Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 29/04/2022)

Bir diva olsan da, moda tutkunu, kuir, eşcinsel, lezbiyen, veya kendini tanımlamaya hazır değil, bunlar 10 harika LGBT destinasyonları katılacak ve sizi kutlayacak. Paris'te öpüşmekten Berlin'de bir rock yıldızı gibi partiye, Bu muhteşem Avrupa şehirlerinin hepsi eşit haklarla ilgili, gurur, ve gökkuşağının tüm renklerinde aşk.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Dünyadaki Harika LGBT Dostu Destinasyonlar: Berlin

Her şey dünyanın ilk gey ve lezbiyen örgütünün kurulmasıyla başladı.. 1897 ilk adımı işaretleyen yıldır Berlin'in dünyanın gey ve lezbiyen başkentine dönüşümü.

Güzellik ve aşk her şekilde gelir, renkler, ve seks. Berlin en hoşgörülü, açık, ve dünyadaki misafirperver şehirler. Berlin, Avrupa'da harika bir LGBT destinasyonu ve ağırlıyor her çeşit aşk. Bugün, berlin nihai LGBT destinasyonudur, ancak popülerliğini yalnızca 20. yüzyılda kazanmıştır., şehrin kat ettiği uzun yoldan çok etkileyici.

Schoneberg'deki Nollendorfplatz, Berlin'deki kötü şöhretli eşcinsel sahnesinin kalbi ve vahşi ruhu. İşte, parti yapabilirsin, seninki, içki, ve LGBT yaşamının ve kültürünün tadını çıkarın.

LGBT fantezisini deneyimlemek için en iyi zaman yaz aylarıdır., epik CSD Berlin'de. Neredeyse 1 milyon insan ve yüzlerce süslü şamandıra, dünyanın en büyük gurur geçitlerinden birini yaratıyor, Gökkuşağının tüm renklerinde eşit haklar ve sevgi özgürlüğü için.

Yapılacak En İyi Şeyler

Eşcinsel Schwules müzesini ziyaret edin, eşcinsel hareketinin ilk anıtı, ünlü Marietta barı, Cafe Berio, en eski Heile Welt gay kulübü, veya KitKat-Klub'daki en iyi eşcinsel parti için.

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

lesbian wedding

 

2. Hollanda'da Muhteşem LGBT Destinasyonu: Amsterdam

Dünyada eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk ülke olduğunuzda, aynı zamanda dünyadaki en harika ve LGBT dostu destinasyonlardan birisiniz. Böyle, eğlenceli ve şaşırtıcı Amsterdam, Avrupa'da Gay Games'e ev sahipliği yapan ilk şehirdi. 1998 ve Amsterdam’ın gurur yürüyüşü dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir.

Şehirde hangi yerlere gideceğinizi bilmiyorsanız, sonra dur Pembe nokta, LGBT hakkında bilgi alma yeri- Amsterdam'da arkadaş canlısı noktalar. Amsterdam'da müthiş bir gece hayatı sahnesi, ama güneş batmadan önce, sonraki sokaklarda ve bölgelerde dolaşmalısın, LGBT sahnesinin nefes aldığı ve tekme attığı yer: Reguliersdwarsstraat, tarihi Kerkstraat, Amstel, ve ardından Amsterdam'daki fantastik LGBT gece hayatı sahnesi için Zeedijk ve Warmoesstraat'a.

Yapılacak En İyi Şeyler

Kraliçe'nin Kafasındaki kötü şöhretli sürüklenme sahnesini keşfedin, Getto'da bir kokteyl yudumlayın, Amsterdam’ın LGTB kitabevinden ilham alın, Mutlu, ve Reguliersdwarsstraat caddesindeki Taboo veya Exit kulüplerinde parti yapın. ek olarak, Amsterdam kanal gururu, dünyada ziyaret edilecek en eşsiz gurur geçitlerinden biridir.

Brüksel'den Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

 

 

3. İngiltere'deki En İyi LGBT Dostu Destinasyon: Brighton

1930'lardan beri Brighton, cinselliğini keşfetmesi gereken herkes için güvenli bir sığınak olmuştur.. Bir zamanlar sahil kasabası, Birleşik Krallık'ta dost canlısı bir LGBT hedefi haline geldi, yakın ama başkente uzak.

Kemp Town mahallesi Brighton'daki LGBT alanıdır, butik otelleri sayesinde, barlar, ve restoranlar. İşte, harika hisler bulacaksın, aşkı her şekilde kutlayabileceğiniz soğuk bir atmosfer. Dahası, sevgilinle sonuna kadar gitmeyi planlıyorsan, o zaman Brighton'da birkaç taneden fazla var düğün mekanları Kraliyet Köşkü gibi, ve oradan doğruca Charles Caddesi veya Brighton sahilindeki şenlikler başlıyor.

