Sipariş A Train Bilet YAPIN

Blog yazısı

Nerede Mart ayında Purim kutlayın Can

Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 30/09/2022)

Musevi Mardi Gras kimse? Girmek Karnaval Purim! Adar 14. ve 15. günlerde Purim kutlamak, Mart denk Musevi Takvim onikinci ay. Purim atmosfer gibi karnaval vardır, Kral Xerxes ile - insanlar ya ellerinden geleni Şabat giyim veya fantezi elbise giyen ile, Vaşti, Kraliçe Ester, Mordekay, ve Haman en popüler kostümler arasında. Nerede eğlenceye katılabilir? Bunlar en iyi şehirler Mart ayında Musevi Karnavalı Purim kutlamak için.

 

purim mask

Purim nedir?

Eğer Purim aşina değilseniz, size aydınlatmak izin. kostüm ile, Oyna, ve içme sürü, Purim Yahudilik en kısık biridir Bayram. Sen kötü Haman planlarını engelleyen güzel Esther bilecek, sarhoş olma geleneği, ve hamantaschen nedir. Ama biz bir kaç şey bu konuda var tahmin edilmektedir tatil sizi şaşırtabilir ve olup olmadığını bilmek iyi olacaktır planlama şenliklere katılmak ve Purim'i kutlamak üzerine.

Cenova şehrinden Milano tren yolculuğu

Tren ile Milano Roma

Bologna şehrinden Milano tren yolculuğu

Floransa şehrinden Milano tren yolculuğu

 

Kim Esther mi?

Esther Kitabı Purim temelini oluşturur. Hikaye Esther izler, Kral Ahasuerus'un Kraliçesi Pers Xerxes ben olduğuna inanılan eşi ve olmaya seçilir kim.

Ne zaman King'in danışmanı, Haman, imparatorlukta bütün Yahudileri öldürmek için onu ikna, Kraliçe Ester kuzeni ve üvey babası, Mordekay, Ona çağrı Onun nüfuzunu kullanmak kanlı planını durdurmak için.

masalı Ester Kitabı'nda anlatılıyor, Megillah olarak bilinen, ve Haman asılı ve Yahudiler kaydediliyor ile biter.

Brüksel şehrinden Amsterdam tren yolculuğu

Londra şehrinden Amsterdam tren yolculuğu

Berlin şehrinden Amsterdam tren yolculuğu

Paris şehrinden Amsterdam tren yolculuğu

 

Purim hakkında ilginç gerçekler:

İşte güzel konuşma başlatıcı. Bunu biliyor muydun Esther bir vejetaryen (ya da en azından bir flexitarian). Midraş göre, Kraliçe Esther Kral Ahasuerus'un sarayında yaşarken, o kaşrut yasalarını kırmak olmaz ki baklagiller ölçüde oluşan bir vejetaryen diyet takip(diyet yasaları). Bu yüzden, bir gelenek var yemek yiyor Eğer Purim kutlamak fasulye ve bezelye. (Hepsinden sonra, Eğer tüm içki sonra sağlıklı bir şey gerekir ve hamantaschen)

Brüksel şehrinden Anvers tren yolculuğu

Amsterdam şehrinden Anvers tren yolculuğu

Lille şehrinden Anvers tren yolculuğu

Paris şehrinden Anvers tren yolculuğu

 

 

Kaydırma'yı alın:

bu festival zaten yeterince müthiş ses olmadıysa, Şimdi de hediyeleri almak! mishloach Manot hakkında Ester Kitabı'nda ayet we should öngörmektedir göndermek birbirlerine hediyeler, Sadece birbirlerine hediye veremez. Sonuç olarak, Bir messenger üzerinden bir arkadaşınıza hediyeler sizin paketleri göndermek için iyidir, Sadece düpedüz onları vermekten daha. Herkes bir go tetween görevi görebilir, böylece hediyeler sunulmasına yardımcı olması için asansörde posta servisi ve hatta bu güzel adamı işe çekinmeyin.
Kolaylık? Severiz!

