Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 02/07/2021)

Efsaneler diyarı, Hanedanlar, kültürler, ve insanlar büyük büyülü Çin inşa ediyor, evi 10 Çin'de ziyaret edilecek en destansı yerler. Her yer nefes kesici, her parke taşında eski hikayeler anlatmak, köprü, ve tertemiz suyu 1000 göller.

Sonraki 10 Çin'de ziyaret edilecek en destansı yerler, binlerce yıldır büyüleyici gezginler, Öyleyse ömür boyu sürecek yolculuğa hazırlıklı ol.

 

1. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yer: Zhangye Danxia Yer Formu

Çarpıcı bir jeolojik fenomen, Gansu eyaletindeki Zhangye Danxia Ulusal Parkı, 10 Çin'de ziyaret edilecek en destansı yerler. İçinde 2009, "Kırmızı bulut" Danxia milli parkı, UNESCO dünya mirası alanı oldu.

Park bileşikleri 50 kilometrekare, Qilian sıradağlarının eteklerinde dinleniyor. Bu Doğa harikası Dünyanın dört bir yanından gezginleri çeken güzelliği oluşturmak binlerce yıl aldı. Bir zamanlar okyanus olan alan, arazi biçimini yavaşça zirvelere ve patikalara dönüştürdü, turuncudan yeşile, kesinlikle nefes kesici güzel.

Çin'deki Danxia Arazi Formuna Nasıl Gidilir??

Bir saat içinde Lanzhou'dan Zhangye'ye uçabilirsiniz., veya al tren yolculuğunun çevre dostu yolu. Bu sadece 6 trenle saat.

 

China's Zhangye Danxia Landform

 

2. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Yuanyang Pirinç Terasları

Eğer macera arıyorsan, sonra destansı bir macera bekliyor 3,000 Yuanyang pirinç teraslarındaki basamaklar. Yunnan bölgesinde bu muhteşem pirinç teraslarını bulacaksınız., Ailao dağ yamaçlarında. Büyüleyici Hani insanları bu harika manzarayı yarattı 2,500 Yıllar önce.

"Yetenekli heykeltıraş" bir UNESCO Dünya Mirası çıplak ellerinde site, Kızıl nehir boyunca 113 kilometrekare. Kasım, Çin'de ziyaret edilecek en destansı ikinci yeri ziyaret etmek için en iyi zamanlardan biridir..

Yuanyang Pirinç Teraslarına Nasıl Gidilir?

İlk, Kunming kasabasına gitmelisin, ve sonra otobüsle Yuanyang'a. Jianshui'ye hızlı tren seyahat etmenin en rahat yolu olacak, ve sonra Yuanyang'a giden otobüse binin.

 

Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Yuanyang Pirinç Terasları

 

3. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Qinghai Gölü

Çin'deki en yüksek göl, Qinghai Gölü, Çin'de ziyaret edilecek en destansı üçüncü yerdir. Bu nefes kesici gölü ziyaret etmeye karar verirseniz, Koko Nor Gölü'nü bilmelisin, Tibet Platosu'nun kuzeydoğusunda. bu nedenle, Tibetliler ve Tibetli rahipler onu kutsal sayıyor.

Bu gerçeğe ek olarak, değişen mevsimsel manzara, Qinghai gölünü olağanüstü ve Çin'de başka hiçbir yere benzemeyen hale getirin. Yaz aylarında tam anlamıyla Qinghai Gölü'nü ziyaret edebilirsiniz., sonbahar veya ilkbahar, ve her seferinde tamamen farklı bir göl keşfedin.

Qinghai Gölü'ne Nasıl Gidilir?

birinci olarak, Xining'e giden trene binin, ve sonra otobüse binebilir veya Qinghai gölüne araba kiralayabilirsiniz..

