Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 05/11/2021)

Gökyüzüne yükselen, devamındaki 10 dünyanın en güzel gökdelenleri dünyanın en iyi mimarlarının başyapıtlarıdır. Fütüristik öğeleri harmanlamak, sürdürülebilir ve yeşil özellikler, bunlar 10 güzel binalar aynı zamanda dünya çapında en çok ziyaret edilen yerlerden bazılarıdır..

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Dünyanın En Güzel Gökdelenleri: Parça

306 metre boyunda, Shard kulesi, Londra'daki en tanınmış gökdelendir. İle Londra'daki en iyi görüntüleme platformu, gökdelenin çatısından güzel şehir silüetini görebilirsiniz. Görüntüleme platformu, 244 metre ve Londra'nın neredeyse her köşesine kadar manzara sunuyor.

içinde açıldı 2003, Shard dünyanın her yerinden ziyaretçi çekiyor. Çoğunlukla benzersiz mimari tasarımın dünyadaki tüm büyük gökdelenler arasında öne çıkması nedeniyle. Shard tasarımı cam parçalardan oluşur ve bir cam parçası olarak tasarlanmıştır., var 11,000 Shard'ın yapısındaki cam paneller. Böyle, Londra'dayken görülmeye değer, Katlardaki Shard restoranlarında muhteşem bir gün batımı yemeği ile birlikte 31-33, İngiltere'deki en yüksek.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

The Shard is one of the most Beautiful Skyscrapers Worldwide

 

2. Dünyanın En Güzel Gökdelenleri: Evrim Kulesi Moskova

246 metre boyunda, Moskova'daki sarmal Evrim Kulesi, dünyanın en büyüleyici gökdelenlerinden biridir.. Güzel gökdelen, Moscow City'deki Moskova'nın iş bölgesine hakimdir ve Moskova Nehri'ne bakmaktadır.. Bir metro istasyonu ile, alışveriş Merkezi, ofisler, ve yeşil alanlar, bu Evrim Kulesi, Moskova'nın en çok ziyaret edilen cazibe merkezlerinden biridir.

Mimari yapı akıllara durgunluk veren ve hayranlık uyandıran, Evrimi onlardan biri yapmak Rusya'da ziyaret edilecek en şaşırtıcı yerler. Böyle, Rus gökdeleninin dünya çapında birçok seyahat fotoğrafına sahip olduğunu ve dünya çapındaki mimarlar ve mühendisler için bir taklit kaynağı olduğunu söylemeye gerek yok..

Viyana'dan Budapeşte'ye Trenle

Prag'dan Budapeşte'ye Trenle

Münih'ten Budapeşte'ye Trenle

Graz'dan Budapeşte'ye Trenle

 

A Beautiful Skyscraper In Moscow from the bottom up - The Evolution Tower

 

3. Dünyanın En Güzel Gökdelenleri: Empire State binası

Dünyanın en ünlü ofis binası, beri Empire State Binası 1931. Olağanüstü New York kazıyıcı, 1920'lerde dünyanın en yüksek gökdelenlerini inşa etme yarışında inşa edildi.. Empire State Binası, mimarlar Raskob ve Smith, Manhattan'ın silüetine hakim olan epik bir gökdelen tasarladığında yarışı kazandı. 381 metre.

Empire State Binası, New York'un mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biridir. 38. kattan, güneşin doğuşunu hiç uyumayan şehirle birlikte karşılayabilirsiniz. Central Park manzaralı, Beşinci Cadde'den Times Meydanı'na, Empire State Binası'ndan manzaralar unutulmaz.

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

A Beautiful Skyscraper In New York The Old Empire State Building

 

4. Şanghay Kulesi

Dünyanın en yüksek ikinci gökdeleni, Şanghay Kulesi ulaşır 632 metre. Nefes kesen Şanghay silüetine hakim olmak, Şanghay Kulesi, tüm yıl boyunca Şanghay manzarası sunan dünyanın en yüksek izleme platformuna sahiptir..

Ek benzersiz özellikler arasında bir cam cephe bulunur, dönen bir üst ile, ve en büyüleyici özelliklerinden biri yeşil iç mekanlardır.. Yeşil tasarıma ek olarak, kule kendi içinde bir şehir olarak tasarlandı, otel, perakende alanları, ofisler, ve ziyaretçilerin halka açık alanları. Şanghay Kulesi sadece bir tanesi değil. 10 dünyanın en güzel gökdelenleri, ama aynı zamanda en büyüğü, barındırabilme özelliği ile 16,000 insanlar.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

foggy night & Shanghai Tower

 

5. Çin Bankası Kulesi Hong Kong

Hong Kong'un silüetine hakim olmak, Çin Bankası binası, Çin'deki en dikkat çekici gökdelenlerden biridir.. saat 367 metre, Bank of China Tower, dünya çapındaki en yüksek gökdelenlerden biridir ve Hong Kong'un merkezindeki en dikkate değer binadır.. Dışta keskin kenarlar ve üçgen tasarımlar, Çin Bankası sizi saatlerce izlemeye devam edecek.

Hong Kong'a gelen çoğu ziyaretçi bu gökdeleni benzersiz bulurken, etkilenmeyen birkaç tane var. Bunun nedeni, BOC'yi diğerlerinden ayıran özelliklerdir. güzel binalar Çin'de. Keskin kenarlar ve X, Feng Shui'de negatif sembollerdir. ancak, olası olumsuz şans, gezginlerin her gün bu mimari güzelliğe hayran kalmasını engellemez.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Bank of China Tower in Hong Kong

 

6. Marina Bay Sands Singapur

Biri 10 dünyanın en güzel gökdelenleri, bir tatil köyü. Marina Sands, Marina Bay ile karşı karşıya, restoranlarla, bir kumarhane, bir tiyatro, üç kulede, 340 metre uzunluğundaki bir SkyPark ile birbirine bağlı. ek olarak, en şaşırtıcı kompleks dünyanın en yüksek sonsuzluk havuzuna sahiptir.

