Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 27/05/2022)

Okyanusların derinliklerinde, medeniyetten gizlenmiş, ve zamana dokunmadan, Hangi 10 dünyanın en iyi dalış siteleri. Renkli ve parlak mercan resiflerinden İkinci Dünya Savaşı gemi enkazlarına, vahşi deniz yaşamı, ve mavi delikler, dalış ekipmanınızı hazırlayın çünkü bu dalış seansı şimdiye kadarkilerin en heyecanlısı olmak üzere.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Çin'deki En İyi Dalış Sitesi: Çin Seddi

10 Çin Seddi'ne her yıl milyonlarca turist seyahat ediyor, ama çok azı dünyanın en ikonik sitelerinden birinde tüplü dalış yapabildiğini biliyor. Çoğu insan 21.00 km'lik duvar boyunca yürürken, sosyal medya için fotoğraf çekme, Panjiakou Rezervuarı bir su altı dalış alanıdır.. Çin Seddi dünyanın tek harikasıdır, aslında dalabilirsin.

Endonezya veya Fiji'de dalış yapmak kadar büyüleyici ve güzel olmayabilir., ama Çin Seddi'nin manzarasına hayran kalacaksınız.. Sadece çevreye tepeden hayran olmak değil, ama baştan keşfetmek, tuğlalardan ve yukarılardan, binlerce yıldır ayakta duran bir yapı, hayatta kalan doğa tehlikeleri, hanedanlar, ve siyasi değişiklikler.

Dalış İçin En İyi Zaman:

Çin Seddi'nde dalış yapmak, ileri düzey dalgıçlar için bile zorlu bir deneyimdir. Nedeni düşük sıcaklık, maksimuma ulaşmak 10 11 ° C'ye kadar, de 7 Yaz aylarında metre derinliğinde. bu nedenle, Çin Seddi'ne dalmak için en iyi zaman sadece iyi hazırlanmış olduğunuz zamandır.. Ek bir gereklilik tamamlanmış minimum 100 ile 200 eğlence dalgıçları için dalışlar.

 

Best Diving Site In China: The Great Wall

 

2. Birleşik Krallık'taki En İyi Dalış Sitesi: Galler

mağaralar ile, 500 batıklar, ve muhteşem deniz yaşamı, Galler kıyıları dalış için harika bir yer. Burada Skomer'in sularında 50 metreden fazla dalış yapabilirsiniz., ve Skokholm, ve Middleholm adaları. Görünürlük, bölgedeki en iyilerden biridir., güzel deniz yaşamına hayran kalmanıza ve tarihle ilgileniyorsanız İkinci Dünya Savaşı enkazlarını keşfetmenize izin verir..

Uykulu algısına rağmen, Galler aslında Avrupa'da harika bir dalış yeridir.. Örneğin, Pembrokeshire'daki Skomer Marine Reserve, Galler'deki en iyi dalış alanlarından biridir.: kedi balığı, yunuslar, deniz salyangozları ve denizatı, tanışacağınız deniz canlılarından sadece birkaçı.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

Sunset on the coast of Wales UK

 

3. İtalya'daki En İyi Dalış Sitesi: Portofino

İle 20 farklı dalış noktaları, Portofino bir Avrupa'nın büyüleyici sahil kasabası. Büyüleyici şehir evlerinin yanı sıra, restoranlar, ve plajlar, Ligurya sahili, Avrupa'da harika bir dalış bölgesidir..

İlk önce, Portofino Deniz Koruma Alanı, yeni başlayanlar ve ileri düzey dalgıçlar için muhteşem resifler ve batıklar sunar.. ikinci olarak, İsa heykeli, Abyss Christ en iyilerinden biridir 5 Portofino'daki dalış yerleri. Son, ama en az, Kanadalı MOHAWK geyik batığı, başka bir dalış cazibe merkezidir. 20-40 metre.

sonuçlandırmak, Portofino'nun dalış alanları ilk dalışınız için idealdir, ve başka bir çarpıcı keşfetmek için Doğa harikası deneyimli bir dalgıçsanız.

