Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/02/2022)

vahşi doğada, ya da dünyanın en büyük mercan kayalığına kadar, Kuzey Işıkları altında, bunlar 10 hayatta bir kez görülebilecek destinasyonlar. Böyle, Kenya'da unutulmaz bir macera arıyorsanız, veya Moğolistan ile Moskova arasında herhangi bir yerde, o zaman bu yerlere bakmalısın.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Masai Mara Ulusal Koruma Alanı, Kenya

Dünyadaki son vahşi ve destansı yerlerden biri, Masai Mara ulusal koruma alanı ömür boyu bir kez bir varış noktasıdır. Medeniyet tarafından dokunulmamış, Masai Mara mükemmel bir safari destinasyonudur. Dahası, bu doğa rezervi Dünyanın en büyük göçüne ev sahipliği yapıyor, her ziyaretçide bir iz bırakarak. Böyle, büyük göçe tanık olmak; Vahşi kediler, zebralar, ve diğer pek çok vahşi hayvan, sadece birkaç metre ötede, muhteşem doğal ortamlarında hayat değiştiren bir deneyimdir..

Böyle, dünyanın en nefes kesici doğa rezervlerinden birinde hayat değiştiren bir maceraya atılmak istiyorsanız, sıcak hava balonu ile gökyüzünde seyahat etmek veya 4X4 arasında seçim yapabilirsiniz.. ancak, Safari tatilinizi Temmuz ve Eylül ayları arasında planlamalısınız., Kenya'nın yollarını ve topraklarını yöneten en muhteşem vahşi hayvan sürülerine tanık olmak, göç sırasında.

Frankfurt Berlin trenleri

Leipzig Berlin trenleri

Hanover Berlin trenleri

Hamburg Berlin trenleri

 

Maasai Mara National Reserve, Kenya

 

2. Ömür Boyu Bir Defa Varış Noktaları: Macchu Picchu

And Dağları'nda saklanmış, terkedilmiş ama unutulmamış Machu Picchu şehri. İnka imparatorluğunun güzel kalıntıları, yüzyıllardır süren vahşi iklimde güçlü duruyor, Peru imparatorluğunun gizemlerini her gün gelen binlerce ziyaretçiyle paylaşmaya hazır, yürüyerek, otobüs, ve tren.

Machu Picchu'yu ziyaret ederken, antik kentin büyüklüğüne ve konumuna şaşıracaksınız. Peru'da hiçbir yerin ortasında bu büyük şehir nasıl inşa edildi ve korundu?, Bir sır olarak kalır. ancak, en büyük gizem, sakinlerin Machu Picchu'yu terk etmelerinin nedenidir.. Böyle, Tesisteki birçok rehberli tura katılmaya ve keşfetmeye çalışmaya davetlisiniz.. Dahası, dünyanın en büyüleyici kültürlerinden ve yerlerinden birine bir göz atacaksınız. Böylece, Machu Picchu'ya hayatınızda bir kez yapacağınız seyahatinizi en kısa sürede rezerve ettiğinizden emin olun. 2022.

Roma Trains Milan

Roma trenleri Floransa

Roma Trains Venedik

Roma Trains Napoli'nin

 

Once In A Lifetime Destinations: Machu Picchu

 

3. Moskova'dan Moğolistan'a Trans-Moğol Treni

Dünyadaki en inanılmaz yerlerden ikisi Sibirya ve Moğolistan'dır.. Modern demiryolu taşımacılığı sayesinde, bugün tek bir yolculukta ikisine de seyahat edilebilir, Trans-Moğol treni ile. Moskova'dan Kalkış, St aracılığıyla. Petersburg ve Baykal Gölü, Gobi Çölü, ve Pekin'e varış, Trans-Moğol inanılmaz bir yolculuktur.

Sadece trende pencerenizden muhteşem manzaralara sahip olmayacaksınız, ama geçmek için nadir bir şansınız olacak 6 Zaman dilimleri. Bu biri iken dünyanın en uzun tren yolculukları, Trans-Moğol tren yolculuğu almaya değer. Böyle, hayat değiştiren bir macera arıyorsanız, o zaman gelecek yaz için hayatında bir kez görebileceğin bu yere seyahatini planlamaya başlamalısın..

