Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 10/06/2022)

Seyahat etmek, gevşemek ve kendinizle yeniden bağlantı kurmak için harika bir fırsattır., ve bunu yapmanın en iyi yollarından birinden daha iyi ne olabilir? 10 Avrupa'daki yavaş şehirler. Bilmiyorsan diye, içinde 1999 yavaş şehirlerin hareketini başlattı, Cittaslow İtalya'dan başkası değil, dolce vita'yı kutlamak. O zamandan beri, Avrupa'daki birçok şehir, rahat tatil kutlamalarına katıldı, iyi yaşam yaşamının anneye yakın doğası.

1. Avrupa'nın En Yavaş Şehirleri: Şapşal, Belçika

Ortaçağ şehirlerinin ülkesi, nehir vadileri, ve yeşil çayırlar. Silly, uysal doğası ve rahat yaşam biçimiyle ünlüdür.. ek olarak, Fransızca konuşulan kasaba, tarihi kaleler ve şapeller boyunca mükemmel bisiklet yolları ve yürüyüş parkurları sunmaktadır..

Silly'yi yavaş bir şehir olarak tanımlayan en önemli şeylerden biri, kültür ve mirasın önemi. Aptal bir ortaçağ kalesinin etrafına inşa edilmiştir., etrafındaki eski taş sokaklar ve ormanlarla. Hızlı tempolu bir dünyanın zararlarından uzak, turist ormanının arkasındaki tarihi zar zor görebiliyorsunuz.

Amsterdam Londra trenleri

Paris Londra trenleri

Berlin Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

10 Slow Cities in Europe

 

2. Merkez Delfland, Hollanda

Rotterdam arasında, ve Lahey, 2 Hollanda'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden, Merkez Delfland Hollanda ülkesindeki ilk yavaş şehir. Bu küçük yeşil parça, eşsiz taze yiyecekler, ve cazibe, Hollanda'da “Yavaş Şehir” unvanını geri alan ilk kişi oldu.

Böyle, eğer bir kaçmak için sakin hedef telaşlı Rotterdam'dan, Midden-Delfland, akıl sağlığı ve güzel yaşamın bir parçası olacak. Bu yavaş şehrin kırsalını keşfetmenin yanı sıra, gezginler yerel peyniri keşfedebilir ve tadabilir, bal, ve üzüm. Bu yoldan, gezginler Midden-Delfland'daki yerel yaşam tarzı hakkında bilgi edinir ve sürdürülebilirliği deneyimler, ve diğer eko-seyahat hikayelerini paylaşacak akıllı gezginler olun.

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

Peaceful Landscape of a lake

 

3. Avrupa'nın En Yavaş Şehirleri: Cortona, Toskana

Toskana'nın inişli çıkışlı tepelerinde, Cortona kasabası, Avrupa'da yavaş bir şehrin nihai örneğidir.. Böylece, Toskana gökyüzünün altında dinleniyor olabilirsin, veya Trasimeno Gölü manzaralı Chiana Vadisi üzüm bağlarında. Bu muhteşem manzara sadece 2 Floransa'dan saatler, en popüler İtalyan şehirlerinden biri.

Böyle, Coğrafi yakınlığa rağmen, Cortona'nın atmosferi komşularından tamamen farklı. Roma döneminden kalma büyük surlarla korunan şehrin dar sokaklarında Etrüsk geçmişindeki surları ve yaşamı öğrenebilirsiniz..

Roma Trains Milan

Roma trenleri Floransa

Venedik Roma trenleri

Roma Trains Napoli'nin

 

Slow City Lifestyle Inner courtyard

 

4. Avusturya'da Enns

Avusturya'nın en eski şehri, eski ormanların arasında gizlenmiş durumda. Rönesans ve Barok cephelerin ardında, bir kule, ve etkileyici duvarlar, antik Enns, yavaş bir şehrin özüdür. Modern dünyadan iyi korunan Enns halkının uykulu kasabalarının tarihini ve büyüsünü koruduğunu vurguluyor.

bu nedenle, Dinlendirici bir tatil istiyorsanız Enns harika bir yer. Üstelik, Tuna nehri kıyısında tembel bir öğleden sonra piknik yapmak seyahatinizi tamamlayacak. Yukarı Avusturya'da bulunan şehir, ruhlarınızı yeni bir ilahi yaşam seviyesine yükseltecek..

Münih Innsbruck trenleri

Innsbruck trenleri Salzburg

Oberstdorf Innsbruck trenleri

Graz Innsbruck trenleri

 

 

5. Avrupa'nın En Yavaş Şehirleri: Biskupiec, Polonya

Masurian Göller Bölgesi'nin bir parçası, Biskupiec, Polonya'da yavaş şehir hayatını koruyan sevimli bir şehirdir.. Göller bölgesi çevresindeki iyi korunmuş vahşi doğa, Biskupiec'in yaşama değer verdiğini gösteriyor., sağlıklı, ve çevre dostu, büyük şehirlerdeki telaşlı yaşam tarzının aksine.

Üstelik, Zatorze'ye bakmalısın, Biskupiec'in kültür merkezi. Bu şekilde şehrin vizyonu ve yavaş bir yaşam tarzını nasıl sürdürdüğü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.. ek olarak, Biskupiec, yerel mutfağı deneyebileceğiniz harika kafe ve barlara sahiptir..

