Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/02/2022)

Antik tapınak taşları konuşabilseydi, eski uygarlıklardan bahsederlerdi, istilalar, kültürler, ve aşk. , 12 Dünya Çapındaki Antik Tapınakların çoğu iyi korunmuş ve güzellik ve heykel açısından etkileyicidir.. Mısır'daki firavun tapınaklarından Güneydoğu Asya'daki Budist ve Hindu tapınaklarına, bu eski tapınaklar tarihi mücevherlerdir.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Dünyadaki En Antik Tapınaklar: Knossos Sarayı

Tunç çağında ibadet yeri ve siyasi hayatın merkezi, Knossos Sarayı dünya çapındaki en eski tapınaklardan biridir.. Knossos tapınağı Girit'teki Minos uygarlığının merkeziydi. Dahası, antik tapınak dünyanın en iyi korunmuş tapınaklarından biridir.

İlk Knossos tapınağı inşa edilmiştir. 1900 bir tepe üzerinde M.Ö., ama Girit'teki birçok depremden biri onu yok etti. ancak, hemen ardından başka bir tapınak inşa edildi ve volkanik bir patlamada yıkıldı. Böylece, bugün ayakta duran Knossos tapınağı, 3rd tapınaktan 1375 MİLATTAN ÖNCE. Knossos tapınağı bunlardan biridir. en iyi tarih meraklıları destinasyonları kalıntılardaki efsaneleriyle.

Frankfurt Berlin trenleri

Leipzig Berlin trenleri

Hanover Berlin trenleri

Hamburg Berlin trenleri

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. Gobekli Tepe

Stonehenge'den önce 6,000 yıllar, Türkiye'nin güneydoğusundaki Göbekli taşlarının dünyadaki ilk tapınağın kalıntıları olduğuna inanılıyor. , 11,000 yıllık Göbekli Tepe taşları bir tepede ibadethaneydi.

ancak, bölgede insan yerleşimine ait herhangi bir bulguya rastlanmamıştır., ama yer, birçok göçebe avcı ve toplayıcının yolculuğunda bir noktaydı.. Böyle, Göbekli Tepe tapınağı bir sığınak olarak hizmet etti, dini önemi olan.

Rimini Verona trenleri

Roma Verona trenleri

Floransa Verona trenleri

Venedik Verona trenleri

 

3. Dünyadaki En Antik Tapınaklar: Hacer Qim

ile yapılmış 20 merkezde tonlar megalit taşı, Hagar Qim tapınağı dünya çapındaki en etkileyici tapınaklardan biridir.. Böylece, Hagar Qim aynı zamanda Malta Prehistorik dönemine ait tipik bir tapınaktır..

Hagar Qim tapınağındaki en olağanüstü özelliklerden biri, iki odadan birinde elips şeklinde bir delik olmasıdır.. Yazın ilk gününde, güneş ışınları bu delikten geçer ve bir taş bloğu aydınlatır.. Malta gezinizde Hagar Qim'i ziyaret edebilirsiniz., ve hayranlardan birine hayran kalın 12 dünyanın en eski tapınakları.

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

4. Dünya Çapında Antik Tapınaklar: Seti Tapınağı

Son derece iyi korunmuş, Seti Tapınağı on dokuzuncu hanedandan. Seti tapınağı, Seti ve oğlu II. Ramses'in eseridir.. Baba yaratmaya başladı, oğlu etrafındaki süslemeleri ve avluları tamamlarken.

Bugün, Seti Tapınağı'nı ziyaret edebilirsiniz, üzerinde günübirlik gezi Kahire'den. Oradayken tapınağın duvarlarındaki Abydos grafitisine dikkat etmelisiniz..

Interlaken Zürih trenleri

Lucerne Zürih trenleri

Zürih Trains için Bern

Cenevre Zürih trenleri

 

 

5. Dünyadaki En Antik Tapınaklar: Hipogeum Tapınağı

Dünyanın en eski yeraltı tapınağı, Malta'daki en iyi korunmuş Hypogeum tapınağıdır.. Dikkat çekici tapınak 6,000 yaşında, 3 seviyeler birbirine bağlı odalardan oluşan antik tapınak.

Hypogeum tapınağı önce bir ibadet ve dua yeriydi., ancak daha sonra antik tapınak bir mezar alanına dönüştü. Ziyaretçiler duvarlardaki kırmızı tablolara hayran kalabilirler., Malta adalarındaki tek tarih öncesi tablolar. ek olarak, Valetta Müzesi'nde tapınakta bulunan özel eserleri görebilirsiniz..

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

6. Luksor Tapınağı

Luksor tapınağının odalarından geçerken, yüzlerce yıllık geçmişe gidiyorsun. Her adım sizi Ramses II çağına götürür, ve eski Mısır'ın dini hayatı.

Luksor Tapınağı, eski Mısır dininde büyük bir öneme sahiptir.. bunlara ek olarak, Tanrı Amon, firavunun yıllık taç giyme töreni sırasında Luksor tapınağında yeniden doğuş yaşadı..

