Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 30/01/2021)

Avrupa'nın büyüleyici eski şehir merkezleri, Avrupa tarihinin gücünün muhteşem bir örneğidir.. İlginç küçük evler, şehrin merkezinde etkileyici katedraller, iyi korunmuş saraylar, ve merkezi meydanlar Avrupa şehirlerinin büyüsüne katkıda bulunur. bu 5 Avrupa'nın en büyüleyici eski şehir merkezleri yüzyıllar boyunca bozulmadan kalmıştır.

Renkler, mimari, ve efsaneler her şehirde ikamet etmeye ve ayakta durmaya devam ediyor. Prag'dan Colmar'a, Avrupa'nın eski şehir merkezleri kesinlikle ziyaret etmeye değer, ve en az bir uzun hafta sonu.

 

1. Prag Eski Şehir Merkezi, Çek Cumhuriyeti

Prag'ın büyüleyici eski şehir merkezi oldukça güzel. Şehir merkezi meydanı oldukça büyük, güzel bistrolarla, kafe, ve gıda pazarı tezgahları. Meydan, insanları izlemek için mükemmel bir yer, tatma Çek birası, ve astronomik saat gösterisini beklerken salamura sosisler. Eski şehir merkezinin öne çıkan özelliği, tabii ki, astronomik kule. Her saat başı meydanda toplanan turist kalabalığını gördüğünüzde şaşırmayın.

Prag'daki büyüleyici eski şehir merkezinin özelliği güzel renkli binalar.. Barok tarzı kilise St. Nicholas ve Tyn'den önceki gotik 14. yüzyıl Our Lady kilisesi, kaçırılmaması gereken. Prag'daki eski şehir merkezi, aynı zamanda Noel pazarı kuruluyor, ve büyüleyici şehir merkezi büyüleyici bir peri masalına dönüşüyor.

Nürnberg - Prag Tren Fiyatları

Münih - Prag Tren Fiyatları

Berlin - Prag Tren Fiyatları

Viyana - Prag Tren Fiyatları

 

Prag'ın büyüleyici eski şehir merkezleri

 

2. Salzburg, Avusturya

Salzburg'daki büyüleyici eski şehir merkezi, olağanüstü güzel ve benzersiz. İtalyan ve Alman mimarisinin bir karışımı, Orta çağdan 19. yüzyıl stillerine, Avrupa'nın en büyüleyici şehir merkezlerinden birini yaratın. Salzburg, Altstadt olarak da bilinen bir UNESCO Dünya Mirası site ve Viyana'dan harika bir günlük gezi, trenle erişilebilir.

Salzburg'daki eski şehir merkezinin kalbi, prensin eski evidir, Residenz Eyaleti 180 Odalar. Residenz meydanı, Zalsburg’un güzel Noel pazarının tadını çıkarabileceğiniz yerdir., ve canlı müzik konserleri. Ayrıca, eski şehir merkezinde dolaştığınızdan emin olun, Residenz'e Çeşme, Mozart’ın çocukluk evi, ve Salzburg Katedrali.

Salzburg şehri, Alpler'in kuzeyinde yer almaktadır., kuleler ile, ve arka planda kubbeler. Bir nehir, kartpostal görünümlerini ekleyerek Avrupa'nın en iyi korunmuş eski şehirlerinden birini geçiyor.

Münih - Salzburg Tren Fiyatları

Viyana - Salzburg Tren Fiyatları

Graz - Salzburg Tren Fiyatları

Linz - Salzburg Tren Fiyatları

 

 

3. Bruges Eski Şehir Merkezi, Belçika

Brugge, ya da hepimizin bildiği gibi Bruges, büyüleyici bir eski şehir merkezine sahip başka bir harika şehir. Bir zamanlar Vikinglerin evi, bugün Avrupa'nın gizli mücevherlerinden biri. Kullanılmış’ dar sokaklar ve arnavut kaldırımı sokaklar, renkli evler, ve kanallar burayı UNESCO miras alanı yapıyor.

Bruges'deki eski şehir merkezinde dolaşırken, güzel danteller sunan küçük dükkanları fark edeceksiniz. Kullanılmış’ dantel dünya çapında ünlüdür, bu yüzden güzel fotoğraflar getirmenin yanı sıra, dantel, Bruges'den getirebileceğiniz harika bir hatıra olacak.

