Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 29/10/2021)

İtalya en popüler biridir turizm merkezlerini dünyada. İnsanlar fantastik gıda ülkeye akın, kültür, ve zengin tarihi. Aslında, Hatta İtalya'nın cazibesini yaşamaya büyük şehirleri ziyaret etmek gerekmez. Bu çekici streç iyi bir örnektir İtalyan Rivierası olarak bilinen beş ülke. Bu bir popüler bir hedef isteyen insanlar modern yaşamın stresli temposundan Akdeniz kıyı şeridi ve bağlantı kesme zevk için. İtalya'nın kıyılarında izole kasaba ve köylerde bir çok Varken, Cinque Terre kasaba farkla en popüler olan. Bu nedenle ilgi için fantastik hedef, Bir Tren Kaydet Cinque Terre'yi Trenle nasıl görebileceğiniz konusunda hızlı bir rehber hazırladı.

 

Neden Go By Tren?

Bir tren en iyi seçenektir neden Cinque Terre ziyaret etmemiş Birçok turist merak edebilirsiniz. bu huzurlu bölge iyi geliyor bir araba kiralama ve sürüş, sağ? Yanlış. bu mümkün değil anlamak için, o Cinque Terre oluşturan bilmek esastır. Cinque Terre öncelikle beş balıkçı köyleri oluşur, Bu nedenle adı (beş topraklar). Bu köyler Vernazza, Korniglia, Manarola, Riomaggiore, ve Monterosso al Mare. Etraflarındaki minik topluluklarla aslen beş kaleler vardı. Hayatta kalmak, Bu köyler balıkçılık ve tarım katıldı. köyleriydi, Yakın zamana kadar, ile bağlanmıştır yürüyüş yolları ve yalnızca erişilebilir idi tren ile veya deniz.

onlar yıllar önce olduğu gibi bu köyler tek başına artık. ancak, onlar hala birçok zevk uzak bir duygu korumak. Yollar artık köylerde bazı yol açıyor, ancak bunlar çok dardır ve yollara yeni olanlar için tehlikeli bir yolculuk olabilir. Eğer araba ile köylerde ulaşırsanız, Eğer araba ile aralarında seyahat etmek mümkün olmayacaktır. herhangi bir tehlike ve rahatsızlık önlemek için, o nakil trenlerin en uygun sistem ile köyleri ziyaret etmek en iyisidir.

 

Cinque Terre Tren Hattı itibaren Bekler?

Cinque Terre tren hattı altı durak vardır. Bu durak sırası La Spezia olduğunu (bölgede merkezi bir ulaşım merkezidir), Riomaggiore, Manarola, Korniglia, Vernazza, Monterosso, ve son olarak da Levanto. Bu geziler nispeten kısa olduğunu ve çok zaman yapmayız. Riomaggiore La Spezia uzanan yolculuk sürer 10 dakika. Cinque Terre şehirleri arasında gezileri üzeresiniz 5 dakika her. Bu trenler karanlık tünellerden geçmesi 1870'lerde tarih geri. Karanlıkta geçmekte ve sonra aniden parlaklık görme heyecan verici bir deneyimdir ve Çarpıcı görüntüler Akdeniz'in.

biri hedeflere arasındaki kısa mesafeyi verilen beklediğiniz gibi bu trenler kadar sık ​​değildir. Genellikle her saat bir kez çalıştırmak, ancak bu zaman zaman değişebilir. ancak, istemek her zaman en iyisidir ek seyahat bilgileri Biletinizi satın alırken. Bu takvimi ve seyahat süresini bilmenin yanı sıra tren yolu, o biletleri doğrulamak için çok önemlidir. doğrulama makineleri kendinizin kullanabileceği tren platformlarda vardır. Tek yapmanız gereken tek şey küçük sarı makinenin yuvasına bilet dar ucuna kaydırın ve damga duymak için sabırsızlanıyorum edilir.

Arriving Cinque Terre by Train

 

1. Hızlı Kılavuzu Cinque Terre tarafından Tren: Riomaggiore

Riomaggiore Ya ilk durağı olacak (La Spezia dan başlı eğer) ya da beşinci durdurma (Eğer Levanto dan başlı eğer). ancak, büyük ihtimalle birçok Cinque Terre ziyaretçiler için ilk durağı olacak, oraya en hızlı yoludur beri. Riomaggiore beş köyün büyüğüdür, Ana parkı ofis olmadığından ve gayri resmi başkenti. binalar dik uçurumun üzerine tüm tünemiş, minik limana tüm yol. pastel evleri soyma sahne pitoresk ve sonsuza dek hafızada kalacak. O gün batımında görmek için harika bir manzara, ve mutlaka görülmeli özel bir anı paylaşmak isteyen çiftler.

