Okuma zamanı: 9 dakika
(Son olarak Güncelleme: 07/08/2021)

Mimaride etkileyici, Tarihte zengin, içinde en güzel şehirler dünyada, bu 10 demiryolu ile ziyaret edilmesi gereken en ünlü yerler kova listesi. Avrupa'dan Çin'e, Berlin'in en ünlü kapısından, ve Yasak Şehir'e, İşte sizi hayrete düşürecek önemli noktalara bir göz atın.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Eyfel Kulesi Paris

Bu muhteşem dönüm noktasını kaçırmak gerçekten zor, 300 metre yüksekliğindeki demir kule. İster Le Marais'te geziniyor olun, Bizim hanımefendimiz, veya Latin Mahallesi, Paris'in bu devasa simgesi her zaman görünür olacak.

Yani, Paris'e ilk kez seyahat ediyorsanız, Eyfel Kulesi'ni kesinlikle gün ışığında ve geceleri aydınlanmış Eyfel'in manzarasını görmek için ziyaret edeceksiniz.. bu nedenle, ziyaretiniz için iyi hazırlanmalı ve Paris'teki Eyfel Kulesi'ne seyahat etmenin en iyi yolunun olduğunu bilmelisiniz., veya Avrupa'nın herhangi bir yerinde.

Eyfel Kulesi'ne Demiryolu İle Nasıl Gidilir??

Eyfel Kulesi'ne seyahat etmenin en iyi yolu trenle. , toplu taşıma Paris'teki sistem çok verimli ve rahat. Bölgeler ve görülecek yerler arasında seyahat etmek çok kolay, ve Eyfel Kulesi'nin şehirdeki merkezi konumu, Fransız demiryoluna iyi bağlantılara sahip olduğu anlamına gelir..

Champ de Mars/Tour Eiffel en yakın tren istasyonudur, ve Eyfel Kulesi sadece 2 istasyondan yürüyerek dakika. ancak, Trocadero istasyonunda inmek, kulenin ve Seine'nin daha büyülü manzaralarını sunacak. Her birkaç dakikada bir RER Line C'yi Eyfel Kulesi'ne götürebilirsiniz., ve tek bir yolculuk için metro bileti € 1.9.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Paris'te gece Eyfel Kulesi

 

2. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: Çin seddi

Dünyanın en büyük insan yapımı dönüm noktası, Çin Seddi devraldı 2000 inşa etmek için yıllar. İlk duvar inşaatı 7. yüzyılın başlarında başladı, ve daha sonra Çin Seddi'ni dünyanın en büyük ve akıllara durgunluk veren yerlerinden biri haline getirmek ve güçlendirmek için ek duvarlar eklendi..

Çin Seddi çok geniş olduğu için, birçok kişiden hayran olabilirsiniz Çin genelinde yerler, ve kadar sürebilir 175 tam olarak geçmek için günler. ancak, Çin Seddi'ne hayran olmak için en iyi yer Pekin'dir., Pekin'in kenar mahalleleri, ve Badaling gibi kasabalar. Sonuç olarak, Çin Seddi büyüklüğünde, tarihi önem, ve bu dünya dışı tasarım, onu 10 trenle ziyaret edilecek en ünlü yerler.

Pekin'den Çin Seddi'ne Nasıl Gidilir??

Huoying İstasyonu'na metro ile seyahat etmeli veya Airport Express hattını kullanmalısınız.. Ardından Huangtudian Tren İstasyonu'ndan S2 trenine binerek Badaling Tren İstasyonu'na gidin.. Tren istasyonundan 20 dakikalık bir yürüyüşle Çin Seddi'nin girişini göreceksiniz..

 

Demiryoluyla Ziyaret Edilecek Ünlü Simgesel Yapı: Çin seddi

 

3. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: Sistine Şapeli Vatikan Şehri

Michelangelo'nun güzel freskleri çağlar boyunca ziyaretçileri hayrete düşürdü. içinde Sistine Şapeli Vatikan Şehri Cuma akşamları ve yaz aylarında daha az kalabalık olduğunda ziyaret etmek en iyisidir.. Dünyanın en büyük sanat eserlerine Vatikan müzeleri aracılığıyla erişilebilir, ve girmek için bir zaman ayırmanız gerekmez.

Sistine Şapeli adını altıncı Papa'dan alıyor, 15. yüzyılda kim inşa etti. Böylece, Sistine Şapeli'ndeki tavanı süsleyen freskler, Yaratılış kitabından hikayeleri betimliyor.. Olağanüstü boya darbeleri ve renklerde, freskler iyi korunmuş, ve tüm gününüzü sahnelere hayran kalarak kolayca geçirebilirsiniz..

Roma'dan Sistine Şapeli'ne Nasıl Gidilir??

Sistine Şapeli Vatikan'da, Roma dışında. bu nedenle, Milano'dan ziyaret ediyorsanız, Floransa veya Avrupa'daki başka bir varış noktası, önce bir almalısın yüksek Hızlı Tren Roma'ya. Sonra, Roma Tiburtina'dan Roma St trenine binin. Pietro istasyonu, ve budur 14 Sistine Şapeli'ne yürüyerek birkaç dakika.

