Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 21/04/2023)

melekler, taze, cam boyalı renkli parlak pencereler, içindeki unsurlardan birkaçıdır. 12 Avrupa'nın en büyüleyici katedralleri. Her katedral daha uzun, daha büyük, ve diğerinden daha çekici, her biri diğerinin unsurlarını içeren.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Duomo Katedrali, Milano

Milano her yıl milyonlarca turist çekiyor. Milano'nun katedrali, Milano Katedrali ilk bakışta sizi hayrete düşürecek tek dönüm noktası. Aldı 600 İtalya'nın en büyük katedralini inşa etmek için yıllar, şık, zarif, ve açık pembe mermerde çarpıcı.

vitray pencereler, gotik unsurlar, ve tepesindeki Madonnina altın heykeli sizi büyüleyecek unsurlardan sadece birkaçı.. Böyle, büyüleyici gotik Milano katedraline gerçekten hayran olmak istiyorsanız, sonra çatıda yürüyebilirsin. Böyle, Milano Katedrali, dünyadaki tek katedraldir., çatıda nerede yürüyebilirsin.

Floransa'dan Milano'ya Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Milano'dan Floransa'ya Trenle

Venedik'ten Milano'ya Trenle

 

Duomo Milan Cathedral is a must sightseeing

 

2. Sagrada Familia Katedrali, Barselona

O zamandan beri hala devam eden tek katedral 1882, Gaudi'nin Sagrada Familia Katedrali, bir sanat eseridir. Sagrada Katedrali, İspanyol Geç Gotik tarzının bir karışımıdır., Art Nouveau, ve Katalan Modernizm mimarisi. Gaudi'nin tasarımı 18 kuleler, temsil etmek 12 havariler, Meryemana, dört evangelist, ve en uzun İsa Mesih.

ek olarak, üç cephenin her biri tamamen farklı bir dış cepheye sahiptir.: Tutku cephesi, Görkem, ve Doğuş cephesi. Böyle, görülecek ve keşfedilecek çok şey var, Barselona seyahatinizi iyi planlayın, bu muhteşem katedrali kaçırmamak için.

 

Sagrada Familia from above picture

 

3. Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri: Kolner Katedrali, Köln

üzerine inşa 7 yüzyıllar, Köln Katedrali, Gotik mimarisinin nefes kesici bir sembolüdür.. Dahası, Köln Katedrali, Köln Başpiskoposunun koltuğu ve tüm Avrupa'daki en yüksek bahar kilisesidir..

ilginç biçimde, Bu muhteşem dönüm noktası, Fransız Devrimi sırasında ahır ve saman ahırıydı.. Bugün, Katedralin tarihinde bu aşamanın kalıntılarını görmeyeceksiniz.. İç mekan, vitray pencereler ve hazinelerle dış mekan kadar güzel. Kolner Dom özellikle gece ve gün batımı ışıklarında nefes kesici.

Berlin'den Aachen'e Trenle

Frankfurt'tan Köln'e Trenle

Dresden'den Köln'e Trenle

Aachen'den Köln'e Trenle

 

Kolner Cathedral Cologne at night time

 

4. Santa Maria Del Fiore Bazilikası, Floransa

Pembe, açık yeşil, ve beyaz mermer cephe, ve içeride mozaik zeminler, Floransa'daki Basilica di Santa Maria, olağanüstü bir Rönesans katedralidir.. bunlara ek olarak, Giorgio Vasari'nin tavandaki Geç Kıyamet freskleri sanatseverlerin kaçırmaması gereken bir yer..

Floransa Katedrali bir dönüm noktasından daha fazlasıdır. Sanata meraklı olmasanız bile, Bu katedral sizi büyüleyecek ve çarpıcı sanat eserlerine saatlerce hayran kalmanızı sağlayacak.. Temiz bir nefese ihtiyacınız varsa, daha sonra büyülü Floransa manzarası için Brunelleschi Cupola'ya tırmanın.

