Okuma zamanı: 4 dakika
(Son olarak Güncelleme: 17/12/2022)

Avrupa'da Paskalya şenlikleri değişir ülkeye ülke ve kasabadan şehre. Bu en önemli biri ve en eski bulunuyor festivaller arasında Hıristiyan Kilisesi. Paskalya mezarından İsa Mesih'in diriliş kutlama.

Paskalya için kutlama tarih Her yıl değişen. Genellikle bahar ekinoks aşağıdaki dolunay sonra ilk Pazar günü kutlanır. Farklı zamanlarda her yıl gerçekleşir, Geç arasında değişen Mart geç için Nisan.

Hıristiyanlıkta, Kutsal Hafta hafta önce Paskalya ve Palm Pazar günlerini içerir, paskalya öncesi Perşembe, İyi Cuma ve Kutsal Cumartesi. Avrupa'da, birçok ülke bazen Judas yangınları denir dev yangınlar yakarak Paskalya kutlamalarında. başlangıçta, Bu şenlik baharın gelişini kutlamak anlamına. İşte favori Avrupa ülkelerinin bazı Paskalya kutlamalarında kısaca bir bakmak.

 

Hollanda'da Easter başlayan

İçinde Hollanda, Paskalya için hazırlıklar Paskalya'dan önce günde başlamak. Bu gün “Vastenavond” veya Hızlı Eve olarak bilinir. Bu süre içinde, Hollanda kendi şenliklere katılmak isteyen yabancı turistlerin en önemli dalgalanma hoşlanır.

İnsanlar genelde bir festival ile izleyin Paskalya hizmetleri için kiliseye yemek. Çocuklar aydınlık bir şekilde dekore arayışı içinde yumurta avı devam haşlanmış yumurta veya çikolata yumurta. Eiertikken, insanların yumurtaları birbirine vurduğu favori bir Paskalya oyunudur.. Oyunun amacı sizin bozmadan diğer kişinin yumurta çatlamak etmektir.

Amsterdam trenleri Antwerp

Antwerp Breda trenleri

Amsterdam Trains Brüksel

Antwerp Utrecht trenleri

 

dutch flag

 

Fransa'da Paskalya Şenlikleri

Fransız özel kilise hizmeti katılarak Paskalya kutlamalarında, Bir bayram yemeği, ve Paskalya yumurtası avı. Sen çikolata tavşanlar dükkan ve pastaneler göreceksiniz, çanlar, ve baharın işaretleri.

Fransız ayrıca çikolata yumurta seviyorum, Çocuk paskalya yumurtası avı için yaygın bunları kullanarak. Fransız ayrıca yamaç çiğ yumurta aşağı yuvarlanan içerir yumurtanın haddeleme rekabet var. Havada taze yumurta savurma içeren çocuk oyun da var. Bir yumurta kırmak için öncelikle diğer çocuğa kendi şeker bazı verecek kaybeden belirlenir.

İlginç bir Paskalya gelenek içinde Fransa cloches volantes veya “uçan çan.” Cuma ve Paskalya Pazar sabahı arasında hiçbir kilise çanları. Sadece Paskalya Pazar günü kilise hizmeti çanları sonradır, İsa'nın dirilişini kutluyor. Fransa da bilinir onun çarmıha gerilme canlandırılmasıdır.

Paris trenleri Dijon

Paris trenleri Reims

Paris Trains Lille

Paris trenleri Turlar

 

 

İtalya'da Paskalya Şenlikleri

Paskalya İtalya La Pasqua olarak İtalyanlar tarafından anılır. diğer farklı Avrupa ülkeleri, İtalya'da Paskalya tavşanı veya Paskalya yumurtası avı görmez. Bu neşeli kutlama sevgili gelenekleri hakkında hepsi bu.

Dini alayı düzenlenmektedir İtalyan şehirleri Paskalya öncesi Cuma ve Cumartesi günleri ve kasabalar. Paskalya pazarında, kutlamaları önemli bir rol oynamaya gıda bekliyoruz. Enginar ve Angelino veya kavrulmuş bebek kuzu ve seçici olanlar için şenliklerin bir geleneğidir., Keçi de menüde. Ve insanlar hediye olarak güvercin şeklindeki veya taç şekilli ekmek ver.

Roma'da, St'de bir gece nöbeti oluyor. Kutsal Cumartesi günü Peter Bazilikası. Da başlar 9 Paskalya sabahı başlangıcı getiriyor olarak pm ve gece yarısına kadar devam ediyor. Paskalya pazarında, en beklenen kütle Papa verandasında bir nimet teslim ile başlar.

Papa ve Vatikan Çünkü, Roma Avrupa'da Paskalya şenlikleri için bir hedef olduğunu. İnsanlar kutlamalarına katılmak üzere dünyanın her yerinden gelip katılmak Vatikan Palm Pazar kitle. Çünkü ücretsiz, oldukça alabilirsiniz kalabalık.

Roma Trains Milan

Roma Trains Bologna

Roma Trains için Siena

Roma Trains için Lucca

Easter Festivities in Italy

 

 

Roma'da Paskalya ayinine katılmak planlıyorsanız, o en iyisidir Erken bilet rezervasyon. en iyi fiyatları keyfini önceden koltuk rezervasyonu. Çünkü gibi şehirlerde Paskalya şenlikleri popülerlik Roma, Paris, ve Amsterdam, o plan yapmak her zaman akıllıca.

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alabilir ya ve Sadece bir bağlantı ile bize bir kredi vermek Bu blog yazısı için, ya da burada tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feaster-festivities-europe%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)