миленичиња ветеринарна. Наместо печатење надвор reams на копии за секој можен пример, печати ја исклучи неколку и да ја задржите во електронска форма кога патуваат со миленичиња.

Myscha Theriault е најдобро продаваниот автор и меѓународно патување синдикирано колумнист кој патува со полно работно време со неа науката новинар сопруг и џиновски лабрадор ретривер. Со електронски нејзината копија рака, таа е секогаш подготвена да се произведе здравствени сертификати нејзиното куче е колку што е потребно.

“бизнис печатач на хотелот центар ми дозволува да се печати PDF копија на евиденција шут нашите Лабрадор е како што се бара, на пример, кога ние треба да се резервира едно попладне на детски за неа од патот. Се држи натрупува на хартија надолу ден на ден, додека останатите подготвени за во последен момент промени во нашиот распоред.”

Reggio Emilia на возови во Фиренца

Џенова на возови во Фиренца

Сестри Леванте во Рим возови

Парма на возови во Фиренца

 

7. Истражување Локалните Ветеринари

Само во случај нешто се случува на патот, вие не сакате да се scrambling да се најде реномирана ветеринар. Снимање на информации за контакт за неколку ветеринари во областа сте во посета пред да почнете да патуваат со миленичиња.

Џенова во Венеција возови

Торино во Венеција возови

Парма во Венеција возови

Ла Специја во Венеција возови

 

Се надеваме дека овие Топ Совети за патување со вашите миленици се олесни вашиот нерви малку! Дозволете ни да знам дали имате било какви други Топ совети за да го споделам со Зачувај воз и нашата заедница. Ние би сакале да се слушне од тебе!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Топ совети за патување со своите домашни миленици” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-traveling-with-your-pets%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.