Yapılacak En İyi Şeyler

Eşcinsel The Bulldog barda bir bardak içmenin tadını çıkarın, ama önce Brighton Sauna'da rahatlayın, ve geceyi Revenge'de bitir, en iyi LGBT gece hayatı kulübü.

 

Awesome LGBT parties

 

4. Almanya'da Muhteşem LGBT Dostu Şehir: Köln

İnsandan daha fazla barın olduğu şehir, ve başka herhangi bir yerden daha fazla gurur etkinliği, Köln, Avrupa'nın en harika ve LGBTQ dostu destinasyonlarından biridir. Köln o kadar LGBTQ dostu ki kendi Gaily turuna sahip, Böylece, şehrin en iyi saklanan sırlarını her lezzet ve gökkuşağı rengi için keşfedebilirsiniz..

ek olarak, kolonya nihai LGBT destinasyonudur, çünkü var 2 eşcinsel sahneler, Evet doğru. Genç kalabalık için eski Heumarkt-Mathiasstrasse ve kentsel Bermuda Üçgeni. Batı, rahat şık ve geleneksel buluşma yerleri için vücudunuzu ve doğuyu sallayacak en iyi partilere ve dans kulüplerine sahiptir..

İkisini de ziyaret edecek vaktim yok? Telaşa gerek yok! Çünkü S-Bahn yer altı treni ile, dilediğiniz kadar çok hızlı ve süper hızlı seyahat edebilirsiniz.

Yapılacak En İyi Şeyler

Köln’ün Christopher Sokak Gününü kaçırmayın, elbette dünyaca ünlü Köln Gururu. ek olarak, Köln'ün Gay Noel pazarı, ve Şubat ayında Karnaval. Parti sonrası için Deck'e bakın 5 veya Amadeus.

Berlin'den Aachen'e Trenle

Frankfurt'tan Köln'e Trenle

Dresden'den Köln'e Trenle

Aachen'den Köln'e Trenle

 

5. Fransa'da Harika LGBT Dostu Destinasyon: Paris

Dünyanın en romantik şehri, her günün her dakikasında aşkı kutluyor, ve sevginizi gökkuşağının tüm renkleriyle kutlamaktan memnuniyet duyarız. Glam dolu, stil, sınıf, ve eğlence, Paris en harika LGBT'lerden biridir- dünyadaki dost canlısı yerler.

Güzel Marais, Paris'teki eşcinsel sahnesinin merkezidir., ünlü Place de la Bastille'de bulunan tüm popüler LGBT mekanları ile, Place de la Republique ve Belediye Binası. Yıl boyunca, ocaktan temmuza kadar, LGBT topluluğuna adanmış harika etkinlikler var: festivaller, sanatlar, film, ve tabii ki gurur yürüyüşü. İşte, kendini evinde gibi hissedeceksin, ve LGBT Fransız topluluğunu keşfetmenin ve Paris'i keşfetmenin birçok yolu var.

Yapılacak En İyi Şeyler

Go-go dansçıları ve seksi danslar için Raidd Barn, Acıbadem kurabiyesi ve Seine'nin muhteşem manzaraları için Cite de la Mode et du Design'ın çatısındaki Debonair cafe, ve tüm yeni ve popüler Fransız sanatçılar için Bastille bölgesindeki Badaboum bistro, ve arka planda Eyfel Kulesi ile öpüşmek.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

LGBT parade & flag

 

6. Avusturya'da Muhteşem LGBT Dostu Şehir: Viyana

Zengin Avusturya tarihi ve kültürü, eşcinsel imparatorlar hakkında hikayelerle doludur, yani LGBT olmak- dost canlısı bu güzel şehrin DNA'sının bir parçasıdır. bu nedenle, Viyana'da devam edebileceğine şaşmamalı 2 LGBT topluluğunun ve yaşamın tarihini keşfetmek için eşcinsel şehir turları. ek olarak, listemizdeki diğer LGTB dostu destinasyonlara benzer şekilde, yıl boyunca sayabileceğinizden daha fazla LGTB olayı var.

Yılın en özel LGBT etkinliklerinden biri de Gökkuşağı Balosu. Hotel Schonbrunn bu büyük baloya ev sahipliği yapıyor, Waltz dansı yapabileceğiniz ve şık moda anlayışınızı muhteşem balo elbiseleri ve smokinlerle sergileyebileceğiniz yer.

