Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 30/05/2022)

Deniz fenerleri yol gösterici ışığımızdır, aydınlatıcı yıldızlı geceler ve yüzyıllardır denizcilere evlerinin yolu. Bazıları çalışmayı durdururken, Avrupa'daki seyahatlerinizi aydınlatacak en iyi on deniz fenerini güzergahınıza koymalısınız..

  • Demiryolu taşımacılığı yolculuğuna en çevre dostu yoludur. Bu makale Tren Seyahati hakkında eğitim vermek için yazılmıştır ve Bir Treni Kaydet tarafından, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

1. Avrupa'nın En İyi Deniz Fenerleri: Neist Point Deniz Feneri

Eşit bir ışıkla 480,000 mumlar, Neist Point Deniz Feneri beri muhteşem Gökyüzü Adası'nın kıyılarını aydınlattı. 1909. Parlak ışık bir mesafeye kadar parlıyor 24 mil, ilk günlerde tüccarlara ve denizcilere yol gösteren. Bugün İskoçya'nın antik deniz feneri, Edinburgh'daki Kuzey Deniz Feneri Kurulu tarafından aydınlatılıyor, ve modernize edilirken, deniz feneri iyi korunmuş.

Nest Point deniz feneriyle ilgili bir başka harika şey de muhteşem konumudur.. Manzaralı manzaranın yanı sıra, yunusları görebilirsin, balinalar, ve köpekbalıklarının tadını çıkarırken, adanın etrafındaki suların sakinleri. Böylece, Neist Point deniz feneri, Isle of Sky'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir., özellikle günbatımında. bu nedenle, En iyi yürüyüş ayakkabılarınızı giydiğinizden ve Neist Point deniz fenerine 1 saatlik bir yürüyüş için zaman planladığınızdan emin olun..

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

Best Lighthouse in Scotland

 

2. Avrupa'nın En İyi Deniz Fenerleri: Saint-Mathieu Deniz Feneri

Fransa'nın en batı noktasında, şanslı gezginler büyüleyici Saint-Mathieu deniz fenerini bulabilir. Avrupa'nın en iyi ikinci deniz feneri güzel Brittany bölgesinde, bir manastırın kalıntılarının yanında, deniz fenerleri için oldukça benzersiz olan. Böylece, en iyi deniz fenerlerinden birini ziyaret ederken Avrupa'daki seyahatlerinizi aydınlatın, Manastırın ve Pointe Saint-Mathieu'nun ortaçağ kalıntılarının tadını çıkarabilirsiniz..

sarp kayalıklar, sahil, ve deniz feneri en unutulmaz manzarayı yaratır. Üstelik, Brittany kıyı şeridinin gerçekten olağanüstü panoramik manzarası için, tırmanmalısın 136 adımlar. şeyler Özetle, güzel beyaz deniz feneri güzel Plougonvelin'de sizi bekliyor, ışığın parladığı ve sizi Avrupa'nın en çarpıcı kıyılarından birine yönlendireceği yer.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Paris'ten Trenle Provence'a

Lyon'dan Provence'a Trenle

Marsilya'dan Trenle Provence'a

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

3. Avrupa'daki Seyahatlerinizi Aydınlatacak Deniz Fenerleri: Cenova Deniz Feneri

dik durmak 76 metre, Cenova Deniz Feneri, dünyanın duvardan yapılmış en yüksek ikinci klasik deniz feneridir.. Antik deniz feneri, Cenova'nın sembolü olarak hizmet veriyor., ve şekli birçok ziyaretçiyi cezbetmektedir. Floransa konumundan Cenova ve diğer şehirler. İki kare bölüm halinde inşa edilmiştir, çatı güverte teras benzeri bir bölüm ve bir fener ile her sektör tüm yapıyı taçlandırıyor. Fener çok uzaklara kadar parlıyor, bölgenin etrafındaki uçuş kontrolünde kendi rolünü oynamak.