Milano'dan Portofino'ya Trenle

Venedik'ten Trenle Portofino'ya

Floransa'dan Bir Trenle Portofino'ya

Turin'den Trenle Portofino'ya

 

Crystal Water Diving Site In Portofino Italy

 

4. Fransa'daki En İyi Dalış Sitesi: Fransız Guadeloupe Adaları

Karayip cennetinde, la Guadaloupe adaları, Fransız dalış cennetinin küçük bir parçasıdır. Bu küçük adalar grubu, La Grande Terre'den oluşur., ve Petite Terre, bir volkana ev, yağmur ormanı, güzel manzara ve plajlar, ve en önemlisi Avrupa'nın en iyi dalış alanlarından biri.

Guadeloupe adaları Bali veya Belize kadar popüler değil, ama buradaki deniz yaşamı, tüm tatiliniz boyunca sizi kesinlikle su altında tutacaktır.. Cousteau Marine Reserve, Guadeloupe'deki en iyi dalış sitesidir., harika fauna ve flora ile, tüneller, mağara kaplumbağaları, ve maceracı dalgıç için daha birçok gizli nokta, ve sadece Karayip sularında deniz yaşamının tadını çıkarmak isteyen ilk kez gelenler için.

Guadeloupe Adaları'nda Dalış İçin En İyi Zaman:

Guadeloupe'de su sıcaklığı tüm yıl boyunca 23-28°C kalır, böylece istediğin zaman dalışa gelebilirsin.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

French Guadeloupe Islands

 

5. Orkney Adaları, İskoçya

Yeşil çayırların üzerinde, tepeler, ve dağlar, Orkney Adaları dünyanın en iyi denizcilik tarihine sahip. Harfi harfine, var 7 İskoçya'da Orkney sularının dibindeki gemiler. Scapa Flow'daki Alman Açık Deniz Filosundan gelen bu batıklar, içinde 1919.

Enkazların yanı sıra, berrak sularda keşfedilecek muhteşem deniz vahşi yaşamı var. Örneğin, Churchill Bariyerleri ve Yesnaby veya Inganess'in suları, vahşi deniz yaşamını tespit etmek için idealdir..

Orkney Adaları'nda Dalış İçin En İyi Zaman:

Paskalya'dan Kasım'a, sıcaklık 13°C olduğunda.

Floransa'dan Como'ya Trenle

Milano'dan Como'ya Trenle

Turin'den Como'ya Trenle

Cenova'dan Como'ya Trenle

 

Underwater Wrecks In Orkney Islands, Scotland

 

6. Avrupa'nın En İyi Dalış Siteleri: Silfra, İzlanda

İki kıta arasında, kalbinde Thingvellir Ulusal Parkı, İzlanda'daki en berrak su, muhteşem bir dalış deneyimi için sizi bekliyor. Silfra'daki benzersiz jeolojik özellikler, deneyimli dalgıçlar için gizemli tüneller ve mağaralar sunar..

Silfra'da dalış yapmanın en heyecan verici yanı fissürdür.. Bu dalış yolu, yıllık 2 Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakalarının cm hareketi. Bu ilk kez bir depremden sonra yaratıldı, ama bu günlerde dalış için tamamen güvenli, İzlanda sularında unutulmaz bir dalış deneyimi için hazırlanmaya başlayabilirsiniz..

Silfra'da izin verilen maksimum dalış derinliği 18 metre.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

Perfect Diving In Silfra, Iceland

 

7. Dünyanın En İyi Dalış Siteleri: Bali

Çevredeki kumsallar, tapınaklar, ve volkanik dağlar, büyülü Bali'nin suları başlı başına bir dünya harikasıdır. Şüphesiz, Bali tatil için harika bir yer ve dalış için mükemmel.

Bali'de, zamanınızı birçok dalış yeri arasında bölebilirsiniz çünkü bunlar her yerdedir. Rengarenk mercan resiflerinden dev balıklara, ve akıllara durgunluk veren Buda heykellerine mağaralar, Bali sualtı dalış için heyecan verici ve muhteşem bir dünyadır. şnorkelle yüzme.