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

 

4. Ömür Boyu Bir Defa Varış Noktaları: Tromso, Norveç

Aurora ile tanışmak yaşamı değiştiren bir deneyimdir ve bu destansı toplantı için en iyi yer Tromso kasabasıdır.. Aurora bölgesinin kalbinde, Norveç Arktik bölgesinde, dünyanın en muhteşem kutup ışıkları gösterisini görebilirsiniz. Spiraller, ışınlar, perdeler, ve doğal ışığın titremeleri, kutup ışıklarının tezahürleridir., sadece yüksek rakımlı yerlerde görünür, Arktik ve Antarktika bölgeleri gibi.

Sadece 5.5 Londra'dan trenle saatler, hayatta bir kez karşılaşabileceğiniz bu hedefe ulaşmak çok kolay. Muhteşem merkezi konumu, harika barlar, ve restoranlar dünyanın her yerinden gezginleri cezbeder. Norveç'te Kuzey Işıklarının en iyi manzarasını görmek için hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için en iyi zaman Aralık-Mart arasıdır..

Amsterdam için Londra Trenler

Paris Londra trenleri

Berlin Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

Once In A Lifetime Destination: Tromso, Norway

 

5. Bali, Endonezya

Tropikal, yeşil, sakin, Bali dünya cennetidir ve en iyilerden biridir. 5 hayatta bir kez görülebilecek destinasyonlar. Antik tapınaklara ev, Bali kültürü, çekici çevre dostu tatil kiralama, ve konaklama, nefes kesici manzaralara sahip, Bali unutulmaz bir seyahat noktasıdır.

Böylece, Bali gezginleri dünyanın en büyülü manzarasını ve atmosferini deneyimliyor, muhteşem doğası karşısında insanı suskun ve huşu içinde bırakan manzaralardan bahsetmiyorum bile. ek olarak, yemyeşil vadiler, ve muhteşem şelaleler, kartpostal benzeri bir görüntü ve herkesin gitmek istediği bir yer yaratın, ömür boyu en az bir kez.

Münih Hallstatt trenleri

Innsbruck Hallstatt trenleri

Passau Hallstatt trenleri

Rosenheim Hallstatt trenleri

 

Bali, Indonesia

 

6. Ömür Boyu Bir Defa Varış Noktaları: Büyük Set Resifi, Avustralya

uzanmak 900 adalar ve daha fazlası 2000 km, Avustralya'daki büyük bariyer resifi, herhangi bir dalgıç ve şnorkelle yüzme meraklısı için rüya gibi bir destinasyondur.. İnanılmaz mercan resifi Queensland'de, nerede görebilirsin 1500 balık türleri, inanılmaz fauna, ve muhteşem mercanlar.

Greater Barrier Reef, deniz altı harikalar diyarıdır.. Böyle, şanslıysan, hala yanınızda yüzen bazı tarih öncesi yaratıkları görebiliyordunuz.. bu nedenle, valizini topla, şnorkelli yüzme veya tüplü dalış ekipmanı, Avustralya'daki Great Barrier Reef'e hayatta bir kez yapılacak bir gezi için.

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

Once In A Lifetime Destinations: Great Barrier Reef, Australia

 

7. Kapadokya, Türkiye

Türkiye'de Kapadokya üzerinde sıcak hava balonuna binmek akıllara durgunluk veren bir maceradır.. Dahası, sen havadayken, Diğer renkli sıcak hava balonlarını ve Kapadokya'nın volkanik manzarasını göreceksiniz.. ancak, eğer yükseklikten korkuyorsan, sonra otel odanızdan veya açık hava kafenizden sıcak hava balonlarını izleyin, unutulmaz bir deneyim olacak.

