Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 15/07/2022)

Tren seyahati en yaygın yoludur Avrupa'da seyahat. bu nedenle, dünyanın en işlek tren istasyonlarından bazıları Avrupa'da ve zaman zaman, dünyada.

Yoğun saatlerde kalabalık olmasına rağmen, üst 5 Avrupa'nın en işlek tren istasyonları seyahatlerinizde ihtiyacınız olabilecek her şeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Avrupa seyahatimizi takip edin ve Avrupa'nın en işlek tren istasyonunu keşfedin. Vivaldi'yi nerede dinleyeceğinizi ve İtalya'ya giden treniniz için nehir kenarında hangi tren istasyonunda bekleyebileceğinizi öğrenmek üzeresiniz..

 

1. Gare Du Nord Tren İstasyonu, Paris

Paris'te Gare du Nord (Fransızca'da Gare kelime anlamı Tren İstasyonu, Kuzey Fransızcası Nord) Avrupa'nın en işlek tren istasyonu. yakın var 700,000 günlük tren istasyonundan geçen yolcular. Tren istasyonu tren istasyonuna yakın 10inci Paris'in kuzeyindeki bölge, yani yolcuların çoğu Parisli. Sadece 3% tren yolcuları arasında İngiltere'den veya İngiltere'ye Eurostar tren.

Avrupa'nın en işlek tren istasyonu inşa edildi 3 yıllar, arasında 1861 ve 1864. Mimar tasarladı 9 içindeki tren istasyonunu süsleyen olağanüstü heykeller ve 23 heykeller istasyonun cephesini süslüyor. Heykeller, trenin Paris'e bağlandığı ana Avrupa şehirlerini temsil ediyor.

Dikkat çekici tren istasyonu yıllar içinde iki kez genişletildi ve artan yolcu ve demiryolu hattı nedeniyle tekrar genişletilmesi bekleniyor..

tesisler

Paris-Nord, Kuzey Fransa'ya ve uluslararası destinasyonlara seyahat eden tren istasyonudur, Örneğin, Almanya, Londra, ve Amsterdam. Böylece, Bu yoğun tren istasyonu, size tüm seyahat ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Fransa'daki tatiller. Dükkanlar var, turist danışma merkezi, kahve dükkanları, treninizi hareket etmeden önce Paris'i birkaç saat rahatça keşfetmek istiyorsanız, bagaj dolapları.

Amsterdam - Paris biletler

Londra - Paris biletleri

Rotterdam - Paris biletler

Brüksel - Paris biletleri

 

Gare Du Nord, Paris is the busiest train staion in europe

 

2. Hamburg merkez istasyonu, Almanya

Daha fazla 500,000 yolcular Hamburg Hbf geçer (Hbf, Merkez istasyona çeviren Hauptbahnhof'un kısa kelimesidir.) Almanya'da tren istasyonu. Böylece, Avrupa'nın ikinci en işlek tren istasyonu.

Tren istasyonu inşa edildi 4 mimarlar Heinrich Reinhardt ve Georg Subenguth. Tren istasyonu açıldı 1906 ve 1991 kuzey köprüye bir alışveriş merkezi eklendi, restoranların olduğu yerler, kiosklar, bir eczane, ve servis merkezleri.

Eğer yapmayı planlıyorsanız Tren seyahati Almanyaya, klasik müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Böyle, için alışveriş yaparken son dakika hatıraları, seyahat şartları, ve yemek için bir ısırık kapmak, Vivaldi’nin Four Seasons'ını dinlemeye ve keyfini çıkarmaya çok razısınız.

Hamburg - Kopenhag biletleri

Zürih - Hamburg biletler

Hamburg - Berlin biletler

Rotterdam - Hamburg biletler

 

Busy train station in Europe

 

3. Zürih HB Merkez Tren İstasyonu, İsviçre

İsviçre'nin en büyük tren istasyonu Zürih'te. Zürih HB (HB, Hbf gibidir ve Hauptbahnhof = Merkez İstasyon anlamına gelir) tren istasyonu Avrupa'nın en işlek tren istasyonlarından biridir. Yoğun İsviçre tren istasyonu İsviçre'yi ülke genelindeki şehirlere ve komşu ülkelere bağlar. Var 13 platformlar ve 2,915 Almanya'ya trenler kalkıyor, İtalya, Fransa, ve Avusturya günlük. bu nedenle, Zürih tren istasyonu dünyanın en işlek tren istasyonlarından biridir.