Riomaggiore Trains için La Spezia

Floransa Riomaggiore trenleri

Modena Riomaggiore trenleri

Riomaggiore Trains için Livorno

Riomaggiore Italy

 

2. Manarola

Manarola ilk bakışta Cinque Terre sahil aşağı dökmek gibi görünen bir petit köyüdür. yanılsaması basamaklı renkli binalar bir güzel bir manzara. İtalyan kültürü ve engebeli doğanın mükemmel bir karışımıdır. Eğer güzel görünümü almaya kez, Eğer köy keşfedebilirsiniz. Manarola bir tekne rampa ve yüzme delik bulunmaktadır küçücük bir liman vardır. Bu mükemmel bir yer yüzebilir ve bazı uçurum dalışı pratik. Manarola sakinleri ait çok sayıda balıkçı tekneleri limana eşlik ediyor. alıcı ve balık yemek geleneği hala hayatta ve köyde gelişen.

Manarola Trains için La Spezia

Manarola Trains için Riomaggiore

Manarola Trains Sarzana

Manarola Trains için Levanto

Manarola to Cinque Terre by Train

 

3. Hızlı Kılavuzu Cinque Terre tarafından Tren: Korniglia

Beş köyün her birinin kendine özgü bir çekiciliği var. o kıyıda olmadığından Corniglia özeldir. ancak, o plajlar ne yoksun, birden kendine özgü güzelliği ile telafi ediyor. Corniglia, daha uzak hissediyor diğer köyler. ancak, Bir daha rahat ve yerel bir atmosfer sunuyor. Köy sıklıkla zorlu yollar için gözardı edilir. tekneyle ulaşılabilen diğer köylerde aksine, Corniglia açık tepelerin üstü ve denize erişimi yok. Oraya ulaşmanın tek yolu Cinque Terre yolunu yürümek ya da trene. ancak, tren herhangi bir fiziksel efor harcayacak olmaz nota esastır. Köy merkezine ulaşmak ve küçük köyün sunduğu her şeyi görmek için yine de birkaç merdiven çıkmanız gerekecek.

Corniglia'da bir harika bakış açısı bu, çevredeki tepelerin ve geniş okyanusların çoğunu görmenizi sağlar. Köyde belvedere gidip Cinque Terre güzellik almak için harika bir yerdir. Eğer tatlar köy teklifler keyfini Bunu yaptıktan sonra, Lezzetli şaraba şaşırtıcı pesto dan. Corniglia şarap yapıyor zengin bir geçmişi vardır, ve halk dost şanslı yeterince iseniz, Eğer tat ve onların şarapları hakkında bilgi verebilir.

Corniglia Trains için La Spezia

Floransa Corniglia trenleri

Manarola Corniglia trenleri

Corniglia Trains için Levant

 

 

4. Vernazza

Vernazza sadece Cinque Terre en güzel köylerinden biri olarak kabul edilir, ancak İtalya'nın tüm ülke. Kesinlikle yolculuğun aşık birçok düşüş yapar Cinque Terre tacı mücevher. Diğer köyler yoksun olduğunu daha şık ve geleneksel bir his vardır. Bunu olağanüstü yemekler ve harika manzaralarla birleştirin, ve ikinci bir ziyaret garanti bir yer almak. Vernazza zaman Doria kaleyi ziyaret ettiğinizden emin olun. Bu önce köy yıllardır insanları korumalı son orijinal kulelerden biri içeriyor.

Vernazza Trains için Corniglia

Floransa Vernazza trenleri

Vernazza Trains Bologna

Vernazza Trains için Riomaggiore

Vernazza Coast

 

5. Hızlı Kılavuzu Cinque Terre tarafından Tren: Monterosso Al Mare

Monterosso al Mare kuşkusuz Cinque Terre en turistik ve tatil gibi şehridir. Bu arabalar var, oteller, ve turistler için mükemmel çakıllı plajlar. İtalya'nın bu şaşırtıcı parçası ziyaret etmek isterseniz, ancak daha modern bir havası tercih, Daha sonra Monterosso size göre. Monterosso akşam yürüyüşlere için mükemmel bir mesire vardır, ve daha da iyi, hiç kimsenin deniz ürünlerinin tadını yapacak fine dining var.

Roma Tivoli trenleri

Roma Trains Tivoli

Perugia Tivoli trenleri

Orvieto Tivoli trenleri

Monterosso Al Mare Sea

 

Gördüğün gibi, Cinque Terre eşsiz İtalyan deneyim yaşamak isteyen teklif ziyaretçilere bir yeri vardır. Unutulmaz bir deneyim vaat beş benzersiz köy vardır. senin Train için Kitap A Bilet ve başka hiçbir şeye benzemeyen bir macera yaşamanıza izin verin.

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “Hızlı rehber: Nasıl Seyahat Cinque Terre tarafından Tren” Siteniz üzerine? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-cinque-terre-train/?lang=tr – (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)