 

Qinghai Gölü, Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Bir Yer

 

4. Zhangjiajie – Yağış Sütunları

Sütun benzeri oluşumlar, sarp Zhangjiajie orman parkı, Çin'de mutlak hayranlık uyandıran doğa harikasıdır.. Zhangjiajie, dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız türünün tek örneği bir kumtaşı oluşumudur.. Çin'de ziyaret edilecek bu destansı yer, 200 zirveler, kuleler, ve dünyadan yükselen dağlar.

ek olarak, bu ücra bölgede yaşayan üç azınlık ile tanıştığın için şanslı olacaksın, ve Çin su geyiği ve Çin dev semender gibi nesli tükenmekte olan türler.

Zhangjiajie Oluşumlarına Nasıl Gidilir??

Pekin'den seyahat ediyorsanız, Şanghay, veya Xian, sonra Zhangjiajie'ye giden bir trene binin.

 

Zhangjiajie - Çin'de yağışlı sütunlar

 

5. Jiuzhaigou – Renkli Alp Gölleri

Şaşırtıcı şelaleler, göller, 9 Tibet köyleri, ve en çok güzel manzara, Jiuzhaigou vadisini 10 Çin'de ziyaret edilecek destansı yerler. Jiuzhaigou'yu Min Shan sıradağlarında bulacaksınız, ve aslında bir Ulusal park.

Yükseklikte 2,472 m. Beş Çiçek Gölü'nü bulacaksın. Eşsiz renkleri sayesinde kesinlikle gezmeye değer, göl dibindeki traverten kayanın bir sonucu, ve renkli algler. Bunlar 2 gerçekler, tepelerin ve çarpıcı fauna ile çevrili mavi-turkuaz suyun Alp gölü etkisini yaratır.

Jiuzhaigou'ya Nasıl Gelirim?

Chengdu'ya gitmen gerekecek, Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinin başkenti otobüs ile ve uçuş.

 

Jiuzhaigou, Çin'de Renkli Alp Gölleri

 

6. Batı Sichuan Eyaleti – Daocheng Yading Doğa Koruma Alanı

Çin'in güzel doğasına bir kaçış planlıyorsanız, karlı zirveler, bozulmamış göller, ve yürüyüş cenneti, o zaman Yading doğa rezervi sizin için idealdir. Çin'in Sichuan eyaletindeki bu destansı yeri keşfedeceksiniz, ve en azından zaman ayırsan iyi olur 2-3 günler, tüm harikalarını keşfetmek.

"Last Shangri-La" üç Chianrezig'e ev sahipliği yapıyor, Jambeyang, ve Chanadorje dağları, bir üçgen oluşumu oluşturan, ve Daocheng'in en güzel manzaralarını bulacağınız yer. Dahası, hazırlıklı olsan iyi olur 1,000 göller, Aralarında Erong "Süt" gölü, ve muhteşem Beş Renkli Danzhen gölü 4,600 metre.

Daocheng Yading'e Nasıl Gidilir??

Zamanın kısaysa, sonra Yading havaalanına uçun, ve sonra havaalanı otobüsüyle Daocheng'e gidin. Ayrıca Shangri-La otobüsüne de binebilirsiniz., ve oradan Yading'e bir gezi otobüsüne binin. ancak, Çin'deki bu destansı yeri gerçekten keşfetmek istiyorsan, daha sonra Daocheng'de bir gece kal.

 

Epic China's Western Sichuan Province - Daocheng Yading Doğa Koruma Alanı

 

7. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Fenghuang, Hunan Eyaleti

Fenghuang, bölgemizdeki geleneksel yerlerden biridir. 10 Çin listesinde ziyaret edilecek destansı yerler. Bu iyi korunmuş kasaba, Qing hanedanı ve eski atmosferini ve görüşlerini uzun süre korumuştur 300 yıl.

bu nedenle, Bu büyüleyici şehre adım attığınızda, zamanda geriye doğru yürüdüğünü hissedeceksin. Kasabanın ahşap evleri, köprü, tapınaklar zamana göre dokunulmaz ve gece veya gündüz muhteşem bir atmosfer yaratır.