Mimar Moshe Safdie, gökdelenin tasarımının bir iskambil destesinden ilham aldığını açıkladı.. Sonsuzluk havuzundan Singapur'un muhteşem manzarası var, 57. katta. ek olarak, Gardens by The Bay'den muhteşem Marina Bay Sands gökdelenine hayran olabilirsiniz., Singapur'da ziyaret edilecek başka bir muhteşem yer.

Milano'dan Napoli'ye Trenle

Floransa'dan Napoli'ye Trenle

Venedik'ten Napoli'ye Trenle

Pisa'dan Napoli'ye Trenle

 

The Green gardens at Marina Bay Sands Singapore

 

7. Dünyanın En Güzel Gökdelenleri: Tokyo Gök Ağacı

İle 2 gözlem güverteleri, Tokyo Skytree gökdeleni dünyanın en yüksek beş gökdeleninden biridir. saat 634 metre, dünyanın en yüksek kafesinde kahve alabilirsin, Tokyo'nun muhteşem manzarasına sahip. Skytree bir televizyon ve yayın kulesi olarak inşa edildi ve daha sonra Tokyo'nun en önemli simge yapılarından biri haline geldi..

Gözlem güvertelerine ek olarak, ve kafe, üssünde bir akvaryum ve planetaryumu ziyaret edebilirsiniz.. Gözlem güverteleri sunar 360 Japonya'daki en fütürist ve heyecan verici şehrin derece manzaraları, ve Asya. Alt çizgi, Tokyo'nun Skytree gökdelenindeki manzaraları hayranlıkla izleyerek ve birçok muhteşem tesisi ziyaret ederek tam bir gün geçirmeye hazır olun.

Milano'dan Roma'ya Trenle

Floransa'dan Roma'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Roma'ya

Napoli'den Roma'ya Trenle

 

Skytree is A Beautiful Skyscrapers In Tokyo

 

8. Kanton Kulesi Guangzhou

Çin, modern ve antik çağın büyüleyici bir karışımıdır., bulutlara yükselen gökdelenlerin yanında tapınakların hayatta kaldığı yer. Biri Çin'de ziyaret edilecek en iyi yerler Guangzhou ve astronomik Kanton Kulesi. destanda 604 metre yükseklik, Kanton Kulesi, Guangzhou'daki herhangi bir noktadan görülebilir.

Canton Tower'da yapılacak en iyi şeylerden biri, tepede bir tramvay yolculuğu yapmaktır.. Böyle, yükseklik korkunuz yoksa, gece gel, kule parlak gökkuşağı renkleriyle aydınlatıldığında. Tramvay kombinasyonundan seyir güvertesi biletine, Kanton Kulesi'ni ziyaret etmek olağanüstü bir deneyimdir ve sadece tabanda durmaktan daha fazlasıdır..

Interlaken'den Zürih'e Trenle

Luzern'den Zürih'e Trenle

Bern'den Zürih'e Trenle

Cenevre'den Zürih'e Trenle

 

Canton Tower Guangzhou

 

9. Liebian Uluslararası Binası

İnsan yapımı en büyük şelale, dünyanın en nefes kesici gökdeleninin muhteşem bir özelliğidir.. Liebian International gökdeleni 121 cepheleri üzerinde bir şelale ile metre boyunda. En yüksek şelale, tabanındaki dört pompa ve yağışla beslenir. Çin gezinizde bu olağanüstü yapıyı görebilirsiniz., özellikle Guiyang'a, Güneybatı Çin'de.

Liebian gökdelen dünyanın en yüksek olmayabilir, ama kesinlikle en iyilerden biri 5 dünyanın en güzel gökdelenleri.

Brüksel'den Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

 

 

10. Dünyanın En Güzel Gökdelenleri: Agbar Kulesi Barselona

Torre Glories, Barselona'daki birçok güzel simge yapı arasında dikkat çekici bir gökdelendir.. 38 katlı 144 metre gökdelen bir Fransız mimarın eseridir. Güzel gökdelen, gökyüzüne yükselen bir gayzer şeklindedir ve Montserrat Dağı'ndan sonra tasarlanmıştır.. Daha yakından bakıldığında, tüm cephenin camdan yapıldığını fark edeceksiniz..

ancak, Agbar Kulesi'nin en çarpıcı özelliği renkli aydınlatmadır.. İspanyol gökdelen var 4,500 LED cihazlar. Bu LED cihazlar görüntüleri gösterir ve üretebilir 16 milyon renk. Dahası, Agbar Kulesi'ni çevrelerseniz, başka bir şaşırtıcı dönüm noktasına yapılan referansı fark edeceksiniz., Gaudi'nin Sagrada Ailesi. Böyle, bu güzel gökdeleni ne zaman ziyaret etmek istersen, bütün gün hayran olmaya hazır olun.

Rimini'den Trenle Floransa'ya

Bir Trenle Roma'dan Floransa'ya

Pisa'dan Floransa'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Floransa'ya

 

The lighted Agbar Tower Barcelona

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 10 dünya çapında trenle en güzel gökdelenler.

 

 

“Dünya Çapında En Güzel 10 Gökdelen” blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-beautiful-skyscrapers-worldwide%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)