 

Sistine Şapeli Vatikan Şehri Üstten Görünüm

 

4. Charles Köprüsü Prag

Budapeşte veya Viyana'dan, Avrupa'nın herhangi bir noktasından Charles Köprüsü'ne seyahat etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu şaşırtıcı değil, Prag'daki Charles Köprüsü'nün trenle ziyaret edilebilecek en ünlü yerlerden biri olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak. gotik taş köprü, heykelcikler, Mala Strana ve eski şehir arasında merkezi konum, şanının sebeplerinden sadece birkaçı.

ayrıca, Charles Köprüsü, Avrupa'nın en güzel ve en eski köprülerinden biridir.. bu nedenle, en iyisini arayan yüzlerce turistle karşılaşacaksınız Instagram resmi Köprüdeki nokta. Evet, günün ve yılın herhangi bir saatinde, dünyanın en ünlü yerlerinden birine hayran olmak için Prag'daki birçok ziyaretçiye katılacaksınız.

Charles Köprüsü'ne Demiryolu İle Nasıl Gidilir??

Tren seyahati Avrupa'da çok rahat ve hızlı, böylece komşu ülkelerden herhangi birinden Charles Köprüsü'ne seyahat edebilirsiniz. ana tren istasyonundan (yerel dilde: Merkezi istasyon), bu hakkında 13 Charles Köprüsü'ne metroyla birkaç dakika. Oraya yürüyerek de gidebilirsin, bu bir 25 tren istasyonundan Charles Köprüsü'ne birkaç dakika yürüyün, ancak Dresden'den geliyorsanız daha az tavsiye edilir, Budapeşte, veya Zermatt.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Dönüm noktası Charles Köprüsü, Prag

 

5. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: St. Basil Katedrali Moskova

En iyilerinden biri muhteşem kareler dünyada, Moskova'daki Kızıl Meydan, en nefes kesici katedrale ev sahipliği yapmaktadır.. St. Basil Katedrali muhteşem, ile 6 şapeller, geometrik desenlerde güzel ve sanatsal bir şekilde boyanmış. Muhteşem katedral cephe ve iç mekanlarda güzeldir., gravürler ve resimlerle süslenmiş her şapel ile.

St. Basil Katedrali, Moskova'nın en önemli simgelerinden biridir ve Korkunç İvan'ın yenilgisinin bir zafer sembolü olarak inşa edilmiştir., Kazan Hanı. Böylece, dan beri 1561 bir görünüm için her yıl milyonlarca turist çekiyor 1 Rusya'nın en nefes kesici yerlerinden.

St'ye Nasıl Gidilir?. Basil Katedrali?

Aziz Basil Katedrali, Kızıl Meydan'dadır., ve metroyu Leningradsky istasyonundan Okhotny Ryad'a götürebilirsiniz.. Rusya'nın en iyilerini görmek istiyorsanız, sonra St'den bir yüksek hızlı tren. Petersburg seyahat etmek için ideal bir yoldur.

 

Demiryoluyla Ziyaret Edilecek Ünlü Simgesel Yapı: St. Basil's Cathedral Moscow Russia

 

6. Peterhof Sarayı, St.. Petersburg

Rus Versailles, Büyük Peter tarafından ülke mülkü olarak inşa edildi.. senin üzerinde Peterhof Sarayı'na gezi, Aşağı Parkı ziyaret edeceksiniz, Üst Bahçe, Deniz Kanalı, ve iki küçük saray – Monplaisir ve Marli Sarayı. Büyük Peter, 1770'lerde Versay'ı ziyaret etti ve Fransız şaheserini bugün Rusya'nın en ünlü simge yapılarından biri haline getirdi..

Çarın sarayı en çok çeşmeleriyle ünlüdür., Büyük nehirler, İncil heykelleri, ve bahçeler. Almanlar, İkinci Dünya Savaşı'nda bu muhteşem sarayı yıktı, ancak başarılı bir şekilde restore ederek saraya dönüştü. UNESCO Dünya Mirası yer.

Peterhof'a Nasıl Gidilir??

Peterhof sarayı, St'de ziyaret edilmesi gereken en önemli yerlerden biridir.. Petersburg. Peterhof'a Baltiskiy İstasyonu'ndan Noviy Peterhof İstasyonu'na trenle seyahat edebilirsiniz..

 

Altın Simgesel Yapı, St Peterhof Sarayı. Petersburg

 

7. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: Kolezyum Roma

Kolezyum, modern dünyanın yedi harikasından biridir, bu nedenle, rehberli bir turla Kolezyum'u ziyaret etmek en iyisidir. Aksi takdirde, bu tüm zengin tarih bu büyük yapının senin için kaybolacak. Flavian imparatorları bu şaheseri bir amfitiyatro olarak inşa ettiler., kalabalıkları yağmurdan ve rüzgardan koruma düşüncesiyle, akılda.

