Време на читање: 6 минути(Последно освежено на: 25/12/2020)

За патниците кои се случи да бидат заинтересирани во спорт, турнеи Англија за натпревари во Премиер лигата може да биде посебен Искуство. Додека неколку екипи се качи и да падне од лигата секоја сезона, што значи дека никогаш не е иста два пати по ред, тоа е секогаш точно дека тоа се шири низ цела Англија и Велс. Ова, всушност, го прави Премиер Лигата еден вид на природен маршрутата за оваа, кои можеби ќе сакате да се истражуваат земјата. Тоа вклучува најистакнатите градови, некои од најзаколнатите прикажува на локалните култура, а некои навистина неверојатни стадиони. Плус, вози од еден град во следната може да ви даде убава глетка на познатиот британски село!

Навистина овој вид на турнеја може да биде дизајнирана во сите видови на различни начини, оглед на тоа што во Премиер лигата се состои од 20 тимови по сезона. Ова е нешто на примерок иако, на различни правци, може да се земе и градови, стадиони, и тимови може да се види.

 

 

Лондон за да Брајтон

Тоа е најдобро да се започне овој вид на патување во Лондон за две причини. прво, тоа е местото каде што си најверојатно да се летаат во секој случај. и второ, тоа е дом на неколку клубови во Премиер Лигата, што значи дека е убаво место да се започне и да заврши вашето патување за убав јамка околу Британија. Можете да започнете со неколку клубови, но јас му препорачувам гледајќи Челзи на Стемфорд Бриџ. Местото на одржување е одличен, со еден пласман на стадионите во Премиер лигата наведувајќи 140 години историја и карактер како елементи кои ја држат меѓу најдобрите. И тимот е речиси секогаш конкурентна (и треба да биде во 2018 исто така).

од Лондон, еден логичен пат да се започне со е на југ кон Брајтон. Тоа е многу брзо возење, која завршува во една од Англија најдобрите плажа градови во Брајтон. станица во Лондон Викторија, Мост станица во Лондон, и Свети Лондон. станица Панкрас сите имаат директна вози кои се околу еден час.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Брајтон на Кардиф

Откако во Брајтон, можете да се водат твоите нозе со одење околу некои навистина посебни области. пристаништето на градот е познат (и многу забавни благодарение на својот фер атмосфера), и постојат неколку стари продавници и ресторан окрузи во вредност од истражување. Фудбал-мудар, ќе биде на чело на стадионот Falmer, која е една од поновите оние во лигата. Брајтон & Хов Албион не е велесила во највисоката лига на англискиот фудбал, но своите фанови може да се страстни и еден натпревар е одличен начин да се трошат попладне или вечер во топла плажа град во есен.

 

Лил до Лондон Еуростар воз

Лион до Лондон Еуростар воз

Воз на Ротердам кон Лондон Еуростар

Антверпен во Лондон Еуростар Возови

 

по Брајтон, ќе треба да почнат да кружат во правец на запад, и има неколку опции за седење. Вие би можеле патување во Bournemouth или Саутемптон во југозападниот, на пример,, како двата града имаат тимови во Премиер Лигата. Но, бидејќи фудбалот е подобро на север (и така се градовите, веројатно), тоа е најдобро да се почне да се движи на север, како и. Па јас би Ви препорачуваме да замине за Кардиф, Велс. Возови од Брајтон станица на Кардиф Централната може да работи од четири до четири и пол часа, со од една до три измени. возовите на овој пат се кандидира повеќе или помалку на целиот ден.

 

Кардиф во Ливерпул

во Кардиф, ќе бидат видливи во екипата на Кардиф Сити на Градскиот стадион во Кардиф, што е прилично интимна место за ова ниво. И ако се случи да се мери времето на своето патување за да ја видите ривалство натпревар против екипата на Свонси Сити, ќе биде во за вистински настан. Ова, конечно, треба да биде прилично брзо станица сепак на пат кон поголема фудбал градови на север. трите- до четири часа со воз од Кардиф Централно место во Ливерпул Вар Улица е мојата препорака. Тоа е прилично редовна и директна пат, обично со само една или две промени, и ќе ве однесе право во срцето на англискиот фудбал. Да не зборуваме за воз ќе ве однесе право по Cotswolds, згодна природна област што е Туристичка атракција во себе и за себе.

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

 

Ливерпул во екипата на Њукасл

во Ливерпул, можеби ќе сакате да се издвои некое време да се истражуваат, како што тоа е навистина автентичен и прекрасен град. Но, фудбалот се уште е главна атракција. Енфилд, каде Ливерпул игра, е познат да биде меѓу најдобрите стадиони во Премиер лигата, и многумина веруваат ова може да биде година за тимот да ја врати славата во Премиер Лигата и го фати првенство. Тоа е само да се каже дека на стадионот, веќе познат по својата енергија, треба да се зуењето за следната година или така, и би можело да се направи за најдобар фудбалски искуство во сите на Велика Британија.

Од ова точка, постојат неколку опции. Ако вашето време е ограничен, тоа би можело да биде најдобро да се земе многу кратко патување во Манчестер пред да се упати назад кон Лондон. Ако има време, сепак, Јас му препорачувам ќе минатото Манчестер и на север, за тоа што треба да биде околу три часа возење од Ливерпул Вар Улица во Њукасл. Можете да добиете директна возење, и додека ова изгледа како најдолго се протега на целиот овој преглед на картата, тоа навистина не е лоша патување.

 

Њукасл во Манчестер

St. Џејмс Парк во Њукасл може да биде најубавиот стадион во лигата, дури и ако тоа не сосема може да одговара на историја на едно место, како Енфилд. Тоа е една убава, еден дојде, и една каде што може да има сосема малку страст. Навистина, Пред неодамнешното настроената лигата, беше предложено Њукасл може да вознемири Тотенхем поради новиот зуи-сезона на Tyneside и страст и верување дека може да дојде од овој народ,. Што ја вознемири не дојде да биде, но тоа се уште е инспиративна место да се види на спортот за истите причини наведени. Дека многу достоен прави непотребен пат.

По еден брз натпревар во Њукасл, може да се фати возот назад во Манчестер, можеби на истиот ден, ако распоред работи надвор. Њукасл централната станица Манчестер Викторија треба да биде две-и-пол часовното патување без повеќе од една промена.

 

Манчестер до Лондон

Постојат повеќе опции во Манчестер, како две од најпознатите тимови во лигата – Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед – јавете градот дома. Ако сте особено во фудбалот и не го користат како средство за остварување на добри маршрутата, треба да се обидете да се фати двата тима во еден да одам, ако распоредот овозможува. Инаку, може како и флип паричка. Манчестер Јунајтед. Е Олд Трафорд е историски стадион и еден со неверојатни навивачи; Etihad стадионот на Манчестер Сити е повеќе на state-of-the-art, и Сити беше подобриот тим на крајот.

Откако ќе завршиш во Манчестер, тоа е мазна, две-и-пол или три часа возот вози назад кон Лондон од Манчестер Викторија или Манчестер Пикадили. Во тој момент, патувањето е навиват! Иако можеби ќе сакате да го искористи преостанатото време во Лондон за да се види еден од клубовите што не се види на почетокот на патувањето. како што споменавме, постојат неколку добри опции.

 

подготвени да се истражуваат Воз патуваат и да уживате во некои фудбалска Дали сте? најдобрите веб-сајт да се Цел возови билети е Зачувај воз

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftouring-the-english-premier-league-by-train%2F%0A- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.