Okuma zamanı: 4 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/01/2021)

trenle seyahat sever misiniz? Fransa gibi ülkelerde inanılmaz kaleler görmek gibi mi? Eğer durum buysa, O doğru yerde ulaşmış. Yani bu makalede, çünkü var “10 Trenle Fransa'da Büyüleyici Kaleler” size Fransa'da on en güzel kaleleri kesin bir liste verecektir. Daha ne, Biz trenle onlara ulaşmak için nasıl anlatacağım!

 

1. Chenonceau Chateau

Chenonceau Chateau Onlar bir değirmen temelleri üzerine benzersiz bir inşa olarak 16inci Yüzyıl. Kolayca can Bir tren yoluyla ulaşmak Kale çok yakın olarak istasyon. Sen Turları'ndan binebilirsek, Kaleye oldukça yakın bir büyük şehir.

Turlar Trains Nantes

Turlar Trains Lille

 

 

2. Chateau De Chantilly

Içinde bulunan Chantilly Estate, Bunun nasıl göründüğünü görmek kez bu kale gerçekten görülmeye değer. Bu merkezine yakın Paris Bunun bir esinti ile seyahat yapan.

Paris trenleri Dijon

Paris trenleri Reims

Paris Trains Lille

Paris trenleri Turlar

 

3. Fontainebleau Sarayı

Evet, teknik olarak var bir saray, ama kim umursar, Nefes kesici var! İnşa ettiler Fontainebleau geri 12inci Yüzyıl, ve hala etkileyici ve bakımlı görünüyor. Ayrıca var ziyaret etmek kolay. Sen Transilien hat R ile bir saatten az bir süre içinde Paris'ten kendisine ulaşabilmesi.

Paris Trains Brüksel

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Marsilya

Paris Trains Amsterdam

 

4. Breteuil Kalesi

 Chateau de Breteuil

Sen içindeki bu muhteşem kale bulabilirsiniz milli tabiat parkı Paris O dışarıda . ancak, Bunun doğrudan gider sadece bir servis olmadığı için trenle bu güzel kale ziyaret biraz zor. En azından hala bir keyfini tren yolculuğu Paris'e!

Paris Trains Strasbourg

Paris trenleri Zürih

Paris Trains Frankfurt

Paris Trains Cenevre

 

5. Chambord Kalesi

Chambord Kalesi Ziyaret değer gerçekten büyüleyici ve etkileyici bir kaledir. Bunu almak için, Eğer Blois'nın kasabadan taksi ya mekik gerekir. ancak, Blois ulaşan Fransa'daki birçok şehir erişilebilir. Paris'ten seyahat ederken Bir buçuk saat daha kısa bir sürede binebilirsek.

 

6. Chateau d'amboise

kalesi amboise Fransa'da en büyüleyici kaleler arasında yer alıyor. Bu Rönesans'tan mimarisinin gerçek bir mücevher var. Bir aracılığıyla Fransa'daki çeşitli şehirlerden trenle kolayca Château ulaşabilir TGV veya Şehirlerarası trenler.

 

 

7. Ünlü Kale Chateau de Monte-Cristo

Biz çok bu sevimli tavsiye, Ünlü Alexandre Dumas gibi küçük kale inşa! Sen ulaşabilir Monte Cristo Kale Kolayca yerel tren hattı ile Paris'te doğru olarak! Bunu göz önünde bulundurarak, Eğer başka bir yerden geliyorlar eğer herhangi tren alabilir.

 

8. Muhteşem Kale Chateau d'azay-le-Rideau

Charming Castles in France - Chateau d'Azay-le-Rideau

Bu küçük bir göl içinde bir adada sağ inşa gerçekten muhteşem küçük kale! Bundan daha güzel alamayan. Sen Tours şehir yarım saat tren yolculuğu ile kolayca kaleye alabilirsiniz. Sonra sadece kaleye 20 dakikalık yürüyüş yapmanız gerekir.

 

9. Haut-Koenigsbourg Kalesi

Fransa'da en büyüleyici kaleleri arasında yer olmayabilir, ama bu içeriği vardı. kaledir Tarihte zengin, ve gerçekten var nefes kesen, sadece büyüleyici bir şekilde! Kaleye yakın tren istasyonu Selestat olduğunu, ve onu ulaşabilir Strazburg Yakın ya da diğer bazı şehirler.

Paris Strasbourg trenleri

Lüksemburg Strasbourg trenleri

Nancy Strasbourg trenleri

Basel Strasbourg trenleri

 

 

10. Château de Pierrefonds

, Château de Pierrefonds Fransa'da en büyüleyici kaleler hakkında listesinde olmanın kuşkusuz en layık olan. Yalnızca bir tren alarak kale ulaşabilir Compiegne, Sonra alarak bir otobüs pierrefonds için.

 

Eğer tren seyahat ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç varsa 10 Trenle Fransa'da Büyüleyici Kaleler, yapabilirsin Sitemiz aracılığıyla bize ulaşın.

 

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece ya Bu blog yazısı bir bağlantı ile bize kredi vermek, ya da burada tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcharming-castles-france%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)