Bugün Kolezyum'un tüm seviyelerini ziyaret edebilirsiniz., ya da yakınlardaki birçok restoran ve kafeden hayran kalın. ek olarak, şimdiye kadar yapılmış en büyük colosseum, olarak bugün kullanılmaktadır canlı müzik konserleri mekanı. İşte, müzik dünyasının en büyük isimlerini göreceksiniz, Elton John gibi.

Kolezyum'a Nasıl Gidilir??

Kolezyum'a Roma'daki her iki havaalanından da ulaşabilirsiniz., trenle. Her giden trenler var 15 Tiburtina istasyonuna dakika, ve sonra metroyla doğruca bu İtalyan ikonuna. Açıkça, Roma'nın tarihi merkezinden Kolezyum'a ulaşmak çok kolay.

Milano'dan Roma'ya Trenle

Floransa'dan Roma'ya Trenle

Pisa'dan Roma'ya Trenle

Napoli'den Roma'ya Trenle

 

Yukarıdan ünlü dönüm noktası: Roma'daki Kolezyum

 

8. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: Londra'daki Westminster Sarayı

İngiltere'deki en ünlü dönüm noktası Westminster Sarayı ve Big Ben Kulesi'dir.. Parlamento Evleri. Victoria Kulesi ve dünyanın en ünlü kulesi, Big Ben, İngiltere'deki en ünlü dönüm noktasını oluşturur.

Thames Nehri'ne bakan, yakındaki London Eye cazibe merkezi ile, Westminster Sarayı çevresindeki ortam mükemmel. Muhteşem panoramik manzaralar için, tüm yıl boyunca London Eye'ı ziyaret edin, çünkü Westminster'e giriş sadece cumartesi günleri mümkündür., Temmuz ve Ağustos aylarında.

Westminster Sarayı ve Big Ben'e Nasıl Gidilir??

Daire tüp hattını Westminster veya Trafalgar istasyonlarına götürün. Londra banliyölerinden geliyorsanız, İngiltere veya Avrupa'nın herhangi bir yerinde, o zaman Güney Batı Demiryolu seyahat etmenin en iyi yolu olacak.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

Westminster Sarayı, Londra, Birleşik Krallık

 

9. Yasak Şehir Çin

Pekin'in kalbinde, dünyanın en büyük imparatorluk sarayının girişini bulacaksınız. Peterhof'tan daha büyük, Louvre Müzesi, Kremlin, ve Vatikan, Yasak Şehir Sarayı var 980 keşfetmek için saray binaları. Dünyadaki diğer yer işaretlerinin aksine, bu tamamen ahşaptan yapılmış. İle 25 Çin imparatorları geçmişte sarayda yaşadı, Yasak Şehir dünyanın en büyük müzesidir.

Olağanüstü dönüm noktası, günümüzde bile haklı olarak adını kazanmıştır.. Bunun nedeni, 40% sarayın ziyaretçilerine hala yasak. ancak, Jingshan Park'taki bir tepeden tüm kompleksi hala görebilirsiniz.. Yasak Şehir bunlardan biri olmayabilir. Avrupa'nın en renkli ve güzel sarayları, ama en büyüleyici.

Yasak Şehir'e Nasıl Gidilir??

Şanghay'dan Pekin'e 5 trenle saat, ama Pekin'de, metroyla Yasak Şehir'e gidebilirsin.

 

 

10. Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü Yerler: Brandenburg Kapısı Berlin

Brandenburg Kapısı, Berlin'in en önemli simgesidir, Demir Perde'nin sembolü olduğu ve bir zamanlar bölünmüş Berlin olduğu için. Kapı başlangıçta Prusya Kralı Frederick William II tarafından yaptırılmıştır., 18. yüzyılda. Böylece, bu simgenin arkasındaki geçmişi öğrenmenin en iyi yolu, kısaca ve diğer gezginlerle tanışırken, rehberli yürüyüş turu ile.

Öğleden sonraları ve hafta sonları, Pariser Platz birçok yerel sanatçı ve müzisyen için bir sahne oluyor. Ayrıca kapıdan geçen ve sadece oturan yerlilere tanık olabilirsiniz., sohbet, kapıdan güneş ışınlarının gelmesini beklemek.

Brandenburg Kapısı'na Nasıl Gidilir??

Brandenburg Kapısı'na seyahat etmenin en uygun yolu S-Bahn hatlarıdır., metro sistemi. Brandenburger Tor istasyonuna giden herhangi bir hattan binin.

Sonuçlandırmak, konum, tarihi önem, mimari, ve bu simge yapıların birçoğunun büyüklüğü her yıl milyonlarca turisti cezbetmektedir.. Her bir dönüm noktasının önünde dururken, Avrupa'da, Rusya, veya Çin, her sitenin güzelliğine ve yaratılışına hayran kalacaksınız.

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

Bulutlu bir günde Brandenburg Kapısı Berlin

 

Burada Kaydet A Train, bunlardan birini planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 10 trenle dünyanın en ünlü simgeleri.

 

 

“Demiryoluyla Ziyaret Edilecek En Ünlü 10 Yer” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-famous-landmarks-visit-rail%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)