 

Colorful Buildings Slow City In Poland

 

6. Mendrisio, İsviçre

İsviçre'nin Güney bölgesinde yer almaktadır., Mendrisio'nun zengin mirası, tarım hazineleri, ve doğa onu en iyilerden birine yerleştirir 10 Avrupa'daki yavaş şehirler. Yürüyerek keşfedilebilecek park ve bahçelerin doğal ihtişamı, veya bisiklete binerek, harika örnekleridir çevreye duyarlı topluluk Mendrisio kasabasında.

ek olarak, Mendrisio birkaç dünya mirası alanına ev sahipliği yapıyor, üç kilise gibi, ve altı saray. Böyle, yerel üzüm bağlarından şarap yudumlarken bir mola vermek isterseniz, S Kilisesi'ni keşfetmek için dışarı çıkabilirsiniz.. Martino veya S mozaikleri. Borgo'daki Maria.

Interlaken Zürih trenleri

Lucerne Zürih trenleri

Zürih Trains için Bern

Cenevre Zürih trenleri

 

Winery In Switzerland

 

7. Abbiategrasso, İtalya

Abbiatergrasso, İtalya'daki bir başka gizli mücevherdir, muhteşem Ticino Vadisi'nde. Ayrıca, yavaş şehirler hareketinin bir üyesi, Abbiatergrasso, modanın başkentine sadece 22 km uzaklıktadır., Milano. Milan'ın aksine, Abbiatergrasso, Ticino vadisi doğa rezervinde sakin bir atmosfer sunar.

Kuş cıvıltılarının yanı sıra, gezginler bir kaleyi ziyaret etmekten keyif alacaklar, ve kiliseler. Nehir kenarındaki sevimli villalar, Abbiatergrasso'da bir gün geçirmek için harika bir fikirdir.. Bu pitoresk manzara, Abbiatergrasso'daki yavaş yaşam tarzını gösteriyor, Gorgonzola'nın ünlü peyniri gibi harika yerel yiyecekler yapmak için mükemmel ortamı yaratmak.

Rimini Verona trenleri

Roma Verona trenleri

Floransa Verona trenleri

Venedik Verona trenleri

 

Tiny Peaceful Street in Italy

 

8. Hodmezovasarhelly, Macaristan

Bir başka harika örnek 10 Avrupa'daki yavaş şehirler Hodmezovasarhely'dir. Kentsel açık hava banyosuna akan harika bir doğal termal su kaynağına sahiptir.. Bu doğa harikası, ülkenin her yerinden gezginleri kendine çekiyor., ve dünya – hepsi sulara ve onun dinginliğine dalmak ister. ek olarak, Hodmezovasarhely birçok büyük kiliseye ev sahipliği yapmaktadır., müzeler, parklar, ve hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli noktalar tarih ve kültürel miras.

ancak, doğada büyülü bir zaman geçirmek istiyorsanız, o zaman şanslısın çünkü Koros-Maros Milli Parkı yakında. Yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz, çiçek açan papatya arasında unutulmaz bir piknik için piknik sepeti ile.

Viyana Budapeşte trenleri

Prag Budapeşte Trenleri

Münih Budapeşte trenleri

Graz Budapeşte trenleri

 

Chamomile Blooming

 

9. Avrupa'nın En Yavaş Şehirleri: Kreon, Fransa

Fransa'daki yavaş şehir Creon pastoral bir konuma sahiptir., kuzeyde Dordogne ile güneyde Garonne arasında. Yeşil manzara ve antik kaleler Dordogne, Avrupa'nın en unutulmaz yerlerinden biri.

Dahası, gezginler, La Vie en Rose'a kadeh kaldırmak için çevredeki üzüm bağlarını ve tepeleri mükemmel bulacaklar.. Böyle, biraz fazla 4000 sakinleri ve dinlenmek için birçok güzel nokta, Creon olabildiğince yavaş, ve yılın herhangi bir zamanında tatiller için harika.

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

Top 10 Slow Cities in Europe

 

10. Ludinghausen, Almanya

Ludinghausen, üç kaleden oluşan bir kasabadır. 13inci Yüzyıl. Vischering Kalesi, Kakesbeck kalesi, ve Ludinghausen kalesi 3 en şaşırtıcı Almanya'da kaleler Bölgedeki harika bisiklet yollarından birini ziyaret etmelisiniz..

Büyük tarihinin yanı sıra, Ludinghausen'deki Seppenrade köyü büyülü, sakin bir atmosfere sahiptir.. Bu yavaş şehre seyahat edenler gül bahçesinde dolaşmaktan keyif alacaklar, yeşil alanlar, ve harika açık hava etkinlikleri yapmak.

Offenburg Freiburg trenleri

Stuttgart Freiburg trenleri

Leipzig Freiburg trenleri

Nürnberg Freiburg trenleri

 

Cotswolds England countryside River

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, zirveye bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 10 Avrupa'daki yavaş şehirler. Hedefinize konforlu bir tren yolculuğu gibi dinlendirici bir tatile başlamakla hiçbir şey karşılaştırılamaz..

 

 

“Avrupa'daki En İyi 1o Yavaş Şehirler” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fslow-cities-europe%2F- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)