Rimini'den Trenle Floransa'ya

Bir Trenle Roma'dan Floransa'ya

Pisa'dan Floransa'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Floransa'ya

 

 

5. Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri: CharlesKatedrali, Viyana

Viyana'nın sembolü, Aziz. Charles Katedrali, beyaz cephesi ve açık yeşil kubbeleriyle büyüleyici.. Barok tarzında tasarlanmış, Aziz. Charles Katedrali, ziyaretçileri büyülediğinden beri 19inci Yüzyıl. Katedral, koruyucu aziz Charles Borromeo'yu onurlandırmak için tasarlandı., besleyici, ve Avrupa'nın vebalarında çektiği acıların bakanı 16inci Yüzyıl.

ancak, St'nin en büyüleyici özelliği. Charles Bazilikası 1250 kopulada metrekare freskler. Diğer Avrupa katedrallerinden farklı olarak, Burada freskleri yakından izlemek için panoramik bir asansöre binebilirsiniz.. Böyle, sonuçlandırmak, Aziz. Viyana'daki Charles Katedrali kaçırılmaması gereken bir yer. Avrupa'da şehir tatili tatili.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Scenic Charles Cathedral in Vienna

 

6. Le Mans Katedrali, Fransa

Aziz Julian'a adanmış, Le Mans'ın ilk piskoposu, Le Mans Katedrali, Fransız Gotik tarzı ve Romanesk nefin muhteşem bir mimari karışımıdır.. Dikkatinizi çekecek büyüleyici özelliklerden biri de muhteşem bir tasarımda dış cepheyi destekleyen payandalar.. Böylece Le Mans Katedrali'nin cephesi Avrupa'nın en güzellerinden biridir..

Dahası, Katedralin tavanına boyanmış vitray ve melekler Le Mans'a katkıda bulunuyor’ nefes kesen mimari ve bu 500 yıllık katedralin içinde keşfedilecek pek çok hazine bırakıyor.

Dijon'dan Trenle Provence'a

Paris'ten Trenle Provence'a

Lyon'dan Provence'a Trenle

Marsilya'dan Trenle Provence'a

 

A Rainbow over Le Mans Cathedral

 

7. Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri: Aziz. Paul Katedrali, Londra

Londra'nın silüetine hakimdir, ama dış cephede, Aziz Paul Katedrali en nefes kesici yerlerden biri değil. St'nin güzelliği. Yürümek için zaman ayırırsanız Paul Katedrali kendini gösterecek. Sonra, beyaz ve siyah dekorun oyununa hayran kalacaksınız. Dahası, katedral evleri daha fazla 300 İngiltere'nin en iyi anıtları, muhteşem katedrali tasarlayan Wren'in kendisi gibi.

ancak, St'deki en büyüleyici unsurlardan biri. Paul Katedrali, fısıldayan galeridir. Evet, galerinin bir tarafında fısıldarsan, duvarlar onu diğer uca taşıyacak.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

Crowds outside St. Paul's Cathedral, London, UK

 

8. Berlin Katedrali

Dünya Savaşı'nda ciddi şekilde hasar görmesine rağmen, Berlin Katedrali, önünde bir çeşme ve yeşil çimen bulunan çarpıcı bir katedraldir.. Berlin Katedrali, Berlin şehir sarayının bir parçası olarak inşa edilmiştir., ama mimar Julius Carl Raschdorff onu St.. Londra'daki Paul Katedrali. Sadece 1993, restorasyon tamamlandı, büyük berlin duvarının yıkılmasından sonra.

Berlin Katedrali'ndeki en büyüleyici unsurlar fresklerdir., altın süslemeler, ve heykeller. ek olarak, Romantik ve kalpleri eriten müziğiyle Saucer org, Almanya'daki en son ve en büyük romantik org ve oturup sadece listelemeye zaman ayırmaya değer.. Böylece, turunuzu aşağıdakilerden birinde tamamlamak için Berlin şehir manzaraları için görüntüleme platformuna çıkın 12 Avrupa'nın en büyüleyici katedralleri.

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

Beautiful day in Berlin Cathedral

 

9. Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri: Aziz Basil Katedrali, Moskova

Biri Rusya'da ziyaret edilecek en büyüleyici yerler Moskova'daki Aziz Basil Katedrali. Bu muhteşem katedrali kaçıramazsınız ve onu Kızıl Meydan ve ötesindeki herhangi bir noktadan göreceksiniz.. Sen yaklaştıkça, etrafında dokuz kilise bulunan merkezi bir kilise.

