(Modifikimi I Fundit Më: 06/12/2019)

Nëse ju keni qenë të martuar për vite, ose janë ende në fazat e hershme të një marrëdhënie, çdo çift mund të përfitojnë nga koha e kaluar së bashku me cilësi. Kjo është veçanërisht e bukur për të bërë një përpjekje për Ditën e Shën Valentinit. Udhëtimi me tren është mënyrë e përsosur për të filluar një romantike dhe muajin e mjaltit largim me një të dashur. Speed ​​heshtje nëpër fshat apo mbi malet. Traverse kaluara simpatik, qytete të lashta ose përgjatë brigjeve të një akullnajore liqen. Këtu janë më i lartë 5 shumica e udhëtimet romantike trenave në Evropë. Çdo ofron diçka të veçantë për Ditën e Shën Valentinit.

 

LondërVenice is our First Romantic Train Journeys

Venice, Italy

 

kjo udhëtim tren do të ju dhe të sjellë një të dashur përmes harlisur fshat. Pastaj ju do të rrokulliset kaluara malet mbresëlënëse të Zvicrës dhe Austri. tjetër, ju do të përjetojnë pamje më të bukur të Verona me hekurudhë para se ju më në fund arrijnë në brigjet e Kanalit të Madh të Venedikut.

 

Paris për të i mirë, Francë

Provence, France Romantic Train Journeys

 

Talking the train through France you’ll be exposed to the famous color and light of the country. Nga fushat e livando purpurtë në ujërat Cote d'Azur blu. Marvel në mënyrën në të cilën rrezet e diellit artë magjike immerses të gjitha, ju jeni në për një trajtojnë. Duke filluar në qytetin më romantik të gjithë, Paris, udhëtimin tuaj hekurudhor do të kalojë brigje ëndërr e plazheve dramatike. Ju do të shihni fshatrat piktoreske dhe luledielli dhe fushat livando e Provence.

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Firence në Romë, Itali

Rome, Italy

 

Përvoja mijëra vjet të kulturës dhe dy gems portreti italiane, të gjitha në një aventurë romantike. Shih kryeveprat dhe shijshme toskan e Firences. Gjithashtu, vizitoni xhevahir kurorën e Romës, Vatikani. Çfarë mund të jetë më mirë?

You and your loved one can travel by train between two wonderful cities as the magnificent Italian countryside unfolds past your carriage window. Kjo sigurisht që është një nga më të udhëtimeve romantike trenave në Evropë.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Venecia për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Levanto për La Spezia – më i lartë 5 shumica e udhëtimet romantike trenave në Evropë

Cinque Terre, Italy Romantic Train Journeys

 

Ky seksion i vogël i hekurudhore shërben pesë Italisht Riviera villages of the Cinque Terre në mënyrë dramatike. Udhëtimi i trenit është më pak se një orë çdo mënyrë, kështu që të marrë trenin në një mënyrë. Pastaj ju mund të kaloni hiking ditë e fshatit-lidh mahnitshme shtigje përsëri aty ku ju keni filluar. kjo udhëtim tren është me të vërtetë spektakolare me pamje e Detit Ligurian, fshatrat pastel, vreshta terraced si dhe fusha të gjallë.

Milani për Trenat Levanto

Milani për Trenat La Spezia

Siena për Trenat La Spezia

Siena për Trenat Levanto

 

Zurich në Insbruk

Innsbruck, Austria Romantic Train Journeys

 

Filloni udhëtimin tuaj romantike trenit në Cyrih. Vizitoni Bahnhofstrasse, një nga më të Rrugët tërheqëse tregtare në botë, dhe për të blerë një kujtim. Marvel në veprat rëndësishëm të Van Gogh dhe Monet në art shumë të dashur Kunsthaus galeri. Ka aq shumë për çiftet për të bërë në Cyrih para snuggling në skenik tren në Insbruk. Udhëtoni përgjatë brigjeve të liqenit të Cyrihut në drejtim të shquar pamje Alpine. Ju gjithashtu do të kalojë nëpër livadhe mrekullueshëm malore dhe pamjet e mrekullueshme. Çfarë mund të jetë më romantike?

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

 

Menduar të marrë një udhëtim romantik tren me një të dashur? Shko te Save A Train që të shikoni të gjitha çmimet tona ekskluzive dhe të fillojnë planifikimin aventurën tuaj të ardhshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/top-5-romantic-train-journeys-europe/- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)