Bali'de Dalış İçin En İyi Zaman:

Mayıs-Kasım arası Bali'de dalış mevsimidir., ve Manta Rays'i görmek için en iyi zaman Nisan-Mayıs arasıdır..

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Diving near mind-blowing Buddha statues on Bali

 

8. Dünyanın En İyi Dalış Siteleri: Belize'deki Mavi Delik

125 derin metre, yuvarlak şekilli, ve muhteşem bir hava manzarası ile, Belize'deki Blue Hole dalış alanı, üst biridir 10 dünyadaki mutlaka dalış yerleri. Bu dev delik hemen deniz feneri Belize'deki resif, ve iyi görünürlükte, kendinizi unutulmaz bir dalış macerasının içinde bulabilirsiniz..

Listemizdeki diğer en iyi dalış sitelerinin aksine, Mavi Delik, Bali heykellerine ev sahipliği yapmıyor, nadir deniz yaşamı, veya renkli resifler. Bulduğunuz şey zorlu ve tatmin edici bir dalış deneyimidir., bu sizi bir sonraki dalış ustası seviyesine götürecek.

Mavi Deliğe Dalmak İçin En İyi Zaman:

Nisan-Haziran ayları balina köpekbalıklarını izlemek ve dalış yapmak için en iyisidir.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

 

9. Raja Ampat |: Dünyanın Sonunda Dalış

kadar medeniyetten uzak tutulmuştur. 2004, Raja Ampat gizli bir cennettir, Endonezya ve Avustralya arasında bulunan. Bu geç keşif sayesinde, Raja Ampat'taki deniz vahşi yaşamı dünyanın en vahşilerinden biridir..

Raja Ampat'a daldığınızda, baştan keşfedeceksin 600 tek başına sert mercan türleri, renkli ve dünya dışı deniz yaşamının yanı sıra. Bu eşsiz dünyanın merkezinde 4 ana adalar: Waigei, Batanta, Salavati, ve uzak Batı Papua'da Misool.

Gelişmiş dalgıç için orta seviyedeyseniz, o zaman kesinlikle bir sonraki dalış tatilinizi Raja Ampat'ta rezerve etmelisiniz..

 

 

Raje Ampat'ta Dalış İçin En İyi Zaman:

Kasım ile Nisan ayları arasında değişen sıcaklıklarda 27 ile 30 °C.

Zürih'ten Wengen'e Trenle

Cenevre'den Wengen'e Trenle

Bern'den Wengen'e Trenle

Basel'den Wengen'e Trenle

 

Diving in Raja Ampat

 

10. Çin'deki En İyi Dalış Siteleri: Qiandao Gölü'ndeki Shi Cheng Antik Kenti

Bin Adalar Gölü'nün derinliklerinde, Zhejiang eyaletinde, bu Antik şehir Shi Cheng yalanlarının. derinliğinde 40 metre, kayıp bir Çin şehrinin harikalarını keşfedeceksiniz. Şiddetli suya ve geçen zamana rağmen, şehrin mimari özellikleri, ve hatta ahşap detaylar iyi korunmuş.

bu nedenlerden dolayı, Shi Cheng şehri dalgıçlar için gizli bir cennettir. Birçoğu Qiandao Gölü'nün güzelliğini keşfetmeye geliyor, ama bu kayıp şehir seyahat etmek için harika bir sebep daha. Şehir ve vadi sular altında kaldı 1959, ancak dalış için tamamen güvenlidir..

Shi Cheng'de Dalmak İçin En İyi Zaman:

Sonbahar, kuru ve sıcak iklim sayesinde.

Dijon'dan Trenle Provence'a

Paris'ten Trenle Provence'a

Lyon'dan Provence'a Trenle

Marsilya'dan Trenle Provence'a

 

Shi Cheng Ancient City In Qiandao Lake

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. 10 trenle dünyanın en iyi dalış yerleri.

 

 

“Dünyanın 1o En İyi Dalış Siteleri” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fbest-diving-sites-world%2F- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)