Koha e leximit: 6 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 25/12/2020)

Për udhëtarët që të ndodhë të jenë të interesuar në sportiv, turizëm Angli për ndeshjet e Premier League mund të jetë një të veçantë përvojë. Ndërsa disa ekipe të rritet dhe të bjerë nga ligën çdo sezon, do të thotë se kurrë nuk është saktësisht e njëjtë dy herë në një rresht, është gjithmonë e vërtetë që është e përhapur në të gjithë Angli dhe Uells. Ky fakt e bën Premierligë një lloj itinerarit natyror për këtë që mund të duan të eksplorojnë vendin. Ajo përfshin qytetet më të shquar, disa nga tregon më të pasionuar të lokal kulturë, dhe disa me të vërtetë stadiume të pabesueshme. Plus, rides nga një qytet në tjetrin mund të ju jap glimpses goxha të fshatit të famshëm britanik!

Vërtetësi ky lloj i turneut do të mund të jenë të dizajnuara në të gjitha llojet e mënyra të ndryshme, duke pasur parasysh se Premier League përbëhet nga 20 Ekipet në sezon. Kjo është diçka e një mostër pse, e rrugëve të ndryshme që ju mund të merrni dhe Qytetet, stadiume, dhe ekipet ju mund të shihni.

 

 

Londër për të Brighton

Është e mirë për të filluar këtë lloj të udhëtimit në Londër për dy arsye. i parë, kjo është ajo ku ju jeni më shumë gjasa për të fluturoj në gjithsesi. dhe së dyti, kjo është shtëpia e disa klubeve të Premier League, që do të thotë se është një vend i mirë për të filluar dhe në fund udhëtimi juaj për një lak të bukur rreth Britani. Ju mund të filloni me disa klube, por unë do të rekomandojë duke parë Chelsea në Stamford Bridge. Vendi është i shkëlqyer, me një renditjen e stadiumeve Premier League duke cituar 140 vjet të historisë dhe të karakterit si elemente që e mbajnë atë ndër më të mirët. Dhe ekipi është pothuajse gjithmonë konkurrues (dhe duhet të jetë në 2018 gjithashtu).

Nga Londra, një rrugë e logjikshme për të filluar me të është në jug në drejtim të Brighton. Kjo është një udhëtim shumë të shpejtë që mbaron në një nga qytetet më të mira të Anglisë plazhit në Brighton. Stacioni London Victoria, London Bridge Station, dhe London St. Stacioni Pancras të gjithë kanë nget drejtpërdrejtë që marrin afërsisht një orë.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Brighton në Cardiff

Pasi në Brighton, ju mund të zgjas këmbët tuaja duke ecur nëpër disa zona të vërtetë të veçantë. pier e qytetit është e njohur (dhe në sajë shumë të këndshëm për atmosferën e saj të drejtë, si), dhe ka disa dyqane të vjetra dhe rrethe restorant me vlerë eksploruar. Football-i mençur, ju do të drejtohet për të Falmer Stadium, e cila është një nga ato më të reja në ligë. Brighton & Hove Albion nuk është një central elektrik në fluturim të lartë të futbollit anglez, por tifozët e saj mund të jetë i pasionuar dhe një ndeshje është një mënyrë e madhe për të shpenzuar një pasdite apo në mbrëmje në një të ngrohtë plazh Qyteti në vjeshtë.

 

Lille në Londër Eurostar Train

Lyon në Londër Eurostar Train

Rotterdam në Londër Eurostar Train

Antwerp në Londrën Eurostar Trenat

 

pas Brighton, ju do të duhet të fillojnë të sillen deri në perëndim, dhe ka zona pak opsione. Ju mund të udhëtim në Bournemouth ose Southampton në jugperëndim, për shembull, si dy qytetet kanë ekipe Premier League. Por për shkak se futbolli është më e mirë deri në veri (dhe kështu janë qytetet, ndoshta), është më mirë për të filluar në veri të lëvizin, si dhe. Kështu që unë do të rekomandojë drejtohet për në Cardiff, Uells. Trenat nga stacioni Brighton në Cardiff Qendrore mund të shkojë nga rreth katër për katër-dhe-a-gjysmë orë, me diku nga një deri në tre ndryshime. trenat në këtë rrugë të drejtuar pak a shumë gjatë gjithë ditës.