Milan Torino trenleri

Torino trenleri Como Gölü

Cenova Torino trenleri

Parma Torino trenleri

 

Esther Kitabı Tanrı adını içermez sadece İncil kitap:

Ester Kitabı da atıfta bulunmaz tapınağa, namaza, ya gibi Yahudi uygulamalara Kaşrut [tutarak koşer].

Salzburg - Viyana Tren fiyatları

Münih - Viyana Tren fiyatları

Graz - Viyana Tren fiyatları

Prag - Viyana Tren fiyatları

 

Biz henüz Hamantaschen Üzeri Değil vardır ...

Üçgen şekilli ve Haman şapkasını simgelemek için tasarlandığı söyleniyordu., kulaklar, veya cepler. Ya da bir şey biraz daha kadınca. Bazıları bu çerezler Haman kulaklarını temsil söylemek (Onlar için İbranice adı, Haman oznei, anlamı sadece bu), ve onun yürütme önce bir suçlunun kulaklarını keserek bir özel atıfta. Üç köşeler kimin gücü Haman zayıflamış ve Esther'e güç verdi Yahudileri kurtarmak için üç Patriklerinin temsil. Yine başka bir teori: Alman kelime Çünkü cep “Kese” veya “cep demektir,”Kurabiye Haman cepleri ve o sunulan para delalet olabilir Kral izni Yahudileri öldürmek için.

Berlin Trains Bremen

Leipzig - Berlin Tren fiyatları

Hannover - Berlin Tren fiyatları

Hamburg - Berlin Tren fiyatları

 

Gıda konuda size Purim kutlarken:

oznei haman in purim

Üçgen Treats

Aşkenaz Yahudilerinin İçin, belki de en çok durulan gıda gelenek Purim üzerinde gibi üçgen şekilli gıdalar yiyor krep ve hamantashen hamur işleri. Kreplach, kıyma veya tavukla doldurulmuş bir makarna üçgenidir.. Hamantashen, genellikle hurma veya haşhaş tohumu ile yapılan bir dolguyu çevreleyen hamur işi hamurunun üçgenleridir..

Bu gelenek için en popüler açıklamalarından biri bu üçgen gıdalar Haman üç köşeli şapka temsil olmasıdır. ancak, o şapka bu tarz bu süre zarfında popüler değildi iddia edildiği için, Diğer bir yeri vardır, az bilinen Biz Purim de üçgen şekilli yiyeceklere niçin açıklamalar.

Berlin - Münih Tren fiyatları

Frankfurt - Münih Tren fiyatları

Münih trenleri Trier

Stuttgart - Münih Tren fiyatları

 

Türkiye konuşuyor

Kral Ahasuerus'un Hindistan'dan Etiyopya hüküm, itibaren “Kush at.” İbranicede, kelime yürüyen ikisi de demek “Hindistan” ve “Türkiye.” Böylece, onlar Purim kutlarken bazı insanlar hindi yemek. Diğerleri böyle Etiyopya mercimek gibi Etiyopya yemekleri yemek. senin Purim yemek içine bir hindi yemek dahil etmek için, Deneyin karamelize soğan balzamik sos ile kızarmış hindi veya Panko kızılcık ve armut chutney hindi cutlets kabuklu.

Nantes - Bordeaux Tren fiyatları

Paris - Bordeaux Tren fiyatları

Lyon - Bordeaux arası trenler

Marsilya - Bordeaux Tren fiyatları

 

Vejetaryen gidiyor

amacıyla Kosher olacak, Kral Achashverosh yaşarken Kraliçe Ester vejeteryan diyet yediler Saray. Onun şerefine, birçok kişi Purim Bayramı için etsiz yemek hizmet. Esther diyet fındık oluşuyordu, tohumlar, taneler, ve baklagiller. Bu tatil sırasında haşhaş tohumu yemeye bir açıklama özel arkasında, Mohn dolgu olarak Aşkenaz hamantaschen en iconically açmak hangi.

 

Bu All Tanıdık Sesler ...

celebrate purim costume festivities

 

Purim bu açıklama tanıdık geliyorsa, o şey gibi Mardi Gras bile fazla olduğu için yani.

