Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 06/08/2021)

Eğer aradığınız hayatın daha yavaş bir hızda ise, O zaman doğru yerdesiniz. Resim; lavanta Alanları, ayçiçekleri, ve zeytin ağaçları ... Bir köy meydanında çınar ağaçlarının gölgesinde bir Pazar öğle yemeği, bir ile birleştirilmiş bir kaldırım Cafe bir kafe krem Bir ormanda dolaşmak sindirim olarak meşe ve kestane ağaçlarının. Bu Provence olduğunu – ne görmek ve oraya nasıl.

Bu engin zıtlıkların ve bağlantılarının bir bölgedir. Provence basit lezzetleri perdenin altında karmaşıklığını gizler. Bu Esterel Dağları'nın kırmızı renklere ev sahipliği, tapenade tadı, biberiye kokusu, Provencal aksanının kadansı, ve karayel, Alpler aşağı esen rüzgâr. Haddi zatında, faaliyetler olarak geniş olan, çok! Sana yardım edelim!

 

Fields of lavender

 

Provence - ne görmek: Sanat

1 Mart Gönderen, 2019 5 Ocak için, 2020, Carrieres de Lumieres, Eski taş ocağı içinde sürükleyici sanat müzesi döndü Les Baux-de-Provence, Vincent Van Gogh'un başyapıtlarından adanmış bir sergisine ev sahipliği.

Provence ile Van Gogh'un ilişki çok büyük bir riskti. ressam bu Fransız bölgede hayatının son yıllarda çift geçirdi, muhteşem ışık ve sahne iliklerine. O Paris'ten taşındı Arles içinde 1888, o inandığı gibi “Yeni sanatın tüm geleceği Midi bulunabilir” ve sığınma kabul edildi Saint-Remy-de-Provence Sağlığı bozulmaya zaman. Hem bu yerler onun en ünlü resimlerine ilham kaynağı olmuştur ve onun eşsiz stilini konsolide. Nedeniyle serginin popülerlik, Size üzerinde önceden rezervasyon tavsiye Lumieres web de Carrieres.

Provence trenleri Dijon

Paris Provence trenleri

Provence Trains Lyon

Provence Trains için Marsilya

 

Provence - ne görmek: Modern Marsilya'nın simgesi

The icon of modern Marseille, Provence, France

 

Bu çarpıcı müze araştırıyor Tarihçe, kültür, antropolojik sergiler yoluyla Akdeniz bölgesinde ve medeniyet, dönen Sanat sergiler, ve film. toplama cesur oturur, çağdaş bina Cezayir doğumlu tarafından tasarlanan, Marsilya eğitimli mimar Rudy Ricciotti ve Roland Carta. Bu 13. yüzyıldan bir vertigo indükleyici yaya köprüsü ile bağlanır Fort St. John, olan vardır muazzam görüş Vieux Port ve çevresindeki deniz.

Toulouse Trains Lyon

Paris Toulouse trenleri

Toulouse Trains Nice

Bordo Toulouse trenleri

 

Provence - ne görmek: Castellane

Castellane, Provence

 

Bu bir büyüleyici Verdon Gorge'nin kenarında şehir. Castellane, Provence Napolyon Yolu'nda bir durak yeri Verdon nehir kıyısında güzel bir küçük kasaba olduğunu (Rota Napolyon) güzel çevrili, vahşi dağlar. Ünlü kaya hakim olan Notre-Dame du Roc şapel standları üzerinde, Provencal eski şehir pitoresk dar yolları bir labirent, Tur Pentagonale gibi müstahkem kalıntıları (Beş taraflı kule) ve Kapısı Saat (saat geçidi), ve güzel Place Marcel Sauvaire Meydan - Castellane'in eyleminin kalbi.

34 rue Nationale

34 Rue Nationale Napolyon günü öğle yemeği için durdu bir evdir 3 Mart 1815 Elba adasında yurda dönüşü sırasında. Halka açık, Orta Verdon bugün popüler sanat ve geleneklerin müzesi.

Notre-Dame du Roc şapel

Yürüyüş hayranları arkasından Notre-Dame du Roc şapel kadar yol patika aşağıdaki kaçırmayın gerekir kilise etrafında 30 dakika. Çevre boyunca üst görünümden kırsal bölge çarpıcı!

Montpellier Marsilya trenleri

Marsilya Trains Nice

Paris Marsilya trenleri

Marsilya Tren Toulouse

 

Provence - ne görmek: Papalar’ Avignon Sarayı

Popes' Palace of Avignon, Provence, France

 

Bir şekilde Listelenen Unesco tarafından Dünya Miras, Saray biridir 10 Fransa'da en çok ziyaret edilen anıtlar. Bu alır 650,000 Yılda ziyaretçi. gerçek bir sembolü etki 14. yüzyılda Batı Hıristiyanlığın. Bir anıtın Bu 15,000km başyapıtı büyük Ortaçağ kalesi ve Avrupa'nın en büyük Gotik sarayıdır.

Benedict XII, kim inşa Eski Saray doğu ve kuzeye. Ve halefi VI.Clement, Yeni Sarayı güneyde ve batıda inşa etti.. kule evler 11 Bölüm Arşivleri hikayeleri. Onun yüksekliği 52 metre şaşkın yapar. Ütopya Manutention terasından ona bak Sinema, ve ne demek istediğimizi göreceksiniz!

Saray düzenler kültürel etkinlikler, tema turlar, sergiler, ve yıl boyunca konserler. Ayrıca duvarları içinde Musee de l'oeuvre evler. İçinde yaz, Ana Avlu bir olurken büyük bir resim sergisi büyük Chapel kaplıyor gösterileri ile açık hava sinema Avignon, Provence Tiyatrosu Festival Jean Vilar tarafından oluşturulan 1947.

Lyon - Avignon Tren fiyatları

Paris Avignon trenleri

Avignon Trains Nice

Avignon Trains için Marsilya

 

Provence - ne görmek: Avignon, Portakal, Chateauneuf-du-Pape

Avignon, Orange, Chateauneuf-du-Pape trip

 

Derin kırsal Fransa'ya dalmak ve inişli çıkışlı üzüm bağları arasında Roma mirasını keşfedin. Zafer Kemeri ve Roma amfitiyatrosuna hayret edin. dışarı Seyahat bağcılık Chateauneuf-du-Pape, Provence, ve örnek yerel şaraplar Bir tatma oturumu sırasında. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pont du Gard hayran - bir Roma su kemeri. Les Baux de Provence ortaçağ kenti ziyaret. yüksek tünemiş alplerindeki dağlar, ve Gördes ve Roussillon Provencal köyleri keşfetmek.

 

 

Oraya nasıl gidilir?

Trenle, tabii ki! Provence Raylı seyahat ana hat trenleri tarafından sağlanmaktadır, de dahil olmak üzere, yüksek hızlı TGV, Paris'ten güney, Lyon aracılığıyla, Avignon, Aix-en-Provence, ve Marsilya, Daha sonra Akdeniz kıyısında (değil yüksek hız) ile Güzel, Fransa. Biletlerinizi dakikalar içinde alabilirsiniz. Bir Tren Kaydet

 

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece ya Bu blog yazısı bir bağlantı ile bize kredi vermek, ya da burada tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fprovence-see-get-there%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)