Cenova Deniz Feneri, Cenova'da güzel geceleri aydınlatıyor, özellikle sahil ve liman. Dahası, deniz feneri gündüz oldukça etkileyici, turkuaz Akdeniz ve renkli evlerin arka planında. Cenova Deniz Feneri'nin eski limanını ziyaret etmek, Cenova'da yapılacak en iyi on şeyden biridir..

Milan Genoa trenleri

Roma Cenova trenleri

Floransa Cenova trenleri

Venedik Cenova trenleri

 

 

4. Lindau Deniz Feneri, Almanya

O zamandan beri Konstanz Gölü'nü aydınlatıyor 1853, Lindau Deniz Feneri, akşam ışıklarında ve gündüz saatlerinde büyülü. O zamanlar, deniz feneri açık bir petrol ateşi ile çalıştırıldı, ama bugün gemiler radyo sinyallerini kullanarak bunu yönetebilir. Lindau limanına gelen yolcuları karşılayan deniz fenerini inşa etmek üç yıl sürdü..

Bu ilginç bir gerçek olsa da, Lindau Deniz Feneri, ziyaretçileri öncelikle güzel Bavyera mimarisi, cephesinde etkileyici saat, ve karşısında aslan heykeli. Dahası, arkanızda Alplerin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz., doğal kartpostal görüntüsünü tamamlayan.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

European Сity On The Water

 

5. Punta Penna Deniz Feneri, İtalya

Roma'nın Doğusu, Adriyatik kıyı şeridi ve Apenin dağları ile çevrili, muhteşem Abruzzo bölgesinde yer alan. Bu güney İtalyan mücevheri İtalya'nın en yeni sıcak destinasyonu, aynı zamanda İtalya'nın en yüksek ikinci deniz fenerine de ev sahipliği yapmaktadır., Punta Penna deniz feneri.

İtalya'nın kıyılarını aydınlatmak ve o zamandan beri gemilere evlerine rehberlik etmek 1906, Punta Penna deniz feneri halka açık. dışında, Ziyaretçiler, muhteşem doğa manzaraları için deniz fenerinin zirvesine 307 basamaklı sarmal bir merdiven tırmanabilir ve, tabii ki, kumlu plajlar.

Milano'dan Roma'ya Trenle

Floransa'dan Roma'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Roma'ya

Napoli'den Roma'ya Trenle

 

6. Başlangıç ​​Noktası Deniz Feneri Seyahatinizi Canlandırmak İçin

Avrupa'nın en çarpıcı yerlerinden birinde, gezginler Başlangıç ​​Noktası deniz fenerini bulabilir. Güney Devon'da bir yarımadada yer almaktadır., İngiltere, denizin derinliklerine uzanan bir sahilde, görüntü nefes kesici. Böylece, gezginler, deniz fenerine kadar olan yürüyüşün bölgedeki en iyilerden biri olduğunu öğrenince şaşırmayacaklar..

Şanslıysan, İngiliz Kanalı boyunca geçen tekneleri uzun süredir yaptıkları gibi görebileceksiniz. 150 yıllar. Bu, kuşkusuz, burnun hemen sonundaki sahil ve deniz fenerinin doğal manzarasını tamamlıyor.. Üstelik, başka bir yürüyüş seçeneği de Beesands ve Torcross'a yürümektir. yunus ve fok izleme.

 

Magical Lighthouse During The Starfall

 

7. Deniz Feneri Büyük Kule, Anglesey

Avrupa'nın en güzel sahil yollarından birinin sonunda, güzel Twr Mawr Deniz Feneri'ni bulabilirsiniz.. Llanddwyn Adası'nın en ucunda yer alır, gezginler ufukta Snowdonia'nın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir. Benzersiz isim şu anlama gelir: Büyük Kule. Beyaz renklidir, ve yeşil tepedeki deniz fenerini kaçırmak zor.

Twr Mawr deniz feneri Menai Boğazı'nın sonunda, a 25 Anglesey adasını Galler anakarasından ayıran km uzunluğundaki gelgit suyu şeridi. ek olarak, Llanddwyn Adası'ndaki Twr Mawr'a seyahat edenler, Küçük Kule, Twr Mawr'dan daha önce yapıldığı söyleniyor. sonuçlandırmak, küçük adalarda yan yana konumlanmış, Twr Mawr ve Twr Bach deniz fenerleri, pitoresk Anglesey seyahatinizi kesinlikle aydınlatacak.