Bruges'e Brüksel'den toplu taşıma ile ulaşılabilir, ve şehri arabayla keşfedebilirsiniz, yürüyerek, veya Tekne yolculuğu. Markt, çağlar boyunca yolculuğunuza başlamak için harika bir yerdir, ve olağanüstü Bruges Çan Kulesi'ne devam edin, ve Our Lady Bruges Kilisesi. Büyüleyici eski şehir merkezine yukarıdan hayran olmak istiyorsanız, Belfry kulesi olağanüstü manzaralar sunuyor.

Amsterdam - Bruges Tren Fiyatları

Brüksel - Brugge Tren Fiyatları

Antwerp - Brugge Tren Fiyatları

Gent - Bruges Tren Fiyatları

 

Bruges Belçika kanalı ve güzel evler

 

4. Colmar, Fransa

Colmar'ın büyüleyici eski şehir merkezi, Alsas'ta ziyaret edilebilecek en güzel yerlerden biridir.. Eski şehir merkezi, Avrupa'nın en iyi korunmuş eski şehir merkezlerinden biridir.. Evler’ cepheler kartpostal benzeri çekiciliğini ve güzelliğini orta çağlardan korumuştur, ve gösterişli mimaride erken Rönesans unsurlarını görebilirsiniz.

Colmar üzüm bağlarıyla çevrilidir, ve karakteristik olarak eski şehir merkezlerine, güzel Saint-Martin kilisesini bulacaksınız. Kaçırılmaması gereken bir diğer şey ise Colmar'daki Küçük Venedik, şirin küçük restoranlar bulacağın yer, köprü, ve keşfedilecek kanallar.

Küçük Colmar şehrinde çok sayıda konaklama seçeneği var, ama Colmar'daki eski şehir merkezinin de tadını çıkarabilirsiniz, Strasburg'dan bir günlük gezide. Harika üzüm bağları bir Fransız için mükemmel bir bahane. şehir molası ve hafta sonu kaçamağı.

Paris - Colmar Tren Fiyatları

Zürih - Colmar Tren Fiyatları

Stuttgart - Colmar Tren Fiyatları

Lüksemburg - Colmar Tren Fiyatları

 

kışın Colmar eski şehir merkezi

 

5. Floransa Eski Şehir Merkezi, İtalya

Floransa Duomo, kulesi ve katedrali ile, Floransa'daki eski şehir merkezini cazibeyle yönet, ihtişam, ve güzellik. Floransa'daki eski şehir merkezi, 5 Avrupa'nın en çekici ve çarpıcı güzelliği. Bu UNESCO dünya mirası alanına başlangıç ​​noktanız Piazza del Duomo'dan Piazza Della Signoria'ya başlar..

Floransa'yı keşfetmeye meraklıysanız, sonra Uffizi Galerisi ve Boboli Bahçeleri'ne devam etmelisiniz. Yüzyıllar boyunca bir şehrin tarihini ve kültürünü öğrenmenin sanattan daha iyi bir yolu yoktur. Floransa harika bir İtalyan şehridir, bir panini nerede alabilirsin, Duomo'nun hemen dışında. Eğer zamanın varsa, sonra Duomo'nun tepesine tırmanın, için nefes kesen manzarası İtalya'nın en güzel şehirlerinden birinin.

Floransa'nın eski şehir merkezi bir Venedik'ten günlük gezi. ancak, en azından adamalısın 2 Floransa'nın bölgelerini ve mücevherlerini keşfetmek için tam gün.

Floransa - Milano Tren Fiyatları

Floransa - Venedik Tren Fiyatları

Milano - Floransa Tren Fiyatları

Venedik - Milano Tren Fiyatları

 

Büyüleyici Floransa İtalya

 

Ortaçağ ve Rönesans dönemine zamanda geriye yolculuk etmek istiyorsanız, sonra bunlar 5 Avrupa'daki eski şehir merkezleri ideal güzergahtır. Burada Kaydet A Train, Trenle bu en büyüleyici eski şehir merkezlerine seyahatinizi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Avrupa'nın En Güzel 5 Eski Şehir Merkezi" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcharming-old-city-centers-europe%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)