Purim ve Mardi Gras her önemli bir ay önce tam olarak düşmek, belki bu kendi geleneklerinin önemli bir ibadettir. Her sunulduğunda, paradoksal, Derin dini ciddiyet bir süre için saçma bir giriş olarak. Hıristiyanlar için, Yağın aşırı Salı olarak hizmet vermektedir bir çıkış Lent dönemi öncesi kendini öne sürme ve kendini haz için, uzun süreli kendini inkar ve hatta kendini aşağılama ile.

Purim olarak görülüyor geçit çılgın ama derinden ciddi ve zorlu döneme. alışıldığı Purim sonra sabah başlar Fısıh için hazırlık.

Frankfurt - Köln Tren fiyatları

Brüksel - Köln arası trenler

Viyana - Köln arası trenler

Hannover - Köln arası trenler

 

Purim etkinlikleri Avrupa çapında nerede kutlanır?

Şimdi size bilgi verdik o, Bize nerede işlemi bulmaktır söyleyeyim!

 

Budapeşte Purim:

Budapeşte Mart Birçok iyi yaylı festivalleri ile kış soğuk sonunu kutluyor içinde zevk. Özellikle cumartesi ve pazar günleri yüklü Martta. Çeşitli mekanları ve olayları Budapeşte Purim kutlamak. Dahası, büyük Dohany Street Sinagogu dahil Budapeşte birkaç sinagog. Üstelik, Budapeşte Musevi vatandaşlar için Balint Ev toplum merkezi Purim için etkinlikler düzenleyecektir.

 

Zürih Purim:

Şimdi ARIEL tarafından üst üste ikinci yıl düzenleniyor – Yahudi Öğrenciler Cenevre Birliği. Aslında, dan daha fazla var 300 öğrencilerin Aşağıdaki ülkelerden ve genç yetişkinler: İsviçre, Fransa, Belçika, Avusturya, ve diğer birçok yerlerde. Purim parti müdavimleri Purim'i benzersiz bir ortamda birlikte kutlamak için bir araya gelecekler. hafta sonu Zürih. İçin biletler ve daha fazla bilgi, Başını aşmak ARIEL facebook Sayfa.

Interlaken - Zürih Tren fiyatları

Luzern - Zürih Tren fiyatları

Lugano - Zürih Tren fiyatları

Cenevre - Zürih Tren fiyatları

 

Paris'te Purim:

Bu yıl, kutlamak içinde Purim Paris. Işıklar Şehri, Aşk şehri, Sanat Şehri. Şimdi aynı zamanda inanılmaz Genç Yahudilerin Şehri. Morristown Purim Partisi! En zarif halinle gel Paris Purim kıyafetleri. Yapabilirsin bu partiyi bul çarpıcı Mayo Gösteri Sanatları Merkezi'nde Morristown. olay ikram edilir yaşlı genç Yahudi Uzmanları için 21 ile 39. Bilet Al İŞTE

Brüksel - Paris Tren fiyatları

Londra - Paris Tren fiyatları

Marsilya - Paris Tren fiyatları

Amsterdam - Paris Tren fiyatları

 

Londra'da Purim:

Görünümlü camınızdan gelin, temalı bir Purim Çay Partisi için bir bilet ayırtın. Güzelde ağırlandı Aubrey Park Otel The Garden Room'da Pazar 17 Mart, 2019 öğleden sonra 3'te. iyi bir şirket zevk, yaramaz şeyler çok yemek ve ödül kazanmak. Bu sadece Tuhaf, çok tuhaf olur. bilet fiyatı çay / kahve içerir, Kekler, Çörekler, ve sandviçler... ve hamantaschen!

Amsterdam - Londra Tren fiyatları

Rotterdam - Londra Tren fiyatları

Paris - Londra Tren fiyatları

Brüksel - Londra Tren fiyatları

 

 

Purim için parti favori yeri ulaşan Treni ile kolay. Sadece baş üstünde yere KaydetAtren ve birkaç dakika içinde bir bilet satın, Hiçbir sinir bozucu ücretleri!

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alabilir ya ve Sadece bir bağlantı ile bize bir kredi vermek Bu blog yazısı için, ya da burada tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcelebrate-purim%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)

Telif hakkı © 2021 - Bir Tren Kaydet, Amsterdam, Hollanda
hediye bırakmayın - Kuponlar ve Haberleri Al !