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

Luxor Temple

 

7. Dünyadaki En Antik Tapınaklar: Stonehenge

Devasa taş daire, tarihin dünyanın en büyük gizemlerinden biridir.. Stonehenge Wiltshire'da gururla duruyor, İngiltere. Hayran olmak için yüzlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Tarih ve arkeoloji dünyasındaki uzmanlar, Stonehenge'i druidlerin inşa ettiğine inanıyor.

Stonehenge tarih öncesi zamanlarda dini amaçlara sahip olabilirdi. İşaretlerden biri de taşların dizilişi ve anıtın gün doğumuna dönük olması.. Bu dev taşların İngiltere'deki bu özel yere nasıl getirildiği hala belli değil., Stonehenge, dünya çapında ziyaret edilecek en popüler tapınaklardan biridir..

Amsterdam için Londra Trenler

Paris Londra trenleri

Berlin Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

Stonehenge

 

8. Ggantija Tapınakları

Malta'daki antik Ggantija, aralarında öne çıkıyor. 12 dünyadaki en eski tapınaklar. Bu, iki tapınak kompleksi olduğu gerçeği sayesinde.. Dahası, Ggantija tapınaklar, onları inşa eden devasa taşlar sayesinde isimlerini aldı.

Dahası, dünyanın en büyük tapınaklarından birini ziyaret etmenin yanı sıra, dünyanın en eski taş anıtından geçiyor olabilirsin.

Milan Torino trenleri

Torino trenleri Como Gölü

Cenova Torino trenleri

Parma Torino trenleri

 

9. Dünya Çapında Antik Tapınaklar: Amada Tapınağı

Mısır tapınakları, zarif boyutlarıyla dünya çapında ünlüdür., Ve tasarım. Mısır'daki tapınaklar, dünyanın en güzel tapınakları olarak bilinir.. Duvarlardaki hiyeroglifler ve oymalar sayesinde, Amada Tapınağı güzellikte bir istisna değildir.

Küçük, yine de etkileyici Amada Tapınağı'nın duvarlarında zarif oymalar var. Yazıtlar Mısır tarihinde Mısır'ın Libyalı istilası gibi önemli olayları paylaşıyor.. Böyle, Nasser Gölü'nün en eski tapınaklarını ziyaret etmek isterseniz, çantalarını topla ve Nubia'ya git.

Basel Interlaken trenleri

Cenevre Zermatt trenleri

Zermatt Trains için Bern

Lucerne Zermatt trenleri

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. Mundeshwari Devi Tapınağı, Bihar

Dünyanın en eski işlevsel Hindu tapınağı, Mundeshwari tapınağı Kaimur'da. Küçük, ama taş oymalarında etkileyici, tapınak Lord Shiva ve Shakti'nin bir sembolüdür. Mundeshwari Tapınağı'nın ziyaretçileri, Gupta döneminden büyüleyici oymalara ve o dönemdeki hayata hayran kalabilirler. 625 MİLATTAN ÖNCE.

Güzel tapınak Mundeshwari Tepesi'nde, diğer birçok önemli kalıntının bulunduğu yer. eğer hayransan Hinduizm tarihi ile, Mundeshwari Tapınağı'nı ziyaret etmelisin. Lord Shiva ve Shakti'nin özel bir yerde birlikte yaşadığı sembolizmi hakkında daha fazlasını keşfedeceksiniz..

Roma Trains Milan

Roma trenleri Floransa

Roma Trains Venedik

Roma Trains Napoli'nin

 

11. Dünyadaki En Antik Tapınaklar: Borobudur Endonezya

Endonezya'daki Borobudur Tapınağı, dünyanın en büyük Budist tapınağı olmasıyla ünlüdür.. Bugün birçok Budist, Java adasındaki Borobudur tapınağını hac ziyaretinde ziyaret ediyor..

Borobudur Tapınağı'nı ziyaret ettiğinizde, görünce şaşıracaksınız 56,000 Bu Budist tapınağını oluşturan metreküp gri volkanik taş.

Offenburg Freiburg trenleri

Stuttgart Freiburg trenleri

Leipzig Freiburg trenleri

Nürnberg Freiburg trenleri

 

Borobudur Indonesia

12. Hatşepsut Tapınağı

en kutsal yer, Hatshepsut tapınağı 18. yüzyıldan kalma. Firavun Hatshepsut, tapınağı Deir El-Bahri'nin kayalıklarına inşa etti., yani tapınağın kayalıklara karşı cephesi’ manzara dünya çapındaki en etkileyici manzaralardan biridir..

Antik tapınak Yeni Krallık döneminden, ama yıllar içinde tapınak amacını bir tapınaktan bir manastıra değiştirdi. Deir El-Bahri demek “Kuzey Manastırı”, Hatshepsut Tapınağı'nın arazisinde bir şapel bile var..

Münih Hallstatt trenleri

Innsbruck Hallstatt trenleri

Passau Hallstatt trenleri

Rosenheim Hallstatt trenleri

 

Temple of Hatshepsut

 

biz Bir Tren Kaydet Bunlara bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. 12 Dünyadaki En Antik Tapınaklar.

 

 

“Dünya Çapında 12 En Antik Tapınak” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)