Hikayelere göre, kasaba, "Phoenix" adını aldı 2 Phoenix çok güzel olduğu için ayrılmak istemedi, bu yüzden onu izlemek için kaldılar.

Fenghuang'a Nasıl Gidilir?

Sadece Fenghuang'a otobüs var, tren yok. Hunan'daki yakın kasabalardan otobüse binebilirsiniz, Changsha gibi, ve Zhangjiajie.

 

Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Fenghuang, Hunan Eyaleti Manzaralı doğa

 

8. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Çin seddi

Çin Seddi dünyanın harikalarından biridir, açıkça görülüyor ki bizim 10 Çin'de ziyaret edilecek en destansı yerler.

Üzeri için 2,300 yıllardır Çin Seddi, Kuzey Çin'in manzarasına hakim, ve Çin'e yapılan her gezinin en önemli noktası. ne yazık ki, doğal erozyon ve insan hasarı nedeniyle yıllar içinde - 2,000 bundan kilometreler gitti olağanüstü dönüm noktası.

Tüm duvar boyunca yürümeyi hayal ediyorsanız,, seni alacak 18 Çin Seddi yürüyüşünü tamamlamak için en az ay.

Çin Seddi'ne Nasıl Gidebilirim?

Pekin'den Badaling tren istasyonuna trenle gidebilirsiniz, ve sonra Badaling Seddi bilet gişesine ücretsiz servis otobüsüne binin.

 

Çin Seddi, Çin'de Ziyaret Edilecek Destansı Yerler arasında elbette en çok bilineni.

 

9. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Qiandao Gölü

Daha fazlasıyla 1000 adaları, Qiandao gölü, dünyanın en destansı yerlerinden biridir, bırakın Çin. Bu muhteşem gölü Chunan ülkesinde bulacaksınız, Zhejiang eyaleti, bir alanı kapsayan 580 kilometrekare.

Bin ada gölü insan yapımıdır ve barajın inşasından sonra yaratılmıştır. 1959. Çin'deki Qiandao gölüne seyahat edecek kadar şanslıysanız, birçok gölünü ve orman parkını keşfederken destansı bir zaman geçireceksiniz.

Qiandao Gölü'ne Nasıl Gidilir?

Qiandao gölüne seyahat etmenin en iyi yolu, Hangzhou'dan Qiandaohu İstasyonu'na giden trene binmek ve ardından bir taksiye binmektir. Qiandao Gölü.

 

 

10. Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Lijiang Antik Kenti

Lijiang, bölgemizdeki ikinci eski şehirdir. 10 Çin listesinde ziyaret edilecek destansı yerler, ve biri 4 Çin'deki en iyi korunmuş eski şehirler. Lijiang'ın tapınakları, Kapalı bir avluya sahip eski kiremit çatılı evlerin eşsiz Naxi mimarisi, oldukça güzel.

Lijiang’da yürürken Arnavut kaldırımlı sokakları, yukarıdaki kırmızı fenerler, ve keşfet 354 köprü, Naxi halkının kültürüne hayran kalacak ve büyüleneceksiniz, ve mimari.

Fenghuang Antik Kentine Nasıl Gidilir?

Lijiang'a gitmenin en iyi yolu Antik kasaba alarak Çin treni Lijiang tren istasyonuna, sonra otobüs veya araba ile.

 

Çin'de Ziyaret Edilecek Epik Yerler: Lijiang Antik Kenti

 

Burada Kaydet A Train, Bunlara seyahatinizi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 10 Çin'de trenle ziyaret edilebilecek en destansı yerler.

 

 

Do blog gönderimizi yerleştirmek istiyorsanız "10 Ziyaret Edilecek En Efsanevi Yerler Çin'de"Sitenize? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fepic-places-visit-china%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)