Yapılacak En İyi Şeyler

Cafe Savoy'da Viyana kahvesinin tadına bakın, Cennette Bayan Candy ile parti Viyana kulübü, Harika bir Alp ortamında Dos I Dos derim, ve şehrin olağanüstü mimarisi etrafınızdayken düğün fotoğraflarınızı çekin.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

7. İrlanda'da Muhteşem LGBT Dostu Şehir: Dublin

Belki de İrlanda birçokları tarafından çok katı olarak biliniyor, din, ve zamanda donmuş. ancak, canlı olan Dublin'de durum böyle değil, eğlence, ve çok LGBT- arkadaş canlısı. İçinde 2015, eşcinsel evlilik yasal hale geldi, İrlanda'nın bir liberale dönüşmesinde inanılmaz bir kilometre taşı, ve açık millet.

Böylece, Dublin'i harika bir alternatif LGBT olarak göreceksiniz- Amsterdam ve berlin için samimi destinasyon. Haziran Dublin'de gurur ayıdır, ama aynı zamanda Uluslararası Dublin Gay Tiyatro Festivali'ne de göz atmalısınız., dünyanın en büyüğü.

Yapılacak En İyi Şeyler

George Bar'da kokteyller veya partiler, Dublin'de bir eşcinsel enstitüsü, pantibar, Oscar Cafe, seyir, ya da rahatlamak için bir eşcinsel sauna, Dublin'deki muhteşem LGTBQ topluluğunun gerçekten tadını çıkarmak için yapılacak en önemli şeydir..

 

8. Harika LGBT Dostu Hedef: Belçika

Gent ve Brüksel, 2 Belçika'daki en harika LGBT dostu destinasyonlar. Bu ülke eşcinsel evliliği yasallaştıran ikinci ülke oldu. Brüksel'de, Rue du Marche au Charbon, LGBT sahnesinin merkezidir.

Örneğin, Rainbow House'da, Lesborama film festivalinin tadını çıkarabilirsiniz, sanat sergileri, ve diğer birçok kültürel etkinlik. ancak, eğer anne doğanın sana verdiğini göstermek istiyorsan, sonra Chez Maman, gökkuşağının tüm renkleri ve ışıltılarıyla divaları karşılar.

Lüksemburg'dan Brüksel'e Trenle

Antwerp'ten Brüksel'e Trenle

Amsterdam'dan Brüksel'e Trenle

Paris'ten Brüksel'e Trenle

 

LGBT flags in a street in belgium

 

9. Harika LGBTQ Dostu Hedef: Londra

Batı ucu, barlar, mimari, Kraliçe. Londra sadece kraliyet ailesi nedeniyle bir simge değil, ama Avrupa'da harika bir LGBT destinasyonu olduğu için. Şehir, dünyaya bir mikro kozmostur, dünyanın her yerinden insanları kucaklayan şehir anlamına geliyor, eşcinsellere karşı da çok sıcak ve arkadaş canlısı, lezbiyen, kuir, veya transseksüel.

Özel kitapçılar, inanılmaz çatı barları, tiyatro, ve müzik, Londra’da, LGBT yaşamının ve kültürünün en iyisinin tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda heyecan verici nokta var.

Yapılacak şeyler

Böyle, Londra'da LGTB'nin en iyisinin tadını çıkarmak istiyorsanız, en iyi kabare için Dlastone Superstore'a gidin. En iyi queer sahnesi için, Glory pub mükemmel, ve İngiltere'deki en eski LGBT kitabevine uğramayı unutma, Gay’in Sözü.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

10. Harika LGBT Dostu Destinasyonlar: Milano

Listemizdeki diğer LGBT dostu şehirlerin aksine, Milano'da LGBT hakları yasallaştırılmadı. yine de, Dünyadaki moda ve zarafet başkenti, canlı bir eşcinsel sahnesine sahip ve hatta yıllık LGTBQ film festivaline ev sahipliği yapıyor.

Milano'dayken, Porta Venezia mahallesi, LGBT yaşamının ve kültürünün kalbidir. Lecco ve San Martini sokaklarında, en havalı eşcinsel dostu barları ve kulüpleri bulacaksınız.

Floransa'dan Milano'ya Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Milano'dan Floransa'ya Trenle

Venedik'ten Milano'ya Trenle

 

Milan LGBT nightlife

 

Avrupa çapında seyahat etmek ve seyahat etmek çok kolaydır. Bir Tren Kaydet ancak harika LGBT dostu destinasyonlar bulmak her zaman kolay değildir, bu yüzden bu blog yazısını sizin için yazdık.

 

 

"10 Harika LGBT Dostu Hedef" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fawesome-lgbt-friendly-destinations%2F%3Flang%3Dtr ‎– (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)