Bu tren istasyonunu Avrupa’daki en yoğun yapan bir diğer şey de, aslında bir telaşın olmasıdır. & istasyon içinde hareketli şehir hayatı. Örneğin, seyahat zamanınıza bağlı olarak, yapabilirdin Noel pazarlarının tadını çıkarın ve sokak geçit törenleri.

Zürih tren istasyonu Zürih Eski Kent bölgesinde yer almaktadır. , Sihl Nehri istasyondan geçer, Bu, üstünde ve altında demiryolu yolları olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, Zürih tren istasyonu İsviçre'yi Fransa'ya bağlar, Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, ve Avusturya.

tesisler

Listemizdeki diğer uluslararası tren istasyonlarına benzer, var döviz bürosu, bilet gişesi, bagaj depolama, turist bilgi Merkezi, ve Zürih tren istasyonunda Wi-Fi internet. Böyle, sizin için bir şeyler paketlemeyi unutursanız İsviçre'de tatil, endişelenmeyin çünkü istasyonda her şeyi bulabilirsiniz.

Münih - Zürih biletleri

Berlin - Zürih Tren biletleri

Basel - Zürih Tren biletleri

Viyana - Zürih Tren biletleri

 

Zurich HB, Switzerland is one of the Top 5 Busiest Train Stations In Europe

 

4. Roma Termini Tren İstasyonu, İtalya

Roma tren istasyonu bizim üst özellikleri 5 hizmet verdiği yıllık olağanüstü yolcu sayısı nedeniyle Avrupa'daki en yoğun tren istasyonları. Kadar 150 Her yıl milyon yolcu geliyor ve tren istasyonuna gidiyor.

Roma tren istasyonu Roma Termini'yi İtalya'daki diğer şehirlere bağlar. Trenitalia. ek olarak, tren istasyonu İtalya'yı komşu ülkelere 29 platformlar. Örneğin, Roma Termini çıkışlı, İsviçre Cenevre'ye seyahat edebilirsiniz, Almanya'da Münih, ve Avusturya'daki Viyana.

tesisler

Roma tren istasyonu, bir gezginin Avrupa veya İtalya'da seyahat etmek için ihtiyaç duyabileceği her şeye sahiptir.. bu nedenle, giriş salonunda, bir döviz bürosu bulacaksınız, restoranlar, taksi hizmetleri, ve bagaj imkanları. Seyahatlerinizin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesi için her şey planlandı ve tasarlandı.

Milano - Roma biletleri

Floransa - Roma biletleri

Pisa - Roma biletler

Napoli şehrinden Roma şehrine uçuşlar

 

 

5. Münih Hauptbahnhof Tren İstasyonu, Almanya

Bugün var 32 Avrupa'nın en işlek tren istasyonlarından birinde platformlar. ek olarak, Almanya'nın çoğuna InterCity ve EuroCity tren hizmetleri var, ve İtalya, Fransa, İsviçre, ve Avusturya. Münih Hauptbahnhof tren istasyonundan Berlin'e seyahat edebilirsiniz., Frankfurt, Viyana veya İtalya'da Venedik ve Roma'ya giden bir trene binin, Paris, ve Zürih.

Etrafında 127 milyon yolcu her yıl Münih tren istasyonunu ziyaret ediyor. Bu olağanüstü sayı, istasyonu Avrupa'nın en işlek tren istasyonlarından biri haline getiriyor.

tesisler

Yukarıda belirtilen diğer tren istasyonlarına benzer, Münih tren istasyonu yolculara birçok tesis ve hizmet sunuyor. Örneğin, yiyecek mağazaları bulabilirsin, hediyelik eşya dükkanları, ve hatta bir çocuk & tren istasyonunda gençlik müzesi.

İstasyonun dışı, U-Bahn metro metnini bulacaksınız, taksi hizmetleri, ve Münih'te herhangi bir yere götürecek tramvay hatları.

Düsseldorf - Münih biletleri

Dresden - Münih biletleri

Paris - Münih biletleri

Bonn şehrinden Münih biletleri

 

food stand in a Busy train station in Europe

 

Avrupa genelinde seyahat etmek için bölgesel veya uluslararası bir tren mi arıyorsunuz?, ile tren biletinizi sipariş edin Bir Tren Kaydet. Mümkün olan en iyi fiyatlarla mevcut en iyi bilet seçeneklerini bulmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “Üst 5 Avrupa'daki en işlek tren istasyonları” Siteniz üzerine? Ya bizim fotoğraf ve metin alıp bir bize kredi verebilir Bu blog yazısı için bağlantı. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/busiest-train-stations-europe/?lang=tr ‎- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)