Bulutlarda olmanın adrenalin patlamasına ek olarak, Kapadokya'nın eşsiz topraklarının ihtişamını göreceksiniz. Örneğin, Monks vadisi, arazi boyunca yükselen baca şeklindeki kaya oluşumlarıyla doludur.. Dahası, Tunç Çağı evleri ve dağlara oyulmuş kiliseler, Kapadokya'da ziyaret edilmesi gereken dikkat çekici yerler. Özetlersek, Kapadokya, dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz yerlere ev sahipliği yapmaktadır..

Rimini Verona trenleri

Roma Verona trenleri

Floransa Verona trenleri

Venedik Verona trenleri

 

Hot Air Balloons In Cappadocia, Turkey

 

8. Ömür Boyu Bir Defa Varış Noktaları: Swiss Alps

Swiss Alps yılın herhangi bir zamanında unutulmaz bir yer, ama kışın özellikle güzeller. İlkbahar ve yaz aylarında yürüyüş ve açık hava sporlarının tadını çıkarabilirsiniz., kışın kar ayakkabısıyla yürümeyi denemelisiniz. Evet, kar ayakkabısı benzersiz bir kış sporudur, ve uygun ayakkabılarla, Alp manzarasını daha fazla keşfedebilirsiniz.

Eşsiz kış sporu başladı 6,000 yıllar önce ve karlı İsviçre Alplerinde çok popüler oldu. Chamonix ve Mont Blanc'dan Ecrins'e Ulusal park, kar ayakkabısı yaparken en doğal dağ manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. şeyler Özetle, İsviçre Alpleri bir kova listesi varış noktası olarak bilinir, ama kar ayakkabısı onu biri yaptı 10 hayatta bir kez görülebilecek destinasyonlar.

Interlaken Zürih trenleri

Lucerne Zürih trenleri

Zürih Trains için Bern

Cenevre Zürih trenleri

 

9. patagonya, Arjantin

Buzullar, pitoresk dağ zirveleri, ormanlar, bozulmamış lagünler, Arjantin'deki Patagonya bir yürüyüş cennetidir. Üstelik, yollar ve muhteşem manzaralarla dolu, Patagonya'nın ulusal buzul parkı, Kuzey Amerika'da hayatta bir kez görülebilecek bir destinasyondur..

Ek olarak klasik yürüyüş parkurları, çok maceracı gezginler Rio Negro buzulunu tırmanabilir, Örneğin. Diğer bir deyişle, kendini donmuş bir tepeye tırmanırken bulabilirsin, adrenalin ve eşsiz deneyim için karlı dağ. Bu, muhteşem Patagonya'da yapabileceğiniz olağanüstü şeylerden sadece biri..

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Hiking in Patagonia, Argentina

 

10. Ömür Boyu Bir Defa Varış Noktaları: Japonya

Mart ortası ile Nisan ayları arasında Japonya güzel pembe ve beyaz kiraz çiçekleri açar.. Sakura çiçeği Kyoto'yu renklendiriyor, Tokyo, ve diğer şehirler büyülü bir atmosferde ve mutlulukta. inkar edilemez derecede büyüleyici, Sakura çiçeği sırasında, Japonya uykuya dalıyor, Japonya'daki yüksek hızlı yaşamı özel bir dinginlik kaplar. Bu eşsiz atmosfer, bir bahar tatili için Japonya'ya seyahat eden milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor..

Böylece, büyülü bir zaman için uzaklara seyahat etme şansınız olursa, o zaman Japonya'da bahar ziyaret etmek için ideal zamandır. denemenin yanı sıra Yerel mutfak, altın tapınakları ziyaret etmek, ve akıllara durgunluk veren Tokyo gökdelenleri, Sakura ağaçlarının altında piknik yapmak, hayatta bir kez yaşanabilecek bir deneyimdir..

Milan Torino trenleri

Torino trenleri Como Gölü

Cenova Torino trenleri

Parma Torino trenleri

 

Cherry Blossom In Japan

 

biz Bir Tren Kaydet Bunlara bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. 10 Dünya çapında Yaşam Boyu Bir Kez Destinasyonlar.

 

 

“Ömür Boyu 10 Defa Varış Noktası” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fonce-lifetime-destinations%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)