En büyüleyici özelliği, bu tapınakların özel tonozlu geçitlerle birbirine bağlanmasıdır.. Korkunç İvan, Aziz Basil Katedrali'nin arkasındaki beyindi, ve çok renkli kubbeler bugüne kadar bir gizem. Bu tür bir tasarım 17. yüzyılda ortaya çıkarken, ama renk seçimi bilinmiyor.

 

The Famous Saint Basil's Cathedral at the heart of Moscow

 

10. Notre Dame Katedrali, Paris

Gargoyles gül ve vitray pencereler 2 Paris'teki Notre Dame Katedrali'ne gelen milyonlarca ziyaretçi gibi sizi de cezbedecek özelliklerden. Dış cephede muhteşem, ve içinde güzel, Katedralin hazinesi sizi dünyanın en romantik şehrinin yukarısına çıkaracak, için panaromik görünümler.

Leydimiz Ile de la Cite'de duruyor ve Kutsal Bakire'ye adanmış. ek olarak, katedral, Napolyon Bonapart'ın taç giyme töreni gibi büyük olayların yeriydi., ve Joan of Arc'ın dövülmesi. Böylece, gözleriniz katedralin mimarisinin güzelliğine hayran kalacak, ve kulakların zafer masallarına hayran.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Notre-Dame Cathedral and the Paris Canal

 

11. Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri: Aziz Mark Bazilikası, Venedik

Avrupa'nın en güzel bazilikalarından biridir., ama San Marco Bazilikası'nın barındırdığı gizli kalıntılardır., onu Avrupa'nın en büyüleyici katedrali yapıyor. efsanelere göre, San Marco Bazilikası, evangelist Mark'ın kalıntılarını barındırmak için inşa edilmiştir., dört havariden biri, tüccarlar Mısır'dan hırsızlık yaptıktan sonra. Bu hikaye 13. yüzyıl mozaiği, bazilikaya girerken sol kapının üstünde.

bunlara ek olarak, San Marco Bazilikası, Kraliyet Ailesi tacı olan Pala dOro'dan daha değerli bir hazineye ev sahipliği yapmaktadır.. Pala bir Bizans alternatiğidir., daha fazla çivili 2000 değerli taşlar. sonuçlandırmak, Venedik'te bir dönüm noktasını ziyaret etmeyi planlıyorsanız, San Marco Bazilikası bunlardan biridir., meraklı için, güzellik ve tarih seven gezginler.

Milano'dan Venedik'e Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Bologna'dan Venedik'e Trenle

Treviso'dan Venedik'e Trenle

 

Colorful people out Saint Mark's Basilica in Venice Italy

 

12. Aziz. Vitus Katedrali, Prag

nehirler boyunca, ve köprüler, efsanevi Prag Kalesi'nde, Saint Vitus Katedrali'nin büyüsüne kapılacaksınız. yakın aldı 6 gotik katedrali tamamlamak için yüzyıllar, Prag'daki en dikkate değer ve en göze çarpan dönüm noktasına. Saint Vitus Katedrali'ni inşa etmek için geçen süre, stillerin mimari karışımına yansır..

Saint Vitus Katedrali'nde Rönesans var, Gotik, ve Barok unsurlar: güney kulesinin sivri ucu ve kuzey kesimindeki büyük organ gibi. Vitray pencereler, herhangi bir katedralde ve St.. Vitus'un pencereleri, Avrupa'daki diğer büyüleyici katedrallerden güzelliğe düşmez..

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Prague's Saint Vitus Cathedral

 

WBunlara unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. 12 Avrupa'da trenle büyüleyici katedraller, dünyasına girin Bir Tren Kaydet.

 

 

Blog gönderimizi " 12 Avrupa'nın En Büyüleyici Katedralleri” sitenizde? Fotoğraflarımızı ve metnimizi çekebilir veya bu blog gönderisine bir bağlantı ile bize kredi verebilirsiniz.. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-fascinating-cathedrals-europe%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)