(Последно освежено на: 15/09/2019)

Без разлика дали сте во брак години, или се се уште во раните фази на врската, на секои неколку можат да имаат корист од квалитетот на времето поминато заедно. Тоа е особено добро да се направи обид за Денот на вљубените. Патувањето со воз е одличен начин да се започне романтична и меден месец одмор со вашата сакана. Забрза тивко низ селата или во текот на планините. Напречни минатото поставен, античките градови или по должината на бреговите на глацијални езеро. Тука се врв 5 повеќето романтични воз патувања во Европа. Секоја нуди нешто посебно за Денот на вљубените.

 

Лондон до Венеција is our First Romantic Train Journeys

Venice, Italy

 

ова патување со воз ќе и донесе вашата сакана преку бујна село. Тогаш ќе се тркалаат минатото импресивен планините на Швајцарија и Австрија. Следна, и ти ќе искуство од најубавите предели на Верона со железница пред да конечно да достигне бреговите на Венецијанската Големиот канал.

 

Париз до Ница, Франција

Provence, France Romantic Train Journeys

 

Talking the train through France you’ll be exposed to the famous color and light of the country. Од виолетова лаванда полиња на Азурниот брег сини води. Восхитуваат на начинот на кој златна сончева светлина магично сето тоа immerses, ти си во за лекување. Почнувајќи од повеќето романтични град на сите, Париз, вашиот железнички патување ќе помине занес крајбрежја на драматични плажи. Вие исто така ќе видите живописните села и сончоглед и полиња со лаванда во Прованса.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Фиренца во Рим, Италија

Rome, Italy

 

Искуство илјадници години на културата и две иконите италијанскиот камења, сите во една романтична авантура. Види на ремек-дела и тоскански специјалитети во Фиренца. исто така,, посета на круната скапоцен камен на Рим, Ватикан. Што може да биде подобро?

You and your loved one can travel by train between two wonderful cities as the magnificent Italian countryside unfolds past your carriage window. Ова, секако, е еден од повеќето романтични воз патувања во Европа.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Венеција во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Levanto Ла Специја – врв 5 повеќето романтични воз патувања во Европа

Cinque Terre, Italy Romantic Train Journeys

 

Овој мал дел од железничката служи на пет италијански Ривиера села на Cinque Terre во драматичен начин. патување на возот е помалку од еден час секој начин, така да се земе возот еден начин. Потоа можете да ја поминат ден пешачење на неверојатни село-поврзување патеки назад од каде што започна. ова патување со воз е навистина спектакуларно со поглед на лигурскиот Море, пастелни села, терасовиден лозја како и различни полиња.

Милан да Levanto возови

Милан во Ла Специја возови

Сиена во Ла Специја возови

Сиена да Levanto возови

 

Цирих во Инсбрук

Innsbruck, Austria Romantic Train Journeys

 

Почнат да ви романтична патување со воз во Цирих. Посетете Bahnhofstrasse, еден од повеќето атрактивен трговски улици во светот, и купи спомен. Восхитуваат на значајни дела на Ван Гог и Моне во многу сакаше уметноста Kunsthaus Галерија. Има толку многу работи за парови да се направи во Цирих пред Галење во сценско воз вози во Инсбрук. Патување по должината на бреговите на езерото во Цирих кон извонреден алпски пејзаж. Вие исто така ќе помине низ прекрасни планински ливади и прекрасни пејсажи. Што може да биде повеќе романтичен?

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

Размислува за преземање на романтична патување со воз со вашата сакана? Оди до Зачувај воз да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/top-5-romantic-train-journeys-europe/- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените en_ да _de или _it и на повеќе јазици.