 

Cardiff në Liverpool

në Cardiff, ju do të shohim Cardiff City në Cardiff City Stadium, e cila është një vend mjaft intime për këtë nivel. Dhe në qoftë se ju ndodh që në kohë udhëtimin tuaj për të parë një ndeshje rivaliteti mes Swansea City, ju do të jetë në për një trajtojnë të vërtetë. Kjo në fund të fundit duhet të jetë një ndalesë mjaft të shpejtë megjithatë gjatë rrugës për në qytetet më të mëdha të futbollit më në veri. Të tre- me tren katër orë nga Cardiff Qendrore në Liverpool Lime Rruga është rekomandimi im. Kjo është një mënyrë të drejtë të rregullt dhe i drejtpërdrejtë rrugë, zakonisht me vetëm një ose dy ndryshime, dhe ju merr të drejtë në zemër të futbollit anglez. Jo për të përmendur treni ju merr e drejtë së bashku Cotswolds, një zonë të mrekullueshëm natyror që është një terheqje turistike në vetvete.

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

London për Trenat Lyon

London për Trenat Amsterdam

 

Liverpool në Newcastle

në Liverpool, ju mund të dëshironi të vënë mënjanë disa kohë për të shqyrtuar, si ajo është me të vërtetë një qytet autentike dhe e mrekullueshme. Por futbolli është ende tërheqjen kryesore. Anfield, ku Liverpool luan, është i njohur të jetë ndër më të mira stadiumet e Premier League, dhe shumë besojnë kjo mund të jetë viti për ekipin për të rifituar lavdinë Premier League dhe të kapur një kampionat. Kjo është vetëm për të thënë se stadium, njohur tashmë për energjinë e saj, duhet të gumëzhimë për vitin e ardhshëm apo më shumë, dhe mund edhe të bëjë për përvojën më të mirë të futbollit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Nga kjo pikë, ka disa opsione. Në qoftë se koha juaj është e kufizuar, ajo mund të jetë mirë për të marrë një udhëtim shumë të shkurtër në Mançester para se të nisej përsëri në Londër. Nëse ka ardhur koha, megjithatë, Unë do të rekomandojë shkuar e kaluara Mançester dhe në veri, në atë që duhet të jetë një rreth një udhëtim tre-orë nga Liverpool Lime Rruga në Newcastle. Ju mund të merrni një të drejtpërdrejtë udhëtim, dhe, ndërsa kjo duket si shtrirje më të gjatë të kësaj kornize të gjithë në hartë, kjo nuk është me të vërtetë një udhëtim i keq.

 

Newcastle në Mançester

St. Park James 'në Newcastle mund të jetë stadiumi nicest në ligë, edhe në qoftë se ajo nuk mund të mjaft të përputhen me histori nga një vend si Anfield. Kjo është një e bukur, vetëm erdhi, dhe një ku nuk mund të jetë mjaft pak e pasionit. Me të vërtetë, përpara një hapës të kohëve të fundit të ligës, ajo ishte sugjeruar Newcastle mund mërzitur Tottenham Hotspur për shkak të lëvizje të ri-sezon në Tyneside dhe pasioni dhe besimi që mund të vijnë nga kjo turme. Se i mërzitur nuk ka ardhur në jetë, por kjo është ende një vend frymëzues për të parë sportin për të njëjtat arsye të cituara. Kjo e bën atë një mënyrë e tërthortë shumë të denjë.

Pas një ndeshje të shpejtë në Newcastle, ju mund të kapur trenin prapa në Mançester, ndoshta të njëjtën ditë, nëse caktimin punon jashtë. Njukastëll Stacioni Qendror për Manchester Victoria duhet të jetë një dy e gjysëm udhëtim orë pa më shumë se një ndryshim.

 

Manchester në Londër

Ka mundësi të shumta në Manchester, si dy nga ekipet më të shquar të ligë – Manchester City dhe Manchester United – telefononi Shtëpia Qytet. Nëse ju jeni veçanërisht në futboll dhe ju nuk jeni duke e përdorur atë si mjet për një itinerar të mirë, ju duhet të përpiqen për të kapur të dy ekipet në një të shkojnë, në qoftë se orari i lejon. ndryshe, si edhe ju mund të rrokullisje një monedhë. Man Utd. 'S Old Trafford është një historik stadium dhe një me tifozët pabesueshme; Etihad Stadium Man City është më shtet-e-artit-, dhe Qyteti ka qenë ekipi më i mirë i vonë.

Pasi ju jeni bërë në Manchester është një qetë, dy e gjysëm ose tren tre-orësh udhëtim prapa në Londër nga Manchester Victoria apo Manchester Piccadilly. Në këtë pikë, Udhëtimi është një wrap! Edhe pse ju mund të dëshironi të përdorni kohën tuaj mbetur në Londër për të parë një nga klubet që nuk e ka parë në fillim të udhëtimit. Siç u përmend, ka disa opsione të mira.

 

A jeni gati për të shqyrtuar udhëtimit të trenave dhe të gëzojnë disa futboll? në faqen e internetit më të mirë për të Rendit Trenat bileta është Save A Train

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftouring-the-english-premier-league-by-train%2F%0A- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)