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Fascinating Lighthouse Landscape

 

8. Aziz. Mary'nin Deniz Feneri, yem adası

St'ye erişim. Mary'nin deniz feneri zor. Güzel deniz feneri küçük Bait Adası'nda, St olarak da bilinir. Mary Adası. Büyüleyici St'ye hayran olmak isteyen gezginler. Mary'nin deniz feneri, Bait Adası bir gelgit adası olduğundan, yalnızca düşük gelgit sırasında ziyaret edilebilir. Başlangıçta deniz feneri küçük bir şapeldi., ve kule daha sonra bir deniz fenerine dönüştü, kayalık kıyıdan denizcileri uyarmak.

Bugün, Aziz. Mary'nin deniz feneri artık çalışmıyor ama kesinlikle gezmeye değer. Örneğin, İngiltere'deki karavan gezinize burada bir durak ekleyebilirsiniz, a Avrupa çapında seyahat etmenin benzersiz yaratıcı yolu. En sonunda, Yakındaki kafelerden bir fincan kahvenin tadını çıkarabilirsiniz..

 

Lonely Lighthouse In England

 

9. Avrupa'nın En İyi Deniz Fenerleri: Deniz Feneri Avı ile

Brittany'nin kayalık kıyısında dimdik ayakta, muhteşem Le Creac'h deniz feneri birçok gezgin için yolu aydınlatıyor. Ayırt edici özelliklerinden biri de her gün yanıp sönen feneridir. 10 saniye, yani Fransız Atlantik kıyılarında yelken açma şansınız olursa, Le Creac'h ışığının size rehberlik etmek için orada olduğunu bilin.

Fenerin ışığı çok güçlüyken, ayrıntılı tarama, göçmen kuşları korumak için onu çevreler. bu nedenle, şanlı deniz fenerinin çalışması değil deniz ekosistemine zarar vermek alanda. Aslında, güzel Fransızlara bir gezi planlıyorsanız kıyı kasabaları, Le Creach Deniz Feneri gezinizi La Jument ve Nividic deniz feneri ile birleştirdiğinizden emin olun..

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

10. Avrupa'nın En İyi Deniz Fenerleri: Küçük Kitty Deniz Feneri

Bir kalenin önündeki bir kayanın üzerinde bulunur, bu Küçük Minou deniz feneri gemileri aydınlatır’ Breton kıyı şeridi boyunca eve dönüş yolculuğu. Kale, 17. yüzyılda Marquis de Vauban surlarının altındaki Goulet de Brest'i korumak için inşa edilmiştir.. Daha sonra, içinde 19 Yüzyıl, deniz feneri inşa edildi, ve kemerli köprü, deniz fenerine ve sahil şeridinin muhteşem manzarasına erişime izin verdi..

ek olarak, Bu büyüleyici deniz feneri, kırmızı çatısı sayesinde ünlüdür., ayrıca, tehlike Les fillettes platosuna yakın olduğunda sönen kırmızı bir sinyale sahiptir.. Les Fillettes demek “kızlar” Fransızcada, bu durumda, Goulet de Brest'teki kayalarla ilgilidir.. Dahası, bu özellik sayesinde, denizciler anımsatıcı kullanarak bu kısma dikkat etmeyi unutmazlar. “Kedicik Kızları örttüğünde kızarır” (“Minou kızları örttüğünde kızarır”).

Bordo Trains Nantes

Paris Bordo trenleri

Bordo Trains Lyon

Bordo Trains için Marsilya

 

Fortress On The Sea

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Bu deniz fenerlerine trenle unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız..

 

 

“Avrupa'da Seyahatlerinizi Aydınlatacak En İyi 10 Deniz Feneri” adlı blog yazımızı eklemek ister misiniz?” sitenizde? Fotoğraflarımızı ve metnimizi çekebilir veya bu blog gönderisine bir bağlantı ile bize kredi verebilirsiniz.. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fbest-lighthouses-europe%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)